Avovesiuinti

avovesistäKiinnostun

Onko täällä avovesiuinnin harrastajia paikalla? :)
Mistä voisi saada (yksilö)valmentajan avovesiuintiin?
Haluaisin osallistua kesällä 2013 avovesiuinnin kisoihin, mutta olen kisannut aiemmin vain hallissa lyhyillä matkoilla.

3

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan pääasiassa avoveteen tähtääviä lienee Suomessa melko vähän syystä talvi, mutta kannattanee kysyä uinti- tai triathlonseuroista. Triathloniin kuitenkin kuuluu tuo avovesiosuuskin. (Osassa sprinteistä uitaneen sisällä.) Mikäli paikallisesta seurasta ei ketään löydy, niin ehkä kysyisin Uimaliitosta, olisiko sieltäpäin ehdottaa ketään.

      Varmuudella vapaiden vesien kavereita löytyy oletettavastikin kilpaiuita järjestävistä seuroista, yhteystietoja voinee etsiä kilpailukutsuista, jotka ovat varmaankin sinulle tuttuja mutta yhteiseksi iloksi mainittakoon osoite http://www.uimaliitto.fi/uinti/avovesiuinti/tapahtumat/

    • avovesistäKiinnostun

      Kiitoksia Juho vastauksestasi! Tuo triathlonseuroista valmentajan etsiminen ei tullut edes mieleen, mutta sinne laitan nyt sähköpostia/soittelen. Heillä olisi varmasti tarjota hyvää valmennusta juuri tuota avovettä ajatellen, kuuluuhan se triathlon kisaan.

      Mukavaa talvenjatkoa ja joulun odotusta! :)

      • kuntouimari60

        Katso myös FB ryhmä kaitalampi open water


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1833
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      145
      1298
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1120
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      64
      988
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      921
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      85
      850
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    8. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      833
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe