Tää sama viesti on miesten logiigassa, mut laitetaan se nyt tännekkin... eli mitä tyhmiä/ärsyttäviä tapoja teidän entiset tai nykyiset poikaystävät tekee/harrastelee?
Mistä ne ei ärsyynny mut teitä se ärsyttää?
Mistä ne ei ärsyynny mut teitä se ärsyttää?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos suinkin mieheni pitää jotain puuhia olohuoneessa, hän puuhii seisaallaan ja teeveen edessä.
Makkarissa sama juttu. Parkkeeraa tv:n eteen riisuutumaan, avamaan postia, kirjoittamaan tekstaria, tarkastamaan kalenteria, soittamaan äidille, kysymään kelloa..argh!! Mutta niin rakastettavaa.
Sen lisäksi hän on älyttömän hidas kaikissa toimissaan. Kyllä, älyttömän hidas. Olen odotanut armaani valmistamaa ruokaa lähes kaksi tuntia. Ruokana oli keitettyä spaghettia ja jauhelihakastiketta, johon käytti valmista pussikastiketta.
Tässä hän on hieman petrannut.
Välillä hajamielinen.
Ajattelee, että avioliitto on sitä, että asutaan yhdessä, tullaan samaan osoitteeseen töistä, eikä riidellä.
Ja kun riidellään, päättää juuri silloin tyhjentää tiskikoneen, laittaa pyykit kuivimaan, imuroida..
Rasittava tyyppi kertakaikkiaan!
Niin rasittava, ettei sitä voi kun rakastaa.
Jep... tässä oli hyvä ohje parisuhteeseen eli ei kannata ottaa niin vakavasti. Nalkuttamalla ja joka asiaan puuttumalla pilaa itsensä toisen silmissä.
on kanavaseikkailu. Sitä tehdään myös silloin kun minä katson yksin töllöä, jos sattuu ohi menemään, sieppaa säätimen ja jättää väärälle kanavalle.
Alkoi naurattaa kun luin tuon...ihan sama meillä. En sitä osaa kovin ärsyttävänä pitää, koska se on niin ilmeisen tiedostamatonta. Mutta kuitenkin, jos minä katson jotain tiettyä ohjelmaa tv:stä, mies vaan tulee siihen, istuu sohvalle, ottaa kaukosäätimen ja vaihtaa kanavaa! Ja minä suunnilleen suu auki että mitä! Ja huom. meillä on 3 tv:tä, että kysymys ei ole siitä, etteikö voisi katsoa toisesta tv:stä jos haluaa katsoa eri ohjelmaa kuin toinen. Se vaan ei kerta kaikkiaan voi tajuta, että minä siis tosiaan seuraan sitä ohjelmaa, varsinkin jos ohjelma ei ole niitä, joita hän seuraa. Esim. kaikki keskusteluohjelmat hän napsauttaa pois automaattisesti, tilalle joku aivoton aarteenetsintä-scifi-teinipöhköily ja sitten matka jatkuu...eli ei edes jää katsomaan sitä ohjelmaa. Voisi itkettää jos ei oisi niin naurattavaa...
Miksi miehen pitää jättää märkä pyyhe sänkyyn ja kun ajelee parran (meillä myös hiukset) partahöylällä, onko liian vaikeaa huuhdella ne karvat lavuaarista? Maitoa ottaessa avataan aina uusi purkki vaikka entinenkin on juomatta ja hyvissä voimissa. Siinäpä ärsyttävimmät tavat. Alkuun tuli napistua näistä, mutta huomasin että enemmän mielipahaa aiheuttaa molemmille jatkuva huomauttaminen ja nykyään suu supussa, hieman huvittuneena keräilee ne pyyhkeet, huuhtelee ne karvat ja yhdistelee maitopurkkien sisällöt...
Mutta onneksi oma rakas on ihana vikoineen kaikkineen, ja ulkoruokintaan en pistäisi.:)
Hyviä puolia löytyy paljon enemmän ja varmastihan meissä naisissakin on yhtä paljon näitä vikoja.
lavuaari voi mennä tukkoon, jos sinne alkaa partakarvoja päästämään,
Laiskuus.
- elämä on yhtä sohvaa, kaukosäädintä ja jääkaappia
Saamattomuus.
- mitään ei saada aikaiseksi vaikka olisin tuhannesti pyytänyt. Lopulta teen itse. Kaikki oma-aloitteisuus puuttuu.
Kanavasurffailu.
Epäsiisteys, ei laiteta tavaroita sinne mistä ne on otettu, ei siivota omia jälkiä jne.
Ja paljon muuta!!
seisaaltaan syöminen lavuaarin yllä ettei vaan sotke paikkoja, peukalolla tehtävä "jees"-merkki, koiramainen seksin perään uikutus nukkumaan käydessä..Tosi ärsyttäviä tapoja/toimintamalleja jotka meinasi viedä järkeni mutta tämä suhde onkin jo ohi..
analysointi. Oli sitten kyse vasaroinnista tai mökille lähdöstä. Eikö voi vain vasaroida tai lähteä mökille. Minkä takia sitä pitää pyörittää ja vääntää ja kääntää?!
Pyyhkeen jättäminen sohvalle. Märkäääääää, yök.
Tehdään ensin ja sitten funtsitaan, esim mökin raput (n. kahdeksan porrasta) aloitettiin alhaalta. Arvatkaa, missä on ylin rappu. Samoin tapetointi, meillä on omituisia suikaleita siellä täällä. Joskus ehtii hätiin, joskus ei. Ihana touhumaakari kuitenkin.
Pelaa liikaa pelejä. Mitään muuta ärsyttävää ei oikeastaan ole kuin se ainainen tietokone- ja konsolipelien mättäminen.
Ilmoittaa joka kerta (10v), kun menee tötteröä vääntämään, toki aiheellista, sillä huone varattuna ainakin puolituntia (lukemista mukana) ja tulitikkuja poltettava, jos itse haluaa lähiaikoina valloittaa ko. huoneen. Olen kysynyt, haluaako, että pidän kirjaa suolen toiminnasta, ei halua. Ps. meillä toinenkin pytty.
Miksi aina pitää ilmoittaa menevänsä paskalle, no mene hyvänen aika sentään, ei mua kiinnosta mitä siellä vessassa saat aikaseksi. Pitäiskö sitä onnitella jälkikäteen vai?
Sain tänne työn lomaan hymyjä. Totesin,että rakkaudella ja hyväksyen näitä kirjoitellaan, ovat vain arkipäivää. Itse jouduin miettimään, mikä on huvittavaa tai rasittavaa, kaiken normaalin: kaapin ovet auki, yksi sukka siellä, toinen hukassa, koko kylppärin märkyys suihkun jälkeen, totesin, että se on raportointi koiramme jätöksistä. Tämän luettuani päätin, että otan mukaan muistilapun ja kirjoitan siihen, voi sitten vaikka kerätä jääkaapin oveen kuukauden tuotokset.
Vaimoni seurailee ja arvostelee minua jatkuvasti kun olemme yhdessä.Mikään mitä teen ei ole oikein.Kaikki on kuulemma jotenkin outoa tai ärsyttävää.Kaiken kukkuraksi hän sitten kirjoittelee tänne palstoille milloin mistäkin tekemisistäni.
Joten päätin tehdä samoin ja kertoa tämän.Jääköön ainoaksi kerraksi.