Hassulta tuntuu tavallisesta tallaajasta mitenkä sivistyneet miehet antavat tervata munansa, vaikkakin joukossa tyhmyys tiivistyy, niin silti. Toki muurareihin liittymällä takaa elämänsä onnistumisen, ja hyvinvoinnin, mutta antaa tevata kallein hintansa silläkin. Miettikää kuinka pitkää pinnaa tuo vaatii vaimoltakin, ei naiset alentuisi moiseen
.http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013012116586189_uu.shtml
Vapaamuurareiden oudot rituaalit
7
322
Vastaukset
Mitäpä jos sinäkin yrittäisit tehdä jotain itsellesi sen sijaan, että muiden tekemisiä päivittelet. Ei ne sinua ole tervaamassa. En kuulu muurareihin, enkä niiden esiasteeseen Rotareihin tai ns RT-nuorisojengiin. Mutta tunnen useita ihmisiä jotka kuuluvat.
Minä en näe tuossa mitään pahaa. Kaveriporukka jossa on tietyt pelisäännöt ja tiedät ettei kaveria jätetä. Sitähän sinäkin haet, kun ulkona liikut, haluat olla osa jotain porukkaa, tuntea kuuluvasi johonkin. Se on eräs ihmis-eläimen perustarpeista.
Muurareita mitä tunnen, fiksuja, eteenpäin katsovia tyyppejä kaikki, upseereita ja kokoomuksen kannattajia. En usko että he haluavat tuhota suomea, kohdella kaltoin sen asukkaita. Toki omasta edusta pitävät huolta kuten meistä jokainen. Mutta tärkeintä on tuo itsensä kehittäminen.
Jos olet lukenut/katsonut elokuvia, vaikka Brownin kirjoja, siellä muurareista on tehty pahoja, jumalan sotureita, jotka ohjailevat yhteiskunnan toimintaa kaikilla sen asteilla. Voi olla että ohjailevat, mutta en usko että heidän tarkoitus on tuhota maapalloa ja sen väestöä missään vaiheessa. Ole rauhassa ja yritä sinäkin kehittää itseäsi.- Kaveriporukka ??
(Minä en näe tuossa mitään pahaa. Kaveriporukka jossa on tietyt pelisäännöt ja tiedät ettei kaveria jätetä. Sitähän sinäkin haet). Todella hassua, ja sitä tekevät kylän älymystöön kuuluvat itseään sivistyneinä pitävät. Ihmettelen mitenkä näillä kaveriilla yleensä vaimotkin pysyy, vai pysyykö. On kyllä kavereiden kanssa joskus otettu kossua reilustikkin, mutta ei kenelläkään ole tullut mieleen tervata munia.
- vapaamuurarit
on saatanaa palvova järjestö.
se paljastetaan ehkä kaikille jäsenille lopulta siellä,mutta noviisit ei sitä tullessaan tiedä. - 666:(
vapaamuurarit palvoo saatanaa herrana ja siihen kuuluu valitettavasti kirkon väkeäkin.
Tullessaan tuskin sitä tietävät mutta poiskaan siitä ei voi päästä muuta kun kuoleman kautta niinku ei muistakaan saatanan palvojien yhteisöistä.
Pois jos yrität tai puhut niin melko varmasti tapetaan. - sivistyneempi versio
Hautakivien potkijoista, kirkonpolttajista ja halvan brenkun lipittäjistä.
- Riittifriikki
Eivät pelkästään ole munan tervaajia. Riitteihin kuuluu mm. ruumisarkussa makaaminen ja samalla runkkaaminen. Vapaamuurari-veljet runkkaa ympärillä.. että sellaista sivistynyttä porukkaa...
- manse3
ihan saa....n sama vaikka tervassa uisivat,ei minua liikuta,mutta kun asiaa tarkastelee lähemmin on kyllä kyseen alaistettva koko "järjestö"...miettikääpä.tuomari ja syytetty ovat "muurareita" ja istuvat oikeussalissa,,,verotarkastaja ja verorikollinen samassa jengissä...näitä esimerkkejä riittää...näinkö on hyvä ja siihenkö on pyrittävä ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094640Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083390Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881887Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141450Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271273Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601240- 521210
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159- 551099