Naista lyövä mies on raukka

Ja turha tulla nyt pätemään että ''saako naiset sit muka lyödä miestä häh???''
Ei, ei tietenkään saa. Kenenkään lyöminen ei ole ok mutta yleensäkkin itseään heikompaa ja pienempää lyöminen on pelkurimaista.

Sori vaan mutta se on fakta että mies joka lyö naista on naurettava ja säälittävä pelkuri. Ei mitään muuta. Kaikki naisenhakkaajat ketä tiedän on olleet epävarmoja ja säälittäviä luusereita keiden itsetunto on nollissa ja tunteneet olonsa jotenki vahvaksi huomatessaan olevansa jotain vahvempi, nimittäin sitä itseään heikompaa naista. HAH HAH HAH, voiko enää surkeampaa olla? Haluatteko oikeasti edustaa tätä miestyyppiä?

Ja jos joku nyt luulee että olisin itse ollut väkivaltaisessa parisuhteessa niin itseasiassa en, mutta siskoni ovat ja isäni käytti joskus voimaa vaikkei varsinaisesti lyönytkään kuin kerran.
271615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

samoin voi todeta naisista!
Me naiset etenkin osaamme lyödä henkisesti.

terveisin
narsisti äidin lapsi

Äänestä

Melkoinen ressukka olet ! Piiloudut sinne naisen "heikkouden" taakse! Sieltä sinä räit, raavit ja potkit, manipuloit ja sitten sinuun ei saisi koskea? Otappa arabimies jotta opettavat sinua ! Olet selvästi muhamedin säkki" RIITELIJÄ! Sinä olet juuri niitä ämmiä joita pitää syystäkin joskus kajauttaa..... KUNNOLLA! Fiksut on eri asia, puhumalla asiallisesti, asiat hoituu..... meneppä ja hukutt... maailma pelastuu ja lapset kasvavat hyvin isällä!

Äänestä
  • olen arabitaustainen ja hyväksyn naisen läimäyttämisen yms. jos nainen unohtaa paikkansa

    olen ylpeä "naistenhakkaaja"

    bitch

    Äänestä

  • Nonyt tuli sen verran ala-arvoista paskaa ettei tuohon mitään viitsi edes vastata. Mutta miksi oletat että itse olisin koskaan edes ollut väkivaltainen muita kohtaan? Taisi osua arkaan paikkaan vai? Kyllä muakin vituttaisi olla säälittävä pelkuri naistenhakkaaja ''mies''

    Äänestä

  • bagdadh kirjoitti:

    olen arabitaustainen ja hyväksyn naisen läimäyttämisen yms. jos nainen unohtaa paikkansa

    olen ylpeä "naistenhakkaaja"

    bitch

    Olipa harvinaisen surkea provo pitkästä aikaa, yritä keksiä jotain omaperäisempää

    Äänestä

  • Vain puhumalla selviytymään kykenemätön luuserimies hakkaa naisen!! Sellaisilla ei ole kykyä - eikä halua! - oppia kommunikoimaan puhumalla, vaan turvautuvat nyrkkeihinsä, mikä osoittaa, etteivät osaa käyttää aivojaan ja verbaalisesti lahjakkkaampi nainen hakataan, jos sattuu ilmaisemaan mielipiteensä, jota mies ei hyväksy, esim että pettäminen on MOLEMMILLE yhtä väärin!
    Sovinistisiat luulevat, että heillä on oikeus pettää vaimoa ja jos vaimo edes epäilee (yleensä vaistoaa, vaikkei mies tunnustaisikaan), vaimoa kohtaan voi PELKÄSTÄÄN SIITÄ SYYSTÄ nostaa raivon ja väkivaltaisen kohtelun, haukkua huoraksi, mitätöidä, halveksia, repiä, pakottaa "menemään hoitoon", käskeä menemään hukutt..., uhkailla erolla ja jopa tappamisella ja hyljätä mitään ilmoittamatta. Ja kaikki muilta ihmisltä salassa, kuten pettäminenkin!
    Tuollaiseen kykenee väkivaltaa ihannoiva mies, joka pitää oikeutenaan ALISTAA naista.
    Naisen omat mielipiteet eivät siis ole sallittuja, vaan nainen vaiennetaan hakkaamalla.

    Useimmiten asia, joka tuon raivon ja väkivallan nostattaa on nimenomaan USKOTTOMUUS, kiinni jääminen, valheista kiinni jääminen, epäily uskottomuudesta, tai jopa YLEISEN miesten uskottomuuden ASIALLINEN kommentointi!!!

    Naisessa EI ole silloin syy, sen olen itse kokenut ja nähnyt niin monta kertaa! Väkivalta ON tekijän ongelma ja syy, EI UHRIN!!! Väkivaltainen syyllistää uhrin, eikä hänessä KOSKAAN ole MITÄÄN vikaa ja syytä!!!! Tämä on niin fakta!!!

    Äänestä

  • Melkoinen ressukka olet !

    Nyt on näin että on naisia jotka oikein kerjäävät turpaansa. On heissä sellaisiakin jotka myöskin lyö jos uskaltaa. Monta tälläistä naista tiedän. Mun käsitys on naisista se, että jos nainen olisi se fysisesti voimakkaampi niin ihan yhtä hyvin olisi perheissä niitä pahoin pidltyjä miehiä kuin näinä aikoina on pahoinpideltyjä naisia. Menkää vain kaikki suomen tappelu haluiset naiset koulutettavaksi muslimi maihin joissa naisen kurittaminen on laillista ja kuuluu perheitten tapoihin.

    Äänestä

  • Allahin poika kirjoitti:

    Melkoinen ressukka olet !

    Nyt on näin että on naisia jotka oikein kerjäävät turpaansa. On heissä sellaisiakin jotka myöskin lyö jos uskaltaa. Monta tälläistä naista tiedän. Mun käsitys on naisista se, että jos nainen olisi se fysisesti voimakkaampi niin ihan yhtä hyvin olisi perheissä niitä pahoin pidltyjä miehiä kuin näinä aikoina on pahoinpideltyjä naisia. Menkää vain kaikki suomen tappelu haluiset naiset koulutettavaksi muslimi maihin joissa naisen kurittaminen on laillista ja kuuluu perheitten tapoihin.

    Lyöminen on väärin, teki sen kuka hyvänsä. Jos et tiedä, katso lakikirjasta. Lyömisestä saa rangaistuksen oikeudessa.

    Minkalainen on nainen joka kerjää turpaansa? Etkö osaa puhumalla hoitaa asioita, tai jättää naista. Miksi sinun pitäisi kouluttaa ketään. Jos nainen on mielestäsi rasittava valittaja, sellaisen naisen voi jättää.

    Muslimi maissa voi ovella olla koulutuksen jälkeen vaimon isä ja veljet, jotka kouluttavat miestä parempaan aviomieheyteen.

    Mihin tappelun haluiset miehet voi viedä koulutukseen? Vankilat joissa on väkivaltarikoksista tuomittuja miehiä (naisia vangeista 7%) ovat aika täynnä jo nyt.

    Äänestä

  • Ei vinde, mä löysin susta hengenheimolaisen! Munkin mielestä on ihan ok miehenä lyödä pienempää ja yleensä puolustuskyvytöntä naista jos se nainen on ärsyttävä ja varsinkin jos sillä on mielipiteitä. Tai silloin varsinkin jos se on eri mieltä kuin minä.
    Ei oo helppoo olla kova jätkä, mut onneksi mä voin päivä toisensa jälkeen pönkittää miehuuttani ja tuntea itseni oikeeksi alfaurokseksi läpsimällä sellasta joka ei uskalla lyödä takas.

    Äänestä

Kyllä naista saa takasin lyödä, siinä ei ole mitään väärää.

Äänestä

naistenhakkaajat saunan taakse

Äänestä

Aloittaja täysin oikeassa! Naisten ja miesten hakkaajat reppanoita pelkureita, mutta varsinkin heikomman osapuolen hakkaajat . Hakatkaa tasavertasia jos on pakko, helppohan se on heikompaa lyödä.

Äänestä

Olen aloittajan kanssa samaa mieltä . Lyöminen ja väkivalta on pelkuruutta. Pätee molempiin suuntiin. Mies ei saa lyödä naista, mutta ei nainenkaan miestä. Monen naisen mielestä vaan on " pikkasen vähemmän rikollista" jos nainen lyö miestä, kuin toisinpäin. Mun mielestä lyömisessä on kyse enemmän teosta , kui voimasta. Se teko on se joka on väärin. 31-vuotisen elämäni aikana ei ole ollut kertaakaan tarvetta lyödä , tai potkia jne... ketään. Aina oon selvinny puhumalla tai poistumalla tilanteesta.

Äänestä
  • Tervettä ajettelua! Samaa mieltä. Muistan lapsuudesta kun miehille opetettiin ettei naista saa lyödä vaikka mikä olis. Samoin lapsille opetettiin että pienempää ja heikompaa ei saa lyödä, sitä pitää puolustaa. Sitä pidettiin miehen mittana, ja rehdin miehen mallina.

    Äänestä

  • mummeli kirjoitti:

    Tervettä ajettelua! Samaa mieltä. Muistan lapsuudesta kun miehille opetettiin ettei naista saa lyödä vaikka mikä olis. Samoin lapsille opetettiin että pienempää ja heikompaa ei saa lyödä, sitä pitää puolustaa. Sitä pidettiin miehen mittana, ja rehdin miehen mallina.

    Voidaanko tästä tehdä päätelmä, että lammas on maailman rohkein eläin?

    Äänestä

Minun puolestani kaikki naisten hakkaajat saisivat vetää v..un päähänsä,

Äänestä

kyllä naista saa lyödä takaisin, jos tämä lyö ensin miestä!

Äänestä
  • Nyt on kyllä aivan pakko kysyä, että oletko ihan tosissasi?

    Äänestä

  • näinkö on? kirjoitti:

    Nyt on kyllä aivan pakko kysyä, että oletko ihan tosissasi?

    tottakai

    Äänestä

Eiköhän se useimmiten mene niin, että kun nainen aikansa huutaa kilpaa miehen kanssa, miehellä ei ääni riitä ja nainen kyllästyy välinpitämättömäksi heittäytyvään mieheen riidan tuoksinnassa, nainen turhautuu ja "vähän läpsäisee".
Siinä mies sitten joko sietää näitä "läpsäisyjä" tai lyö takaisin, kun ei halua tulla alistetuksi. Ja sekös se sitten kriisi onkin, kun mies lyö.

Kyllä ne naisten lyönnit sattuu miestäkin, jos eivät sentään tyrmää. Ei kenenkään tarvitse lyömistä sietää. Naisilla on vaan ihme illuusio siitä että se on ihan oikein lyödä vahvempaa, eikä sitten saisi edes puolustautua. Ei kylläkään onneksi lähellekään kaikilla.

Äänestä

Väkivalta on väärin. En tiedä onko kirjoituksesi ylimielinen ja halveeraava tyyli sen oikeampaa kuin muukaan toisia ihmisiä alistava ja lokeroiva käyttäytyminen. Mielestäni naisen lyöminen ei ole naurettavaa; en ymmärrä miksi se sinusta on sitä.

Väkivaltaan turvautumien ei aina ole noin yksiselkoista kuin sinä sen käsität. Joku lyö, vaikkei haluaisi. Joku taas lyö koska haluaa. Joku taas lyö koska on opetettu lyömään. Jne.jne. Yksikään ihminen ei synny väkivaltaisena.

Olen itse ollut väkivaltaisessa suhteessa, josta on selvitty. Mieheni on oikeasti ihana, fiksu ja turvallinen, mutta hänen musta puolensa oli itsehillinnän puute tietyissä ongelmatilanteissa ja kykenemättömyys selvittää asioita rauhallisesti ja aikuismaisesti. Mutta hän oppi. Jos olisin ottanut sinun asenteesi ja naureskellut, säälitellyt ja ollut ylimielinen, emme olisi tässä hyvässä tilanteessa nyt.

Äänestä
  • Hei Minun avo puolisoni ei pidä että nukun viikonloppuisin ja näin joulun aikaan pitkään. Jos siis nukun puoli yhteentoista hän aloittaa kamalan huutamisen ja jos hän tulee lähelle pelkään häntä joskus olen vähähän läpsäissyt ja sitten hän lyö lujaa takaisin nii että olen saanut mustelmia. Hän usein käyttäytyy kuin kolme vuotias lapsi. Makuuhuoneesta kuuluu ääni haluaa vettä tai leipää yms. Sama tapahtuu keittiössä hän sanoo anna vettä. Täasä minun kokemuksiani

    Äänestä

  • miten ketään jolta puuttuu itsehillintä ja joka ei osaa selvittää asioita rauhallisesti ja aikuismaisesti voidaan luokitella turvalliseksi? sama kuin sanoisi koiraa turvalliseksi silloin, kun se ei pure pikkulapsia.

    vaikka fyysiseen väkivaltaan turvautuminen ei ole niin yksiselkoista ei sitä voi mitenkään oikeuttaa tai puolustella noilla yllä mainitsemillasi esimerkeillä.

    oletko edelleen väkivaltaisessa suhteessa? sanot, että siitä on selvitty, mutta edelleen kuvailet miehen mustaa puolta, joten ei tuo kovin selvityltä kuulosta.

    Äänestä

  • ......... kirjoitti:

    miten ketään jolta puuttuu itsehillintä ja joka ei osaa selvittää asioita rauhallisesti ja aikuismaisesti voidaan luokitella turvalliseksi? sama kuin sanoisi koiraa turvalliseksi silloin, kun se ei pure pikkulapsia.

    vaikka fyysiseen väkivaltaan turvautuminen ei ole niin yksiselkoista ei sitä voi mitenkään oikeuttaa tai puolustella noilla yllä mainitsemillasi esimerkeillä.

    oletko edelleen väkivaltaisessa suhteessa? sanot, että siitä on selvitty, mutta edelleen kuvailet miehen mustaa puolta, joten ei tuo kovin selvityltä kuulosta.

    Entäs kun vävy pahoinpitelee vakavasti sairaat appivanhemmat,tytär katsoo vierestä.Nyt ollaan pahoinpitelystä syyttessä appi kerkes kävelyssä apuna olleella kävelysauvalla huitasta vävyä,tuli pieni haava otsaan.Näin reippaasti meillä.

    Äänestä

Oli provo tai ei.. olen ap:n kanssa tismalleen samaa mieltä!!

Olen elänyt väkivaltaisessa suhteessa. Aluksi "nuolin haavani" ja syytin itseäni.
Sitten kun mies oli kolmen viikon sisällä heittänyt minut maahan niin, että häntäluu murtui, sain tarpeeksi.
Eroon en heti päässyt, mutta jokaisen mustelman kävin lääkärissä näyttämässä.
Mutta tapahtui minussa muutakin, ei niin hyviä asioita. Aloin antamaan takaisin, tietenkin häviten ( niistä ruhjeista en mennyt lekurille, koska tiesin olevani reippaasti osa-syyllinen) Voi kuulkaa, mitä mitä riemua oli riehua, hajottaa, haukkua, keljuilla ja kumman eufoorinen tunne tuli kun sain annettua kunnon mustan silmän sille tällättyä mm.
Olin tulossa hulluksi.
Mutta se RAIVO, joka oli kytenyt jo pitkään, purkautui. Että varokaa miehet, nainen saattaa myös pakenemisen sijaan puolustautua.. ja Hämeenlinnan naisvankila on ikävä esimerkki siitä kun pinna palaa.

Nyt odottelen leikkausta tuon häntäluun takia. Kova hinta. Erossa olen jo ja kaukaa kierrän vähänkään tuon tyyppisiä. Toivon, että väkivalta ei saanut minua hoitteisiinsa, niin että seuraava suhde olisi taas puolestaan minun osalta tuota sairasta hommaa.

Äänestä
  • Hei taas oli ihan v . Tun hankala aamu kun jätin ns, viime tippaan sängystä nousun niin Herra aloitti kamalan huutamisen ja haukkuminen ja löi muutamia kertoja tosi lujaa. Tälläistä tällä kertaa

    Äänestä

Milä sua vaivaa?? Lähde jo litomaan noin typerästä suhteestä, jossa saat turpiisi jos nukut..,!! Pakkaa kamas jo tänään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miimuuz kirjoitti:

Ja turha tulla nyt pätemään että ''saako naiset sit muka lyödä miestä häh???''
Ei, ei tietenkään saa. Kenenkään lyöminen ei ole ok mutta yleensäkkin itseään heikompaa ja pienempää lyöminen on pelkurimaista.

Sori vaan mutta se on fakta että mies joka lyö naista on naurettava ja säälittävä pelkuri. Ei mitään muuta. Kaikki naisenhakkaajat ketä tiedän on olleet epävarmoja ja säälittäviä luusereita keiden itsetunto on nollissa ja tunteneet olonsa jotenki vahvaksi huomatessaan olevansa jotain vahvempi, nimittäin sitä itseään heikompaa naista. HAH HAH HAH, voiko enää surkeampaa olla? Haluatteko oikeasti edustaa tätä miestyyppiä?

Ja jos joku nyt luulee että olisin itse ollut väkivaltaisessa parisuhteessa niin itseasiassa en, mutta siskoni ovat ja isäni käytti joskus voimaa vaikkei varsinaisesti lyönytkään kuin kerran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu