Otimme yhteisen harha-askeleen, ja varastimme toisillemme aamuyön tunnin. Enimmäkseen keskustelimme, vähän koskettelimme. Kumpikin myönsi halunsa, mutta järjen ääni voitti. Taustalla ei mitään suuria tunteita, eikä pitkää tuntemista. Epäsovinnainen tapahtuma, sillä molemmat parisuhteessa ja suhde esimies-alainen. Kaupan päälle ikäeroa 15 vuotta.
Miten mies toimii, kun haluaa jatko-osan? Tai jos tämä oli ainutkertainen lipsahdus, ja tulevasta ei ole pelkoa, miten mies siitä viestittää? Puhuuko vai onko puhumatta? Käydäänkö tämä yhdessä läpi, vai vaietaanko koko asiasta?
Miten mies toimii, kun haluaa jatko-osan? Tai jos tämä oli ainutkertainen lipsahdus, ja tulevasta ei ole pelkoa, miten mies siitä viestittää? Puhuuko vai onko puhumatta? Käydäänkö tämä yhdessä läpi, vai vaietaanko koko asiasta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tästä nyt ei käy ilmi, mitä itse haluat, sehän on tärkeintä. Hieman nyt "haiskahtaa" vastuun kaatamisesta miehen niskaan.. vai kumpikohan sen valinnan tekeekään, että kuka voi lähteä ja kenen kanssa .. edes tunniksi.
Hauskaa luettavaa sinänsä.. "tulevasta ei ole pelkoa".. eli mies on raukkis jos jatko-osaa ei ole näkyvissä.. Kokeile itse kysyä suoraan, mikä on homman nimi..veikkaan, että kyllä se selviää alla minuutissa... teille molemmille.
Hyvää isoa joulua.
Täysin omien halujen mukaan olen toiminut, ja aion toimia vastaisuudessakin. Pohdin lähinnä sitä, onko olemassa jotain yleispätevää käyttäytymismallia miehillä, jotka haluavat kokea samaa uudelleen? Tai vastaavasti, onko jotain takuuvarmaa elettä, joka kertoo siitä, ettei varmasti mitään käy uudestaan?
Mietin myös, miten muut ovat vastaavassa tilanteessa jälkipyykin hoitaneet? Onko kannattavaa avoimesti keskustella tapahtuneesta, vai parempi vain yrittää käyttäytyä täysin kuin ennenkin?
-ap