jännää

kallioputaan risteyksessä poliisit luotiliivein, kypärät ja piikkimatot ja toinen pirkkiön kiehaarassa?
mitäköhän menossa....
311887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Joku ampunu ilotulitteita väärään aikaan.

Äänestä

Pyssymies liikkeellä..

Äänestä

Kyllä, pyssymies liikenteessä...

Äänestä

Minusta ei oo jännää.... Pyssymies nähty viereisellä kadulla

Äänestä

Toivottavasti virkavalta tiedottaa vaikka tälle sivulle kun tilanne on ohi...

Äänestä

missä kadulla se on nähty? tohtiiko kokkokankkaalla mennä edes ulos?

Äänestä
  • Ootahan hetki... Häkkisenkadulla nähtiin mutta huhut huom. vain huhut sanoo että liikkuu just Kokkokankaalla nyt. Vihreätakkinen, pipopäinen mies pitkän pyssyn kans. Pysykää sisällä.

    Äänestä

juu mulla mieskään ei päässy ko. risteyksestä... jotain tosi meininkiä

Äänestä

poliisin nikkeli rauhoittaa kummasti.....

Äänestä

Tilanne ollu päällä jo keskipäivästä lähtien ja asiasta ilmoitetaan vasta nyt.
Nooh, mitäpä sitä suotta kaikista pikkuseikoista uutisoihman...

Äänestä
  • Tätä minäki vähän moitiskelen, täällä oltu kolmesta saakka lukkojen takana... Nopeasti kyllä reagoivat ku ukko nähtiin, ei voi moittia. Kaipa se on pääasia saada ukko kiinni...

    Äänestä

onko kenelläkään minkäänlaista tietoa tyypistä ketä piirittävät? laitapuolenkulkija,vai?

Äänestä

Varmaan joku veteraani luullu rakettien pauketta sodan ääniksi ja kaivanut ullakoltaan vanhan torrakkonsa esille...

Äänestä

Kotka paakari meni totaalisesti
sekaisin kun vaimonsa sai
tietää sen
nettiseikkailuista ja Satumaisen kanssa käydyt sänkyseikkailuilut. Joku sukulainen tai
ystävänsä laittoi vielä kotkan
nimenkin palstalle
kostaessaan ilmeisemmin
kotkan kieroilut ja nettihuutelut. Koko suku ja kaikki vanhat ystävät ovat jättäneet harhaisen kotkan ja nyt kotkolla ei ole kuin netti ulospääsynä elämässä. Toinen on Satumaisen sähköposti, jonne pitää kirjoittaa kannellen päivän asiat ja palstoilta löydetyt mieltä kohauttaneet ikävät herjat. Se on sitä nettirakkaiden huolenpitoa narsisteina toisista.

Onnea valitsemallasi tiellä tai kotkolla ei ollut siis muuta vaihtoehtoa, kun suku ja ystävät jätti. Onneksi on kotkolle galtsussa satumaisen kuva, jota voi ennen nukkaanmenoa käydä nuolemassa pikku-nysä pystyssä ja pipeloista vähän "nipistää"

Äänestä

Jaha...poliisi tiedotti ettei pyssymiehestä ole ihmisille vaaraa ? Miksi sitä sitten jahdataan ja kuka voi tietää onko vaaraa vai ei :/

Äänestä
  • missä poliisi on tiedottanut että pyssymiehestä ei oo haittaa???? jäi lenkeilyt tältäpäivätä väliin... Vitun hörhöt pitkien pyssyjensä kanssa.......

    Äänestä


  • Tuon vaarattomaksi arvioinnin perusteella poliisin on täytynyt tietää asemiehen henkilöllisyys. Jos poliisi kiistää, ettei tiedä kuka henkilö on, mutta pystyy arvioimaan kaverin vaarattomaksi aseen kanssa, on kyse puhtaasta arvauksesta. Poliisi ei kuitenkaan ole kertonut tietävänsä henkilöllisyyttä, joten jotain jää nyt tässä pimentoon. Suojeleeko poliisi tässä nyt yleisöä vai kaveria?

    Äänestä

pysäyttääkö poliisi kaikki vihreä takkiset?

Äänestä

huhuja on että olis ollu masa joka asuu sielläpäin? voihan olla että oli edellis iltana ampunu raketteja pyssylläja oli palaamassa kotia?miksi kauhea kohu jos on vaan kanatanut asetta eihän ole ampunut mihinkäänpäin.mikseivät soita sille tai vaimolle?ei ole mulle vaarallinen jos on se .

Äänestä

Voi hyvä luoja teidän juttuja. On todella suuri ero käyttäjien älykkyydessä ja sosiaalisissa käyttäytymissäännöissä eri palstoilla. Suomi24 edustaa pohjasakkaa, netin seiska-lehteä, lukijoiden älykkyystason ja sivistyneisyyden suhteen. Siitä kertoo tämä ketju samoin kuin tuo Barbados-ketju, onneksi sheriffi oli illalla tilanteen tasalla ja poisti pahimmat potaskat.

Äänestä
  • Sheriffi? Missä täällä mitään sheriffejä ole?
    Ja on se kumma kun mies palaa kaikessa rauhassa mettästys reissultaan, nii ollaa poliiseja soittelemassa jostan asehiipparista?
    Kauas on torniolaisetkin luonto ja eräasiosta kaikonneet, kun eivät erämiestä tunnista? Vai olikohan se emäntä luudanvarren kanssa hakemassa ukkoaan kotiin?

    Äänestä

  • Teppo Tulkku kirjoitti:

    Sheriffi? Missä täällä mitään sheriffejä ole?
    Ja on se kumma kun mies palaa kaikessa rauhassa mettästys reissultaan, nii ollaa poliiseja soittelemassa jostan asehiipparista?
    Kauas on torniolaisetkin luonto ja eräasiosta kaikonneet, kun eivät erämiestä tunnista? Vai olikohan se emäntä luudanvarren kanssa hakemassa ukkoaan kotiin?

    Olisikohan sun eilen pitänyt soittaa poliisille ja sanoa että se oli luuta. Varmasti olisivat heti lopettaneet etsinnät.

    Äänestä

  • Teppo Tulkku kirjoitti:

    Sheriffi? Missä täällä mitään sheriffejä ole?
    Ja on se kumma kun mies palaa kaikessa rauhassa mettästys reissultaan, nii ollaa poliiseja soittelemassa jostan asehiipparista?
    Kauas on torniolaisetkin luonto ja eräasiosta kaikonneet, kun eivät erämiestä tunnista? Vai olikohan se emäntä luudanvarren kanssa hakemassa ukkoaan kotiin?

    -Miksi kutsutaan viisautta, joka oikeasti onkin tyhmyyttä?

    -Jälkiviisaudeksi.

    Äänestä

edelliselle sivistyneelle,mitä ihmettä sivistynyt ihminen tekee näillä palstoilla???nämä sivuthan on viihdettä ei mitään virallisia sivuja.tekstetistä yllätyny--yllättynyT!!!

Äänestä

onko äijää saatu kiini tietääkö kukaan? maksetaanko kiinniotosta palkiota ?

Äänestä

Mikähän tilanne on tällä hetkellä, oliko kyseessä vain jokin jekku, viaton aironpakkauksen kulkenut vai joku ihan oikea pyssymies? Aprillipila ei kai kuitenkaan:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ajettu ohi kirjoitti:

kallioputaan risteyksessä poliisit luotiliivein, kypärät ja piikkimatot ja toinen pirkkiön kiehaarassa?
mitäköhän menossa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu