Ongelma

Reidenojennuslaitteessa vaikka painoja ei ole kauheesti niin alkavat jalat tärisemään. Onko tekniikassa mitään vikaa vai omissa jaloissani?
566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lihakset väsyneet..? :D

Äänestä
  • Ei, koska ne alkavat tärisemään jo aloittaessa

    Äänestä

no et kai sä ekana liikkeenä reidenojentajalaitetta tee?!

Äänestä

Tuo laite ei kyllä ole suosikkejani mutta:
Olisikohan kysymys hermotuksesta. Jos tekee harjoituksen sellaisella liikeradalla, johon lihakset eivät ole tottuneet, voi syntyä tärinän tunnetta.

En oikein osaa kuvitella että sitä liikettä voi kauhean väärin tehdä. Polvien yliojentuminen, tuskin siitä on kysymys.
Etukyykky voisi olla vaihtoehto, jos vain se luonnistaa. Painot edessä.

Äänestä

Lämmittele ja venyttele(lyhyitä venytyksiä) ensin hyvin ja tee kunnon kyykky ja mavesetit. Reidenojennus ja koukistus koneita kannattaa ottaa vain apuliikkeinä treenin loppuun. Pääpaino isoille liikkeille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekka3211 kirjoitti:

Reidenojennuslaitteessa vaikka painoja ei ole kauheesti niin alkavat jalat tärisemään. Onko tekniikassa mitään vikaa vai omissa jaloissani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu