millaiset ihmiset liikkuu nettideittisivustoilla?

Nörtit, Seksin perässä olijat, ujot ja mielenvikaiset, ihan tavikset, normaalit? epätoivoiset?

kertokaa minkälaisen käsityksen te olette saaneet?
11351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihan tavallisia ihmisiä siellä on, ainakin ne keitä olen itse tapaillut. Kai sieltä hulluja ja friikkejäkin löytyy mut mistäpä ei?

Äänestä

Varmaan noita kaikkia löytyy. Suurin osa taitaa kuitenkin olla ihan normaaleja ihmisiä.

Äänestä

Tavis, normaali, normi, perus, aito. Puistattaa. Ja näitähän täällä riittää..

Äänestä

Aika paljon ujoja. Mikä on ihan luonnollista. Jos ei oo hirveen supliikki ja itsevarma, niin vaikea baarissa lähestyä.

Äänestä

Ihan normaalit seuraa hakevat ihmiset
toki joukkoon mahtuu kaikenlaisia.
Itse ainakin olen ihan normaali nainen, en vain
jaksa/halua baareissa viettää aikaani.
Työajat ovat nykyään niin vaihtelevia ettei
ole usein edes mahdollista liikkua radalla

Äänestä

Maalainen, ei käy baareissa, kylän miehet naimisissa, sellattii jäännösluku :P

Äänestä

No millaisia ihmisiä liikkuu baareissa? Entä kirjastoissa? Entä neljän ruuhkassa?
Voi hyvä luoja jotku ihmiset on yksinkertaisia.

Äänestä

Omista nettideittivuosistani on jo pitkä aika, mutta kerrotaanpa silti:

Tapaamistani miehistä jotain 99,9 prosenttia olivat ihan ok tyyppejä, siistejä ja asiansa hoitavia, elämä hallinnassa, eivät mitenkään erityisen ujoja taikka nörttejä. Yllättävän moni oli yksinhuoltaja, joten ei heillä ollut kovinkaan paljon mahdollisuuksia baareissa notkua - eikä useimmilla näyttänyt olevan siihen juuri kiinnostustakaan.

En itsekään mielestäni ole erityisen ujo, nörtti tms enkä edes absolutisti, mutten ole koskaan viihtynyt erityisen hyvin ravintoloissa. Työskentelen naisvaltaisella alalla, ja harrastukseni niihin aikoihin - esim. opiskelu - olivat sellaisia, ettei niissä juurikaan ikäisiäni miehiä näkynyt. Ei siis ihme, että koin netin hyväksi keinoksi saada kontaktia vastakkaiseen sukupuoleen.

Äänestä

Olen tavannut netin kautta, poliiseja, lakimiehiä, raksamiehiä, autonasentajia, pankkiireja, työttömiä, opiskelijoita, myyjiä, kokkeja, ambulanssikuskinkin tms. Eli mitä noista voi päätellä, ihan normaaleja ihmisiä. Jotkut ovat olleet rennompia ja jotkut taas ujoja. Harmi vain et moni noista sit osoittautunut enemmän pelimieheksi kuin mieheksi joka oikeasti tahtoisi sitoutua.

Äänestä

Huomaa, että varsinkin pk-seudulla huomattava määrä talouksista sinkkuja. Ihan tavallisia ihmisiä. Itse olen avoin, mielelläni kontaktia ottava keski-ikäinen nainen. Lähes 50 vuotta suomalaista yrmyasennetta nähneenä ja kokeneena: aikuisen on vaikea ellei mahdoton törmätä arkielämässä kumppaniehdokkaisiin. Toisaalta nämä saitit on vähintään puolillaan addikteja joilla ei ole tarkoitustakaan lähteä täältä, milloinkaan.

Äänestä

Ujoja luonnollisesti. Jos ei oo tapana lähestyä baarissa naisia ja heittää tuntemattomalle itsevarmaan läppää, niin baarimarkkinat on aika turhia.
Siellä pitäis tehdä peliliikkeitä nopeasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietiskeljä kirjoitti:

Nörtit, Seksin perässä olijat, ujot ja mielenvikaiset, ihan tavikset, normaalit? epätoivoiset?

kertokaa minkälaisen käsityksen te olette saaneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu