TV:n antenni kanavat

Kuka osaa kertoa näkyykö LIV ja Kutonen antenniverkossamme?
Jos ei, niin mikä tähän on syynä, eli kuka päättää mitä kanavia "Lappalaisille" näytetään?
Digitan sivuilla ne kun ovat merkitty ilmaiskanaviksi ja kaiken mukaan näkyväksi Torniossakin.
Ei kai Tervolan laitteet ole niin kivikautiset, ettei normaali TV kanavatarjontaa kyetä tarjoamaan?
4324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö kukaan tiedä? Kutonen kyllä löytyy mutta ei näy

Äänestä

Kutonen näkyy antennissa vain suurimpien asutuskeskusten ympäristössä, eli käytännössä vain linjan Kotka-Kokkola lounaispuolella sekä Oulun seudulla, eli pikkuisen muillekin, kuin vain "lappalaisille", näytetään eioota. Mutta kanavahan on täynnä ihan täyttä paskaaa, joten eipä väliä.

Äänestä

Helsingin herrat ne päättää. Rahalla saa paremmat laitteet, mutta kun sitä rahaa ei haluta antaa, kun ei kannata. Digita rahastaa kaikesta toimijoita surutta.

Äänestä

LIV näkyy kutonen ei

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ihmettelyä kirjoitti:

Kuka osaa kertoa näkyykö LIV ja Kutonen antenniverkossamme?
Jos ei, niin mikä tähän on syynä, eli kuka päättää mitä kanavia "Lappalaisille" näytetään?
Digitan sivuilla ne kun ovat merkitty ilmaiskanaviksi ja kaiken mukaan näkyväksi Torniossakin.
Ei kai Tervolan laitteet ole niin kivikautiset, ettei normaali TV kanavatarjontaa kyetä tarjoamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu