Sitä tosi asiaa ei muuten muuta mikään että on se vaan niin helvetin paljon perverssimpää että nainen on todella paljon miestä vanhempi toisin kuin toista päin. Enkä tarkoita nyt siis mitään että nainen on vajaat 10 vuotta vanhempi vaan paljon enemmän.
Siis miettikääpä nyt ihan vain jo periaatteessa sitäkin että joku madonna joka on jo 50 ja jonka pillu roikkuu kuin joku sammakko niin sellaisella on joku päälle parikymppinen miesystävä, YÖK. Siis en usko että nuori mies olisi tuollaisen haahkan kanssa ellei olisi niin paljon botoxia ja ties mitä pumpattu täyteen kyseinen nainen jotta näyttäis paljon nuoremmalta.
Miettikääpä myös esim. jotain katri helenaa ja liimataista, siis voi jeesuksen kristuksen perkele. Olisi muuten varmaan aika mielenkiintoista nähdä tämä pari sänkypuuhissa, miettikääpä sitä suuseksipuoltakin ja kuinka kuiva mahdollisesti toinen jo on...
Vanhempi nainen ja nuori mies
20
1019
Vastaukset
- Itse olet...
Miksi ihmeessä se sinua haittaa? Ei kukaan pakota sinua olemaan Puuman kanssa? Eikä kukaan pakota sinua edes katselemaan sellaista pariskuntaa.
Monia ällöttää ja oksettaa muunlaiset suhteetkin, esim. mustan ja valkoisen mix-race suhde, muttei täälä kukaan sitä julista.
Ikärasismi on aivan yhtä kiellettyä kuin roturasismikin!
Vielä vähän aikaa sitten Suomessakin samaan sukupuoleen sekaantuminen eli homous oli seksuaalirikos. Sekin oksettaa edeleenkin useita, mutteivät hekään kirjottele kuinka heitä YÖKÖTTÄÄ?
Puhumattakaan niistä suhteista joissa lihaksikas ja hyväkuntoinen mies on lihavan ja lössön nuoren naisen kanssa. Sekin on YÖK ja ÄLLÖÖ että joillain on läskifetismi, muttei se kuulu muille.
Keskity sinä vain siihen omaan suhteeseesi. Ai niin eihän sinulla ole sellaista kun kaikki aikasi menee muiden suhteiden haukkumiseen? - iljettää molemmat
Kun akka on jätetty nuoremman tähden, niin nämä puumat koittaa laastaroida
itseään, etsimällä myös nuorenpaa ja koklata viehätysvoimaansa heillä.
Joo ihan oma asia, mutta sitten tulee vielä suurenpi suru puseroon, kun
huomaa olleensa vain seksilelu.
Kaikki epäluonnollinen on myös, sitä sanan varsinaisessa muodossa.
Ihmiset on seonneet päästään, pimahtaneet, unohtaneet todellisen
ikänsä ja sukupuolensa. Myös keski-ikäiset äijät on oikeita irvikuvia,
kun villiinnytään puoltanuorenpiin naisiin.- Kati 53 ja Pete 30
Haluan olla ja olenkin!
- eiepätoivoinen
jotkun ressukat, jotka ei saa ikästään naista, voi tyytyä viimeinen myyntipäivä
mennyt tavaraan... - Björn Wahlroos
teille sopii ainoastaan se kuminen versio naisesta pikkumunat,pikkuaivot,perseaukiset
- 576jk
Naurettavaa käyttää jotain popin kuningatarta esimerkkinä jolla omaisuus satoja miljoonia :D
Kyllä sellaisen toy boyksi rupeasi aika moni, aivan sama vaikka olisi pimpautin muurattu umpeen.
ja mielestäni ei ole mitään merkitystä mikä ikäero jollain pariskunnalla on.
Kai jokaisen pitäisi vain siihen omaan parisuhteeseensa keskittyä.
Aika paljon saat kirjoitella jos alat toisten ihmisten asioista tuolla tavalla mumisemaan. - antoisaa ajateltavaa
Lienee kai elämässä tärkeämpääkin mietittävää kuin jonkun ventovieraan naisen genitaalit. Jos olet nainen ja niitä mietit, taidat olla piilolesbo. Jos olet mies, voit aivan mainiosti keskittyä niihin lukemattomiin genitaaleihin joita tarjoilevat nuoremmat naiset netti väärällään.
Vai olisiko käynyt niin että pornoa pällistellessä on vahingossa tullut katsotuksi joku grandma-juttu. GILF-video. Jatkossa kannattaa olla tarkempi mitä menee kyttäämään netistä... - 44v & 20v nuorukaine
Onhan niitä lukuisia ihan tavisparisuhteitakin joissa mies on nuorempi ja nainen huomattavsti vanhempi. Suhteet ovat jopa kestäneet paljon pitempään kuin useimmat samaa ikäluokkaa olevien suhteet.
http://puumatar.blogspot.fi/2013/01/tuulikin-44v-ja-kimmon-20v-pitka.html
Tavikset eivät tee niistä numeroa. - eiiiiiiiiiii
Hel_vetin kuustoista,,tuollainen on ???###***'!!!
- onnellinenvahhus
Tälle kaverille minä sanon että kuivan saa mies kosteaksi jos haluaa.Olen hieman nuorempi kuin Katri Helena ja nuoret miehet hakee aina tanssimaan minua ja aivan selvät.Minä osaan tanssia ja nuorempi kun sen näkee niin heti olen lattialla,ja joskus jonkun kanssa peiton alla, ja kosteus löytyy ja nuori osaa tyydyttää minut ei saman ikäinen saa viellä sydärin.Nuorimies monta kertaa yössä.Älä sinä tule puhumaan tai kirjoittamaan raukka kuivista naisista.Kateellinen taidat olla, sinulla varmaan farkut roikkuu persauksista hyi mikä mies sellainen.Osta sopivat
- 65v &28v nuorukainen
"nuori osaa tyydyttää minut ei saman ikäinen saa viellä sydärin.Nuorimies monta kertaa yössä"
Pelkosi on ihan aiheellinen.
65-vuotias leskirouva seurustelee erittäin komean baarimikon kanssa joka on 28-vuotias. Hän saisi lähes minkä tahansa nuoren naisen, mutta hän haluaa nimenomaan vanhemman naisen:
http://www.youtube.com/watch?v=5Y8w3LBUCc4
65-vuotias nainen haluaa nuoren miehen, koska hänen oma aviomiehensä kuoli seksin aikana hänen syliinsä, eikä nainen enää uskalla harrastaa seksiä vanhojen miesten kanssa. - hihhuliheihei
Kyllä se taitaa vaan olla niin että vanhemman naisen ja nuoremman miehen parisuhde ei ole toivottava asia, koska vanhempi nainen ei enää kykene saamaan lapsia, ja nuorelta mieheltä jää silloin lisääntyminen suorittamatta. Siinä voi jäädä yksi mies ilman lapsia ja yhteiskunta ilman tulevia veronmaksajia.
Sen sijaan vanhan miehen ja nuoren naisen suhde on hyvä, jos sen avulla mies onnistuu saamaan lapsia vielä vanhemmallakin iällä, joka ei onnistuisi samanikäisen tai vanhemman naisen kanssa. Kun lapsia saadaan lisää, yhteiskunta saa tulevaisuudessa lisää veronmaksajia. Tämä on erityisen hyödyllistä jos näiden tulevien veronmaksajien työurat saadaan vielä pidennettyä hallituksen toiveiden mukaisesti.- ....................
Jos pari on varakas, kakaroita voi adoptoida jostain mieleisestään maasta.
Kaikkia meitä ei kiinnosta alkaa jonkun kakarakennelin ylläpitäjäksi siinä samalla jos haluaa vain aikuisen, rakkaan kumppanin. Jos vertailla halutaan, niin koiraa hankkiessaan ei välttämättä halua samalla kymmentä hiirtä kaupanpäälle.
Yksi rakas ihminen riittää. Ne joille ei riitä tekevät tietysti mieleisensä ratkaisut, mutta me kaikki emme ole samanlaisia ihmisiä, toistemme kopioita.
- poju 18.v
Mä just nuolen 58 vuotiaa kosteaa vittua sängyssä ollaan 69,ssä.kohta hän istuu ison kullsini päällr ja ratsastaa ,niin että isot tissit hölskyy,sit mä panen sitä takaapäin,sit jalat olkapäille ja kunnon naimista
- a1gh5yec
Mun mielestä on todella perverssiä jos 30-vuotiaalla naisella on isänsä ikäinen mies. Miehet vaan itkee kadotettua nuoruutta ja haluaa elää sen uudelleen nuoren naisen kanssa, yrittäen epätoivoisesti estää vuosien vaihtumisen ehtoopuolelle. Siellä ne nuoret naiset, joilla elämää edessä, vaihtelee vaippoja vanhoille ukoilleen, uskomattoman perverssiä YÖÖÖK.
- ukko 82.v
Säkin voisit tulla vaihtaa munvaipan ja sit ratsastaa vanhalla aisalla,en ole pessyt sitä vikkoon,joko ykättää,vaipassa pissit ja kakat aamusta asti,
- typy 18,v
Iiiiik mun nännit kovettu ja pillu kostu heti,mun pillu haluu just tollasta vanhan ukon paksua kalua takaapäin
- _Lauri_
Erittäin hyvä yhdistelmä, että nainen on miestä vanhempi. Omalla kohdallani yhtälö on toiminut noin parin vuoden verran ja toimii edelleen. Naiseni on minua tasan 10 vuotta vanhempi. Itse olen 31 ja nainen 41. Kaikki toimii paljon paremmin kuin on toiminut muutamia vuosia nuorempien naisten kanssa. Vielä ehdimme tehdä yhteisen lapsenkin, sillä saahan yhä useampi nainen ensimmäisenkin lapsen vasta nelikymppisenä nykyään. Tärkeintä suhteemme onnistumisessa on ollut samanlainen arvomaailma ja molempia innostaa samankaltaiset harrasteet ja puuhat. Matkustelemme yhdessä ja nautimme toistemme seurasta. Elämämme parasta aikaa.
Puumailmiö lienee asia erikseen. Silloin ikäeroa pitää olla kai jo sellaiset parikymmentä vuotta. En tiedä, miten suhde sellaisessa tapauksessa toimisi, mutta tämän ketjun viestien mukaan hyvin ilmeisesti. Tällainen 10 vuoden ikäero ei ainakaan ole minkäänlainen ongelma tässä vaiheessa ja iässä elämää. Ei siis kannata takertua ikäeroon, jos suhde pelaa muuten. Loppujen lopuksi arvostelijatkin ovat erittäin harvassa. Suurin osa heistä taitaa olla näillä nettipalstoilla, koska livenä emme näe heitä. - mkiujnbfdremjuyt
Onhan meidänkin kylällä puuma 70v ja mies n. 40v. Luulin ekaks, että
ulkoiluttaa äitiään, vaan poikaystävä kuulemma on jep jep.. - Yli 20v ikäero suhde
Miten niin muka vastemielisen näköistä? Sellaisiahan pariskuntia esitetään telkkarissakin jatkuvasti, ilman että ketään ällöttäisi, päin vastoin, nuoret miehet ihan innoissaan katsovat kuumia-puumia ;)
Suomessakin esitetyn Cougar Townin eli Puumanaisen lisäksi monissa muissakin ohjelmissa käsitellään nuoremman miehen ja vanhemman naisen välisiä suhteita, niin seksi kuin parisuhteitakin.
Tässä vähän esimakua viidennen tuotantokauden Gossip Girl jaksoista, joissa nuorukaisen ja Puumattaren välillä on yli 20 vuoden ikäero suhde:
http://puumatar.blogspot.fi/2013/01/liz-hurley-46v-ja-nuori-mies-gossip-girl.html
Mitä mieltä olette, pitäisikö tälläisiä "epäsovinnaisia" suhteita tuoda vieläkin enemmän julkisuuteen jotta me taviksetkin uskaltautuisimme ennakkoluulottomasti kokeilemaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi1313754Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä642639Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla342602Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi762422Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "252291Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen
Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.1051398Kaste pelastaa ihmisen
Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm6301278SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past751088Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla
Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday1461070Uskon todistus
Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik2611056