joo nonii kertokaas mikä on teijän mielestä sopiva pituus naiselle? :)
itse oon 180cm ja ylpee
itse oon 180cm ja ylpee
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
163-166 on aika lailla ihannepituus mun mielestä naiselle. Pieni ja kevyt on nättiä.
no ei kaikki ton pituset todellakaan oo kevyitä eikä kaikki pitkät painavia :DDD
Täällä toinen samanlainen ap.Ja myös ylpeä siitä.Korkkareiden kera aina kun siltä tuntuu.Silloin on jo kyllä 185cm:)
Mun mieleen on ns. taskuvenukset n.155 cm.
175 cm on täydellisyys ehdottomasti
Miesten silmiin yl 170 cm naisella on yhtä kauhea kuin suurimman osan naisista silmään miehellä alle 170.
Missit on aina 170cm .
Hyvin pitkät naiset ovat mielestäni seksikkäitä.
Kathryn Bigelow 182cm
http://cache.gawkerassets.com/assets/images/39/2010/02/500x_bigelow-2-23-10.jpg
Hän on vielä jopa yli 60 vuotias huhhuh, kuvassa 58. Tuollaiset naiset jäänevät vain haaveeksi, kun oma pituus vain vähän päälle 170.
Olen 178cm ja kyllä minulal vientiä kivasti ollut aina.Niin ja lyhemmät miehet varsinkin sekoilevat sääristäni..
ite oon 185cm ja ei sillä pituudella oo siinä kumppanin valinnassa kyllä mitää väliä mutta jos nyt jotain heitän nii 165-175 aika ihanne
Sopiva pituus naiselle on se, mikä itse kullakin sattuu olemaan pituutena. Tuo pituus mikä sulla on, on just sopiva sulle.
Joo-o. Myönnetään, että olin lievästi pöyristynyt, kun sain tietää nykyiseni pitävän lyhyyttäni (156) oikeasti vikana. Muut asiat kompensoivat tämän lyhyysvian. Eksät ovat olleet sellaisia 180-senttisiä naisia.
Huoh.
160-175
160 on ihanne. Oon itte 183. Kyllä pieni nainen on iloa silmälle.
Unelmieni nainen on 190 cm pitkä ja painaa noin 120 kg.