geeli vai akryyli ?

eka kerta

en puhu hinnasta, vaan siitä, kumpi on viisaampaa? Omat kynnet kasvavat pituutta hyvin, mutta tahtovat sitten murtua sivureunalta (ja sen myötä revetä) Kynnet on kaarevat ja kuperat, kapeahkot.

En ole kokeillut minkäänlaisia rakennekynsiä koskaan, mitä nyt siis tilata?

5

319

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ljoih

      ne on molemmat käytännössä akrylaattia. geeli on pehmeämpää eli menee helpommin myös rikkipoikki. mieti miten käytät käsiäsi jos sulla esim koira tai hevosharrastuksia en lähtis geelillä tekemään. jos taas siisti sisäduuni ja käsille hellät harrasteet ni sit geelikin jo kestää. molemmilla oma vankka kannattajakuntansa ja vain kokeilemalla löydät omasi. myös kynnen pituutta kantsii miettiä. mitä pidemmät haluat sitä enemmän kallistuisin sinuna akryyliin päin.

      • Etiketin

        Mulla geelit. Pitkät mantelit ja hyvin kestää päivittäisen hevostenhoidon ja kaiken. Huolto on aina 4 viikon päästä.

        Akryyli haisee aika voimakkaalle ja itse saan sen hajusta migreenin.
        Geeli sekä akryyli on molemmat varmasti yhtä hyviä oikealla laittajalla.


    • autz558

      geeli polttaa kynnellä kun se kovetetaan uunissa.

    • 1578kaarina

      geeli ja akryyli ovat nimikkeitä rakennekynnen tekotavasta ja ne ovat oikeastaan paremminkin vaihtoehto tekijälle kuin asiakkaalle. lopputulos tulisi olla samanlainen riippumatta siitä kumpaa tekniikkaa käyttää. asiakas voi allergisoitua kummassakin teekotavassa käytettäville aineosille joten vain silloin olisin tarkkana kummalla tavalla kynnet rakennetaan. mene salonkiin ja kysy kummalla valitsemasi tekijä tekee enemmän. sen hän todennäköisesti taitaa paremmin ja on siinä myös nopeampi. lakattkaa murehtimasta liikaa näitä kynsijuttuja. kyllä se tekijä osaa auttaa ihan kaikessa! mene sellaiselle jolla on koulutus käyty niin eväät onnistumiselle on paremmat.

    • ei viisasta. ihanaa!

      viisaampaa..?? ne on yhtä turhanpäiväisiä molemmat. ei niitä kukaan mihinkään oikeesti tarvitse. se on silkkaa itsensä hemmottelua ja kauneuden kaipuuta. omaa luksusta. jne..
      kumpikaan ei ole mikään hoitotapa vaan molemmat on rakennekynsiä. eli vahvike omalle kynnelle. ei se mitenkään energisoi sun omaa kynttä siellä alla tai mitenkään muutenkaan ravitse tai helli. ne sun kynnet siellä alla pysyy ihan sellaisina kuin ne on olleet tähänkin saakka. ja sellaisiksi palaavat kun rakenteet puretaan.
      eli ihan sama kumman otat jos nätit kynnet haluut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1656
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      365
      1162
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      137
      940
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      14
      774
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      558
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      539
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      485
    Aihe