Hassulta tuntuu tavallisesta tallaajasta mitenkä sivistyneet miehet antavat tervata munansa, vaikkakin joukossa tyhmyys tiivistyy, niin silti. Toki muurareihin liittymällä takaa elämänsä onnistumisen, ja hyvinvoinnin, mutta antaa tevata kallein hintansa silläkin. Miettikää kuinka pitkää pinnaa tuo vaatii vaimoltakin, ei naiset alentuisi moiseen
.http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013012116586189_uu.shtml
Vapaamuurareiden oudot rituaalit
7
334
Vastaukset
Mitäpä jos sinäkin yrittäisit tehdä jotain itsellesi sen sijaan, että muiden tekemisiä päivittelet. Ei ne sinua ole tervaamassa. En kuulu muurareihin, enkä niiden esiasteeseen Rotareihin tai ns RT-nuorisojengiin. Mutta tunnen useita ihmisiä jotka kuuluvat.
Minä en näe tuossa mitään pahaa. Kaveriporukka jossa on tietyt pelisäännöt ja tiedät ettei kaveria jätetä. Sitähän sinäkin haet, kun ulkona liikut, haluat olla osa jotain porukkaa, tuntea kuuluvasi johonkin. Se on eräs ihmis-eläimen perustarpeista.
Muurareita mitä tunnen, fiksuja, eteenpäin katsovia tyyppejä kaikki, upseereita ja kokoomuksen kannattajia. En usko että he haluavat tuhota suomea, kohdella kaltoin sen asukkaita. Toki omasta edusta pitävät huolta kuten meistä jokainen. Mutta tärkeintä on tuo itsensä kehittäminen.
Jos olet lukenut/katsonut elokuvia, vaikka Brownin kirjoja, siellä muurareista on tehty pahoja, jumalan sotureita, jotka ohjailevat yhteiskunnan toimintaa kaikilla sen asteilla. Voi olla että ohjailevat, mutta en usko että heidän tarkoitus on tuhota maapalloa ja sen väestöä missään vaiheessa. Ole rauhassa ja yritä sinäkin kehittää itseäsi.- Kaveriporukka ??
(Minä en näe tuossa mitään pahaa. Kaveriporukka jossa on tietyt pelisäännöt ja tiedät ettei kaveria jätetä. Sitähän sinäkin haet). Todella hassua, ja sitä tekevät kylän älymystöön kuuluvat itseään sivistyneinä pitävät. Ihmettelen mitenkä näillä kaveriilla yleensä vaimotkin pysyy, vai pysyykö. On kyllä kavereiden kanssa joskus otettu kossua reilustikkin, mutta ei kenelläkään ole tullut mieleen tervata munia.
- vapaamuurarit
on saatanaa palvova järjestö.
se paljastetaan ehkä kaikille jäsenille lopulta siellä,mutta noviisit ei sitä tullessaan tiedä. - 666:(
vapaamuurarit palvoo saatanaa herrana ja siihen kuuluu valitettavasti kirkon väkeäkin.
Tullessaan tuskin sitä tietävät mutta poiskaan siitä ei voi päästä muuta kun kuoleman kautta niinku ei muistakaan saatanan palvojien yhteisöistä.
Pois jos yrität tai puhut niin melko varmasti tapetaan. - sivistyneempi versio
Hautakivien potkijoista, kirkonpolttajista ja halvan brenkun lipittäjistä.
- Riittifriikki
Eivät pelkästään ole munan tervaajia. Riitteihin kuuluu mm. ruumisarkussa makaaminen ja samalla runkkaaminen. Vapaamuurari-veljet runkkaa ympärillä.. että sellaista sivistynyttä porukkaa...
- manse3
ihan saa....n sama vaikka tervassa uisivat,ei minua liikuta,mutta kun asiaa tarkastelee lähemmin on kyllä kyseen alaistettva koko "järjestö"...miettikääpä.tuomari ja syytetty ovat "muurareita" ja istuvat oikeussalissa,,,verotarkastaja ja verorikollinen samassa jengissä...näitä esimerkkejä riittää...näinkö on hyvä ja siihenkö on pyrittävä ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711