FIELDS OF THE NEPHILIM SUOMEEN
Vuonna 1984 uransa aloittanut FIELDS OF THE NEPHILIM saapuu ensimmäiselle omalle klubikeikalleen Suomeen perjantaina 22.2.2013.
Yksi tunnetuimmista goottirock-yhtyeistä on nähty viimeksi Suomessa vuoden 2008 Tuska-festivaaleilla ja sitä ennen Helldone-festareilla yhdessä HIM-yhtyeen kanssa.
Yhtye tunnetaan nokkamiehen Carl McCoyn mystisistä lauluista ja okkulttistisesti värittyneistä sanoituksista, cowboy-henkisestä tyylistään sekä raskaasta, hidastempoisesta ja kitaravetoisesta hard rockin ja psykedeelisen rockin sekoituksesta.
Harvakseltaan keikkaileva orkesteri on juuri viimeistellyt menestyksekkään Euroopan-kiertueensa ja odottaa jo kuumeisesti seuraavaa esiintymistään Suomessa.
Ennen Fields Of The Nephilimia lavalla nähdään kotimainen Murheenlaakso, joka esittää legendaarisen Mana Mana -yhtyeen kappaleita.
Paikalla levynmyyntiä ja taustamusiikkia Svart Recordsin toimesta.
FIELDS OF THE NEPHILIM (UK)
MURHEENLAAKSO PLAYS MANA MANA
Pe 22.2.2013 Helsinki, Virgin Oil
Liput 32€ / 35€
K18. Klo.22.00
Ennakkoliput Helsingin-keikalle myynnissä maanantaista 26.11.2012 lähtien.
Lippuja myy Tiketti.fi sekä Tiketin toimipisteet.
Fields Of The Nephilim - Moonchild
http://www.youtube.com/watch?v=NHiNw0B9 ... h_response
Fields Of The Nephilim - Blue Water
http://www.youtube.com/watch?v=-Aknyl_jCSs
Mana Mana - Elämä on murheenlaakso
http://www.youtube.com/watch?v=8N6qn7f0WIc
http://www.kvlture.net
http://www.fields-of-the-nephilim.com
http://www.tiketti.fi
http://www.svartrecords.com
http://www.facebook.com/events/378032535617756/?fref=ts
Goottirock legenda FIELDS OF THE NEPHILIM Suomeen
JNU1
1
162
Vastaukset
- YKSI SUURISTA!!!!!
Harmi, etten päässyt keikalle. Fields of the Nephilim on yksi SUURISTA. Toisen aallon merkittävin goottibändi. Varhaisempia kovia on mm. Joy DIvision, Bauhaus, Killing Joke, The Mission, Sisters of Mercy, Theatre of Hate
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745168- 332881
- 402584
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261993Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401942Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291779- 951772
- 1671647
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241388Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941220