Nörtit, Seksin perässä olijat, ujot ja mielenvikaiset, ihan tavikset, normaalit? epätoivoiset?
kertokaa minkälaisen käsityksen te olette saaneet?
millaiset ihmiset liikkuu nettideittisivustoilla?
11
347
Vastaukset
- Claude9
Ihan tavallisia ihmisiä siellä on, ainakin ne keitä olen itse tapaillut. Kai sieltä hulluja ja friikkejäkin löytyy mut mistäpä ei?
Varmaan noita kaikkia löytyy. Suurin osa taitaa kuitenkin olla ihan normaaleja ihmisiä.
- öoiuglfykdtysrjh
Tavis, normaali, normi, perus, aito. Puistattaa. Ja näitähän täällä riittää..
- fsfsdfdsfsdfsdfs
Aika paljon ujoja. Mikä on ihan luonnollista. Jos ei oo hirveen supliikki ja itsevarma, niin vaikea baarissa lähestyä.
- normi nainen
Ihan normaalit seuraa hakevat ihmiset
toki joukkoon mahtuu kaikenlaisia.
Itse ainakin olen ihan normaali nainen, en vain
jaksa/halua baareissa viettää aikaani.
Työajat ovat nykyään niin vaihtelevia ettei
ole usein edes mahdollista liikkua radalla - viivan
Maalainen, ei käy baareissa, kylän miehet naimisissa, sellattii jäännösluku :P
- ffesfsefsfsefse
No millaisia ihmisiä liikkuu baareissa? Entä kirjastoissa? Entä neljän ruuhkassa?
Voi hyvä luoja jotku ihmiset on yksinkertaisia. - Exnettaaja
Omista nettideittivuosistani on jo pitkä aika, mutta kerrotaanpa silti:
Tapaamistani miehistä jotain 99,9 prosenttia olivat ihan ok tyyppejä, siistejä ja asiansa hoitavia, elämä hallinnassa, eivät mitenkään erityisen ujoja taikka nörttejä. Yllättävän moni oli yksinhuoltaja, joten ei heillä ollut kovinkaan paljon mahdollisuuksia baareissa notkua - eikä useimmilla näyttänyt olevan siihen juuri kiinnostustakaan.
En itsekään mielestäni ole erityisen ujo, nörtti tms enkä edes absolutisti, mutten ole koskaan viihtynyt erityisen hyvin ravintoloissa. Työskentelen naisvaltaisella alalla, ja harrastukseni niihin aikoihin - esim. opiskelu - olivat sellaisia, ettei niissä juurikaan ikäisiäni miehiä näkynyt. Ei siis ihme, että koin netin hyväksi keinoksi saada kontaktia vastakkaiseen sukupuoleen. - Normaali_N26
Olen tavannut netin kautta, poliiseja, lakimiehiä, raksamiehiä, autonasentajia, pankkiireja, työttömiä, opiskelijoita, myyjiä, kokkeja, ambulanssikuskinkin tms. Eli mitä noista voi päätellä, ihan normaaleja ihmisiä. Jotkut ovat olleet rennompia ja jotkut taas ujoja. Harmi vain et moni noista sit osoittautunut enemmän pelimieheksi kuin mieheksi joka oikeasti tahtoisi sitoutua.
- Ei bulkkia
Huomaa, että varsinkin pk-seudulla huomattava määrä talouksista sinkkuja. Ihan tavallisia ihmisiä. Itse olen avoin, mielelläni kontaktia ottava keski-ikäinen nainen. Lähes 50 vuotta suomalaista yrmyasennetta nähneenä ja kokeneena: aikuisen on vaikea ellei mahdoton törmätä arkielämässä kumppaniehdokkaisiin. Toisaalta nämä saitit on vähintään puolillaan addikteja joilla ei ole tarkoitustakaan lähteä täältä, milloinkaan.
- eseeeeessesse
Ujoja luonnollisesti. Jos ei oo tapana lähestyä baarissa naisia ja heittää tuntemattomalle itsevarmaan läppää, niin baarimarkkinat on aika turhia.
Siellä pitäis tehdä peliliikkeitä nopeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6922734Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,311376Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131294- 1131235
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2471208- 1041060
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?112963Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k105949Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50779- 64761