Ilmiömäinen! Kuka hän on ja mistä hänen videoitaan voi kuunnella lisää? En onnistunut löytämään Facebookista.
"12-vuotias kangasalalainen ihastuttaa uskomattomalla, vaikkakin varsin kouluttamattomalla äänellään Facebookissa."
http://www.iltalehti.fi/iltvviihde/20121231017660120_a2.shtml
MItähän tuo "kouluttamaton" tarkoittaa? Minä olen ainakin ihan myyty!
12-vuotias suomalainen laulaa Hallelujah
13
1105
Vastaukset
- tom7
Ainakin tuon videon perusteella tuo näyttää playpackiltä, eli ei laulaisi itse oikeasti. Voin olla väärässä mutta tuolta tuo vaikuttaa.
- Kiitos etukäteen
Höpö höpö. Iltalehtihän on varmistanut asian tytön vanhemmilta.
- lalli2
kyllä se laulaa oikeesti ja teki ton itte
t. Iskä
- Matt
Ja vanhemmathan ei koskaan valehtele?? Mutta oikeesti, videon perusteella kuulostaa pleipakiltä, mutta toki voi oikeesti osata laulaa.
- cmoonmään
playback?!! :"D haista nyt vittu. tuuli osaa laulaaa oikeesti ;D
Noniin...taasko ihmiset ovat ihan haltioituneita jostakin uudesta varhaisteinistä, joka laulaa. :D On olemassa paljon hyviä laulajia. Kyllä tyttö hyvin laulaa, mutta tämäkin on vain hetken innostusta ihmisissä.
- Next idol? ;)
Hyvin tyttö laulaa ja hyvin myös pysyy nuotissa. Fraseerauskin on hallussa, joskin pieniltä osin kaipaa hieman kehittelyä. Laulunopettajan opastuksella tytöstä tulisi/tulee parempi laulaja.
- Not again!!!
Ja taas tulee Suomeen yksi teinilaulaja, jolla on "ilmiömäinen ääni". Joopa joo. Taitaa olla sillä tavalla, että ääni laitetaa ilmiömäiseksi, kun se on hieman vahvempi kuin muilla. Alkaa olla tusinakamaa nämä äänet, niitä tuntuu olevan paljon. Minä sanon ilmiömäiseksi esim. Freddie Mercurya, joka lauloi vielä päivää ennen kuolemaansa (kappale oli siis Mother Love, Brian May teki kappaleen loppuun).
- Jatkoa...
Enkä ole näistä syistä johtuen edes viitsinyt kuunnella koko esitystä.
- lalli2
Jatkoa... kirjoitti:
Enkä ole näistä syistä johtuen edes viitsinyt kuunnella koko esitystä.
Moi! kiitos nuoren tytön puolesta rohkaisusta! Isänä täytyy sanoa että terve nuori tyttö yrittää ja saa onnistumisen tunteen jostain, mitä osaa.. parempi tuo kuin siwan nurkalla kaljakassin kanssa roikkuminen.T. tytön Iskä
- Tonox
Hyvinhän toi laulaa mut tolla hirveellä "telakkakaijulla" on paljon vaikutusta miltä toi kuullostaa.
- kangasala
Tuuli Laaksonen kangasalta on kyseessä, ihan itse tuossa laulaa ja oli voice of kids kisassakin myöhemmin :)
- miu4
Mistä tän videon vois viel nähä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747