exälle joululahja?

maailman turhin ero

Erottiin exän kanssa kesällä ihan turhasta syystä. Itse haluaisin palata yhteen mutta hänen tunteistaan en tiedä. En kehtaa soittaa tai lähettää tekstaria, mutta ajattelin ostaa jotain pientä lahjaksi(suklaata tms) ja viedä miehen postilaatikkoon/oven eteen. Onko ihan hölmö idea? En tiedä, mutta uskon ettei mies tahdo aloittaa uutta suhdetta. Ties
vaikka hänellä olisi jo toinen. Olimme kauan yhdessä ja ex on edelleen minulle todella tärkeä ja välitän hänestä paljon.

11

810

Äänestä

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin se vaan on

      joulukortti riittää...ja jos ei sieltäpäin yhteydenottoa sen jälkeen tule, jätä rauhaan. On jo alkanut elää omaa elämäänsä.

    • TOIVOSSAKO

      -----VOIT TIETENKI MUUISTAA VANHAA KAVERIA JOULUNA JA ODOTTAA
      REAKTIOTA ,,,,,MUTTA EI TOIVOA LIIKAA..

    • tkaivr7

      No mutta hei, suklaata oven taakse:) Aivan ihanaa:)

    • exmas

      Mikä oli eron syy? Laittaisin vain joulukortin. Mies ottaa kyllä yhteyttä jos häntä vielä kiinnostaa,

    • 6374747

      Vaikka ette palaisi yhteen niin hieno ele olisi! Elämässä on turhempiakin asioita ja jokainen tarvitsee ainakin ystäviä, olittehan sentään pitkään yhdessä.

    • maailman turhin ero

      Kiitti kaikille vastanneille! Eron syystä en ole kunnolla edes tietoinen, mutta luulen että mies jotenkin "kyllästyi" tai siis tarvitsi omaa tilaa. Riitoja oli jonkun verran, ehkä nekin oli syynä. Riidat ei kuitenkaan olleet pahoja. Toisiamme ollaan haukuttu ties miksi, mutta ei olla koskaan tarkoitettu mitään pahaa. Sitä nyt suutuspäissään sanoo kaikenlaista.

      Haluaisin koko ajan vaan soittaa ja kysyä voitaisiko nähdä, mutta pelkään vastausta, jos nyt viitsii vastata ollenkaan. Ehkä hänellä on jo uusi ja haluaa unohtaa minut. Vaikka enhän sitä voi tietää, jos en kysy...

    • tyooiiooooioiooooioo

      Ei se paha juttu ole vaikka postittaa jotain, edes kortin. Itse en kuitenkaan lähtisi kyselemään että voisiko tavata. Miehenä tiedän että typerä ylpeys voi olla hankala juttu.

    • ap taas

      Kiitos vastauksista. Ikävä on älyttömän kova. Raastavaa olla erossa.

      Sydän sanoo, että haluan miehen takaisin. Järki sanoo että turhaan satutan itseäni tahallaan, jos siis ero tulisi jälleen. Mutta kumpaa kuunnella, tätä pitää oikeasti miettiä ja tarkasti.

      Lähes puoleen vuoteen ei olla nähty, ja silti ajattelen miestä joka aamu, päivä ja ilta, ja joskus näen untakin hänestä. kerran uni tuntui niin todelliselta, että luulin sen oikeasti olleen totta. Mutta untahan se vain oli.

      Ehkä sitten vien kortin tai suklaata postilaatikkoon. En kai siinä mitään menetäkkään ja jos miestä kiinnostaa, hän kyllä ottaa yhteyttä. Välillä kyllä tuntuu että hänkin kaipaisi minua, mutta ei kehtaa tulla pyytelemään anteeksi. Hän nimittäin oli se joka teki päätöksen suhteen lopettamisesta.

      Toivotaan nyt sitten etten saa siitä suklaan lähettämisestä kiukkuista puhelua uudelta naisystävältä, mikäli miehellä semmoinen on:D

    • murheikas1134

      erosin poikaystäväni kanssa vähän yli viikko sitten ja nyt hänellä on jo uusi, mutta en tiedä mitä tekisin kun rakastan häntä vielä hyvin paljon mutta hän myönsi ettei minua. olen aivan tolaltani joten kaipaan neuvoja mitä voisin antaa hänelle joululahjaksi vaikka hän on haukkunut minua ties miksi mutta en välitä, kun en vaan voi unohtaa häntä, tosirakkautta ;( joten kaipailisin vinkkejä kaikki ehdotukset ovat vain hyvästä joten... eikun vastailemaan :D

    • vai mitä

      sullahan on puoli vuotta aikaa keksiä joululahja..

    • Sesonkilahja

      Perkaamaton siika kannattaa panna pakettiin jo nyt kesällä, niin kysyy joulukalaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      81
      1261
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      19
      1059
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      62
      1013
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      888
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      770
    6. 61
      764
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      65
      696
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      680
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      672
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      638
    11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      637
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      626
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      579
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      565
    15. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      527
    16. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      525
    17. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      520
    18. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      42
      505
    19. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    20. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      477
    Aihe