Runkatessa kyrpä seisoo AINA. Naisen kanssa kyrpä seisoo monesti ongelmitta. Paitsi, jos kerrankin tulee päähän ajatus siitä että ei ehkä seisokaan. Tämän jälkeen on pelkkää alamäkeä. Kun ei heti seiso, niin sitä rupeaa ajattelemaan... tämän jälkeen on melkeimpä turha edes yrittää.
Kysynkin siis, onko kenelläkään vinkkejä tähän?
Pillereitä en halua hakea/syödä. Olen nuori mies.
Etsin ajatuksellista ratkaisua, miten oman pään sisällä voisi saada itsensä rentoutumaan.
Kysynkin siis, onko kenelläkään vinkkejä tähän?
Pillereitä en halua hakea/syödä. Olen nuori mies.
Etsin ajatuksellista ratkaisua, miten oman pään sisällä voisi saada itsensä rentoutumaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä jos viettäisi vähemmän seksiorientoitunutta elämää?
jos harrastaa seksiä vain silloin, kun oikeasti kokee siihen tarvetta ja sellaisen ihmisen kanssa, joka oikeasti miellyttää ja vetoaa seksuaalisesti.
No kyllä huomaa ilman nimimerkkiäkin, että on naisen neuvo. Jos köyhillä ei ole leipää, miksi he eivät syö leivoksia? Eivät ole naiset mihinkään muuttuneet sitten Marie Antoinetten aikojen.
Ei keskivertomiehellä ei ole varaa valkata samalla tavalla kuin keskivertonaisella. Vaikka te istutte aarrearkun päällä ja haluatte aina vain parempia miehiä nussimaan itseänne ja pidätte tällaista valkkaamista ja yltäkylläistä penisten tarjontaa itsestäänselvyytenä, kuten pumpulissa kasvaneet prinsessat, niin miehen elämä on karua. Hän joutuu ponnistelemaan ankarasti ja kilpailemaan rajusti muita miehiä vastaan päästäkseen työntymään edes siedettävän laatuiseen vittureikään, ja sitä vittureikää on pakko ottaa silloin kun sitä saa. Ei siinä ole varaa miettiä, että miellyttääköhän tuo nainen nyt minua oikeasti.
Aloittajalle: ehdotan pillereitä. Ei se mukava ratkaisu ole, ymmärrän, mutta en oikein usko noiden mentaaliharjoitusten tuovan apua.
Keskittyisi tunteisiin, tuntemiseen ja hellyyteen eikä suorittamiseen ja pätemiseen. On tainnut seksin merkitys tunteiden ilmaisijana unohtua ja korostuu vain omat himot.
suorituskeskeinen asenne seksiin. Tunteet mukaan peliin ja seksiä vain sellaisen kanssa jota kohtaan on tunteita
Mulla ei ole seissyt koskaan naisen kanssa riittävän hyvin. Sen vuoksi poikuus on tallella vielä näin lähes 30-vuotiaana. Sinänsä ei pitäisi olla fyysistä ongelmaa kun yksin hommat toimii hyvin. Pakko varmaan hakea resepti Cialikseen niin saisi tämän kierteen katkaistua. Puolikovalla ei vaan pääse sisälle vaikka kuinka yrittäisi. En ole homo jos joku alkaa sellaista luulemaan. Naiset kiinnostaa muttei vaan tositilanteessa pelitä.
No hae lääkäriltä potenssilääkettä! Jos olet fyysisesti terve, niin muutaman onnistuneen kerran jälkeen voit luultavasti luopua niiden käytöstä. Onnistuneet kokemukset näet tallentuvat aivoihisi ja näinollen myös ajatteluusi, eli siihen jota sanotaan henkiseksi puoleksi.
No sanot sille naiselle, että sinua jännittää ja yritätte rentoutua yhdessä.
Jos yhtään lohduttaa, niin jos miehellä ei seiso, niin nainen AINA ajattelee, että se on hänen vikansa. Aina. Joten vaikka se olisi sinusta noloa, tms., ja vaikka nainen sanoisi mitä, hän silti ajattelee, ettei hän ole tarpeeksi viehättävä.
Kaske muijaa ottaan suihin. Se saa kuolleellakin nousemaan.