Eräs tuttu miespuolinen sinkku väittää seukkaavansa, mutta kukaan ei ole nähnyt hänen kumppaniaan =)
Valehteleva sinkkumies
Miss Fury
15170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
So what? Paljon yleisempää taitaa olla se, että ukkomiehet valehtelee olevansa sinkkuja. Kumpi on pahempi?
Jospa mies sanoo niin torjuakseen epämiellyttävät tyrkyttäjänaiset.
Niin, mutta eikö ole aika outoa jos joku väittää olevansa suhteessa?
Siis siinä tapauksessa, että on oikeasti sinkku.
Mistä tiedät 100% varmasti, että hän on sinkku?
Vaikka mies ei esittele avokkiaan julkisesti, ei se ole syy päätellä, että mies on sinkku.
Suhde voi olla niin alussa, että mies haluaa ensin itse vakiinnuttaa suhteen ennen kuin lähtee esittelemään avokkiaan toisille.
Jos sinä olet hänen ystävänsä, kunnioita hänen yksityiselämäänsä ja keskity sinä omaasi. Ei hänen tarvitse (aikuisen miehen) perustella tekemisiään ja sanomisiaan muille kuin itselleen ja avokilleen, jos avokki sitä kysyy. Tuskinpa kysyy.
Anna miehen olla ja keskittyä parisuhteeseensa ihan rauhassa. Kyllä hän hänet sitten esittelee, kun sen aika on.
Itkettääkö se sinua?
Ei vaan ihmetyttää.
Mietin, että mikä on hänen motiivinsa.
No ehkä se, että olisi normaali muiden silmissä, eikä ikuisesti yksinäinen reppana. Tai ehkä se, ettet mankuisi häneltä kullia jatkuvasti.
Niin tai näin, ei tuosta mitään haittaa kenellekään ole. Jos nyt siis edes valehtelee, se on tietysti mahdollista, mutta todennäköisempänä pidän sitä, että salaliittoteoreetikot taas "tietävät" asianosaista paremmin mikä on totuus.
Minusta todennäköisempää on se, ettei mies kehtaa näyttää (rumaa/läskiä) kumppaniaan tutuilleen. Melko yleistä ainakin niissä piireissä missä liikuin nuorempana.
Miehille kun on niin tärkeää mitä muut ajattelee.
Jos ei yllä ns. normaaliin voi saada joka paikassa turpaansa miehenä ollessa.
Paljon todennäköisempää on taas se, että olet lukenut tämän tiedon jostain netistä nimettömästä viestistä kuvitellen häntä täksi sinkkumieheksi.
...tai joku muu on hänen nimissään sepittänyt valheita hänestä.
...tai olet itse keksinyt tämän tarinan.
Laasanen?
Vaihtoehtoja:
Seukkaa varatun kanssa
Seukkaa etäsuhteessa
Naisella on lapsia/elukoita tms. esteitä, ovat paljon kotona ja vähän kylillä
Valehteli sulle päästäkseen eroon kun olit liian kiinnostunut
Valehteli koska luulee nostavansa arvostusta toisten silmissä seukkailuväitteillään
jne. Mitä väliä?
Minäkin valehtelisin ettei Miss Fury tyrkyttäisi enää rumia läski-kavereitaan.
Ehkä käsitys seukkaamisesta on yksipuolista, ts. nainen ei mielestään seukkaa, mutta mies mielestään kyllä..
No joo... Minäkin tapailin yhtä ääliötä 3 vuotta, enkä tavannut ainuttakaan tuttavaansa. Alkuun olikin perheellinen, myöhemmin teki eroa ja lopulta minä tein eroa hänestä. Mitäpä toisten kumpparit muille kuuluu. Pitäkööt mononsa.
Mutta olisi sen 3 vuotta voinut elää paremminkin.