Ei Mikael Saarelle!

Mikael Saari todellinen inhokkini. En ymmärrä miksi kukaan äänestää niin epämedollista taidebiisiä. Euroviisuista takuuvarmasti nollapistettä ja häpeä koko kansalle. Krista se pääsee finaaliin ja itäblokin maatkin antaa pisteitä seksikkyydestä ja tarttuvasta melodiasta!
12242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mikael Saari on aivan mahtava. Upea ääni, huikea laulu.
Komea mies ja mahtavan onnistunut stailaus. Eipä voisi parempi paketti olla,

Äärettömän hieno esitys!!!!!!

Harmi, että joku on niin lahjaton tai kuuro ja ehkä sokeakin, ettei kuule kunnolla.

Vai kateus pirulainenko siellä sisimmässä jyllää.

Äänestä

Aika mahtipontinen esitys. Ehkä ääni saadaan joskus aukeamaan kunnolla.

Äänestä

Samaa mieltä, tylsä biisi ja tarttumaton kertosäe. Takuuvarmasti euroviisujen jumbosijalla, eikä mitään viime vuodesta opittu?

Äänestä

Ovat tainneet nämä Kristan ja Diandran fanit nyt säikähtää, kun kisaan on aivan puskista tullut yksi uusi ennakkosuosikki... ;)

Sen sanon, että itäblokin maat eivät äänestäisi kyllä Kristaa. Nehän lähettävät itse joka vuosi samanlaisia pimuja kisaan, vähemmällä vaatetuksella tosin. Sitä paitsi Itä-Euroopassa lienee vähän erilaisempi käsitys häistä, kuin länsimaissa.

Äänestä
  • Ei ole Krista eikä Diandra mikään Ani Lorak. Kristan sormienheiluttelu ei oikein riitä koreografiaksi :)...

    Äänestä

  • Liettuasta tulee miesartisti, Arius, joka on myös häähaaveissa. Krista, jos laitettaisiin ding-dongeineen peräkkäin Ariuksen kanssa, kansa ratkeaisi... Nauruun. xD
    Ei, tainnut tietää, Krista. Mitä se "ding-dong" tarkoittaa monessa maassa. :)

    Äänestä

ällö tyyppi,ei kolahda!

Äänestä

Mikael saa nolla pistettä Malmöstä, kun biisi on vain kauheaa kuultavaa ja järkyttävän tylsä...

Äänestä

Itäblokeissa arvostetaan myös balladeja. Jos et usko niin kuuntele Molitva tai Igra Bez Granica.

Äänestä
  • Kyllä, jos lauletaan slaavilaisella kielellä (serbiaksi tai venäjäksi), lisäksi balledeissa ptää olla tattuva ja kaunis melodia ei mikään käsimysnäytelmä, jollaisena tuo M. Saaren rääkyminen kuullostaa.

    Äänestä

Aroin lauloi tänään Saaren pienoineen suohon!

Äänestä
  • Great Wide North, Arion, Mikael Saari.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikael yök kirjoitti:

Mikael Saari todellinen inhokkini. En ymmärrä miksi kukaan äänestää niin epämedollista taidebiisiä. Euroviisuista takuuvarmasti nollapistettä ja häpeä koko kansalle. Krista se pääsee finaaliin ja itäblokin maatkin antaa pisteitä seksikkyydestä ja tarttuvasta melodiasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu