Kertokaapa äijät....

Linda

Jos nainen antaa ekoilla treffeillä, haluatko siitä huolimatta vakavampaa suhdetta hänen kanssaan?

9

1524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo

      joo

    • poikapolonen

      Jos naisella on tapana antaa ekoilla treffeillä mutta mulle se ei antaisi, niin kyllä ottaisi pattiin.

    • kalle

      Mutta niitähän on tää paikka täynnä! Ihan näin vinkkinä voin kertoa, että miehillä toi on monimutkasempaa kuin teillä naisilla. Siihen siis vaikuttaa esim naisen luonne yms muut tekijät.

      Me ollaan katos pidemmälle kehittynyt elämänmuoto :).

      • hehee

        vai pidemmälle kehittynyt elämänmuoto. Naisesta sinäkin oot alkus saanut ja puolet geeneistäsi ovat äidiltäsi kotoisin, jos olet älykäs saat siitäkin kiittää äitiäsi koskä älykkyys periytyy naisen puolelta.


    • m27

      Jos nainen antaa ekoilla treffeillä, johtuu se vastustamattomasta viehetysvoimastani; yksinkertaisesti, naisella ei ole edes vaihtoehtoja olla haluamatta seksiä kanssani jo ekoilla treffeillä;)

      Ja ihan vakavasti, kaksi vakavampaa suhdettani olen aloittanut seksin kautta; ei vaikuta asiaan suuntaan tai toiseen, jos "antaa ekalla kerralla"

    • mahdotonta

      ... mutta heikoilla jäillä oltais! Näin käydessä syntyy helposti sellanen "seksisuhde", mulla on ainakin vaikea rakentaa siitä hyvää, vakavampaa, suhdetta. Poikkeus vahvistaa kuitenkin tämänkin. Olisihan se hienoo et homma kolahtais kerralla niin rajusti et hiukan ujompikin tyttö pistäis "kaiken" peliin, tuntematta itseään "helpoksi"!

    • Bazooka

      Jos annat ymmärtää, että annat kaikille ekoilla treffeille, niin se on huono juttu. Mut jos annat miehen ymmärtää että hän on todella erityinen, ja ensimmäinen ihminen joka saa ekoilla treffeille, niin sitten homma toimii. Mies kelaa, että kemiat toimivat harvinaisen hyvin.

      Mutta totuuden nimissä kannattaa odottaa 2-3 treffikertaa ennenkuin annat. Mikset antaisi miehen odottaa? Tämä taktiikka on PALJON varmempi kuin suora sänkyyn hyppääminen.

    • M30

      Jos nainen vaikuttaa aamulla kaikinpuolin mukavalta ja sopivalta. Itse asiassa minä en välttämättä edes vaatisi seksiä, vaan pääasia on että herää samasta kämpästä aamulla ja näin ollen on pakko tavata selvinpäin. Jos hyvin käy numerot vaihtuu jne.. :)

      Jos taas kännihuurussa saa joltain naiselta numeron ravintolassa, niin enpä ainaskaan minä soittele perään, kun en välttämättä muista koko naista!

      Sama juttu on monesti käynyt, että on tanssinut jonkun mukavan tytön kanssa, mutta on ollut jo niin huurteisissa, että ei seuraavana aamuna muista edes kasvoja, jotain haamukuvia vaan. Voi tuntua sitten törkeeltä, kun ei jossain kadulla/kaupassa/videoliikkeessä ym. tunnekkaan (muista) tavatessa sattumalta, mutta muistais varmaan jos olis herännyt samasta kämpästä silloin aikoinaan! Näin siis ainaskin mun kanssa jolla muisti menee herkästi.

    • pablo83

      kyllä mä ainakin haluaisin koska mun mielenkiinto heräis varmasti...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9230
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8074
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      162
      5850
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2409
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2127
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1769
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1710
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1486
    9. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1458
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      440
      1393
    Aihe