Saako Tytär käydä ostamassa?

Olen nyt ollut sairaana viikon, ja mietin, voiko tyttären lähettää ostamaan Nutrilettia, kun ne ovat jo aivan finaalissa. Tarvitaanko jotain lupaa, vai onko joku ikäraja?
4225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kantavatko lapset myös muun ruoan kotiin?
Eikö kukaan auta sinua, jos olet viikon niiiiiiiin sairaana, ettet pääse kauppaan?

Äänestä

Kyllä ainakin aikuisen tyttären uskallat lähettää asialle. Viisivuotiasta en ehkä kuitenkaan itse lähettäisi - ainakaan viidentoista kilometrin päähän autolla. Ehkä maaliman helpoin juttu on lukea kaikki kertomatta jättämäsi pointit etänä.

Äänestä

TYtär 15v kuukauden päästä

Äänestä
  • No voi hyvänen aika, tämän on pakko olla prov!! Miksi ihmeessä ei saisi ostaa ateriakorvikkeita??! Ei ne mitään lääkkeitä ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksinhuoltaja kirjoitti:

Olen nyt ollut sairaana viikon, ja mietin, voiko tyttären lähettää ostamaan Nutrilettia, kun ne ovat jo aivan finaalissa. Tarvitaanko jotain lupaa, vai onko joku ikäraja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu