Tyttö vailla neuvoja

Ooon tämmönen tyttö etelä suomesta ja ihastunu yhteen mun luokan poikaan...
Oisko neuvoja miten hurmaan sen "nopeasti ja varmasti" ?
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikäli tunne olisi molemminpuolista, seurustelisitte jo. Mikään pikainen hurmausyritys ei taida onnistua.

Äänestä

No juttele sen kaa jotain. Kysele vaikka viikonloppu suunnitelmia ja et tehtäiskö jotain. Sunb pitää saada se viettää aikaa sun kanssa. Pyydä se kahville tai jonnekkin tapahtumaan. Vilkuile sitä ja hymyilet niin kai se siitä tajuaa. Mut sun ptiää ehdä aloite kun pojat ei yleensä tajua et tytö on kiinnostunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LoOvEe kirjoitti:

Ooon tämmönen tyttö etelä suomesta ja ihastunu yhteen mun luokan poikaan...
Oisko neuvoja miten hurmaan sen "nopeasti ja varmasti" ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu