Mies korottaa ääntään ja

Työn orja

vetäytyy tellua katsomaan eikä juuri puhu eikä pukahda kun tulen väsyneenä duunista kotiin. Teen tosi pitkää päivää ja vaativaa duunia ja mies on työtön. Olen loukkaantunut kun kehtaa vielä huutaa tai sitten ei oo kuulevinaankaan. Nukkuu myös sohvalla ja seksiäkään ei oo enää juuri lainkaan, ei edes viikonloppuisin aina. Tilanne on jatkunut näin muutaman kuukauden.Olen yrittänyt ottaa asiat puheeksi mutta ei ole ongelmia hänen mielestään. Alan väsyä ja mietin että pitäisikö laittaa lusikat jakoon. Yhdessä on asuttu kohta kaksi vuotta. Onko kukaan muu vastaavassa tilanteessa?

3

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --o--

      No, sitä ottaa vaan kuuluvasti pattiin, kun se on työtön ja sulla on duuni. Kateellisnen ja itsearvostus pohjalukemissa.
      Onko muka ihan uus asia sulle? Ei luulis olevan.
      Kannusta sitä rakkaudellasi hakemaan ittelleen mieluinen duuni, niin loppuu se kiukuttelu ja äänen korottaminen, saatpa nähdä. Energiabuustia se vaan kaipaa eikä mitään syyttämistä.

      • 1 + 13

        Minä kannustaisin miestä häipymään, siinä sitä energiabuustia kerraksi kun ei enää voikaan loisia rikkaan naisen sohvamopsina.


    • ollli orava

      Hei, listaapa kaikki ne syyt, jonka vuoksi haluat jatkaa tuo miehen kanssa. Tuliko pitkä lista?

      Sitten listaa ne syyt, joiden vuoksi oikeasti haluat jatkaa juuri tuon miehen kanssa. Tuliko pitkä vai lyhyt lista?

      Tee ratkaisusi pitemmän listan perusteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7482
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1756
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe