Inwido aloittanut palkkojen alentamisen konserninsa ikkuna- ja ovitehtaissa. Tehtaissa haalareita työvaatteinaan pitävien palkkoja on alettu leikata. Palkkajärjestelmät menevät uusiksi kaikkissa konsernin tehtaissa. Ja suunta rajusti alaspäin.
Inwido aloittaut palkkojen alennukset
palkatalasduunareilt
184917
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
kenelle ne ylimenevät rahat siirtyvät jotka nyt otetaan pois työntekijöiltä, voi vain arvuutella että pääasiassa ruotsin johdolle ja varmaan myös suomen johtajille, ei oikein mukava kiitos työntekijöille jotka kuitenkin tuloksen tekee ...
Ei siellä työmiestä arvosteta vaikka nehän sen tuloksen tekevät. Haukut saa ja palkan alennuksen ja muuta.....
tiivillä ainaki alennettu ja rajusti.rahat menevät ison iitan pöksyihin.työntekijöitä ei kyllä arvosteta.
potkuja tulee ja lomautuksia tiivillä. herrojahan tämä ei koske.
Inwido Finland aloittanut Yt:t. Ovitoimitukset tökkii pahasti ja tehtaalta tulee paskaa ulos ja hinnat taivaissa! Myyjiä potkitaan pihalle. Lopun alkua!
Yksi huonoimista ikkuna firmoista jonka tunnen, laatu on ihan mitä sattuu tulemaan. Työntekijöitä ei arvosteta millaan lailla, lomautettu väkeä josta ei saa puhua, tulosta tulosta...
TJ:n palkka 500.000e / vuosi. Tosiaan laatu on paskaa. En ymmärrä että ihmiset maksaa järkyttävää ylihintaa ikkunoista. Ostakaa pieniltä yrittäjiltä.
Alusta asti ovat asiakkaita vedättäneet, mummoilta rahat pois meinigillä. Että nyt sitten tekijöiltökin. loppuu koko teollisuuden ala tästä maasta. Tehdään alumiini-ikkunaa jotka kestää 70 vuotta ja uutta ei rakenneta.
http://www.inwido.com/fi/finland/avoimet-tyopaikat
Etsivät kuitenkin lisää porukkaa. Palkkauksesta ei mainintaa.
Kuka+kysyy+Inwidon+´(tiivi+ja+pihla)+palkkauksesta.+Ei+siellä+palkata.+Siellä+kusetetaan.
Katsokaa+MOL-sivuja,+nytkin+on+10+myyjän+paikkaa+auki.+Loppui+17+myyjän+koeaika+ja+yli+50%+lähti+pois.+Tiivi+maksaa+huimaa+palkkaa.+Jos+teet+15+tuntia+päivässä,+niin+saatat+päästä+1500€/kk++nettoansioon.+Ei+sinne+jää+kuin+lestadiolaiset+ja+muut+hihhulit,++joilla+luultavasti+oma+palkkausjärjestelmä.+Hirmuinen+painostaminen.+Työnjohto+osaa+neuvoa+ja+antaa+ohjeita.+Nyt+rokataan,+Rock,+näillä+sanoilla.+Kukaan+ei+osaa+neuvoa+kuinka+myydään+paremmin.
Pihlan+poistuma+oli+lähes+0%,+kunnes+tuli+uudet+korkeamman+johdon+aivoilla+ajattelevat+kuminaamaiset+pilttipojat.+Selkään+puukottajat.
Tällä alalla ei taida mikään firma maksaa asiallista palkkaa, surkealla palkalla pitäisi vaan raataa eikä työ ole mitään herkkua muutenkaan.
Juuri tällaiset alat joutaisi painua sinne kiinaan tai muihin halpatyövoiman maihin mutta ei, aina vaan ne siistimmät korkeamman teknologian työpaikat lähtee pois suomesta ja tämmöiset paskaduunit jää tänne ihmisten vaivoiksi. Vituttaa kun juuri tällaisia hommia yritin vältellä mutta olosuhteiden pakosta ja vaihtoehtojen vähyydestä johtuen joutuu tällaisia hommia tekemään vastentahtoisesti, pitkän päälle kyllä myrkyttää luonteen ja pilaa elämänlaadun täydellisesti tällainen tilanne! Perkele kun saisi olla vaikka työttömänä lopun ikäänsä, olisi ainakin vapaa.
Älkää vain menkö Inwidolle töihin!!! Älkääkä hyvät ihmiset ostako niitä täysin ylihintaisia ikkunoita tai ovia. Jos näin teette, molemmissa tapauksiss lyötte kätenne ihan oikeaan paskaan.
Tehkää töitä ja jos sanomista on menkää puhumaan suoraan sinne johdolle. Asia ei ainakaan parane sillä että tullaan suomi24 sivuille itkee. 😊 Ps. Todella laadukkaita ikkunoita ja ovia inwidolta 👍🏻
Kyllä Eskopuulla saa ihan hyvää palkkaa viime tilinkin kta 16,85e en voi valittaa
Onko tuo miehen/naisen palkka. Oletko tyytyväinen.
Ei ihme kun ei palkat nouse. 24.65 pitää olla KTa
Tuemme urakehitystäsi ja kannustamme sinua avoimella, rehellisellä ja vuorovaikutteisella yrityskulttuurilla. Kirjoittaa Tiivin työnhaku.
ÄLKÄÄ MENKÖ. Ette pärjää heidän tavoitteissa.
Palkka 2000€ kk 15 tunnin päivillä.
Tiivillä porukkaa lomautetaan mutta kuukausipalkaisia ei niillähän on niin paljon työtä vaikka totuus on aivan toinen. Ei siellä hallinpuolen työntekijöitä arvosteta millaan lailla vain toimistotyöntekijät saavat arvostusta kun lorvivat päivät pitkät se on Inwido motto. Heitä kehutaan se on tuunarinkohtalo Haapajärven inwidolla. Kyllä Haapajärvellä on niin kaksinaamaiset herrat, miten ne kehtaa, kyllä ne kehtaa.
Kyllä edellämainittu on totta, nytkin kymmenkunta duunaria lomautettiin ja samoja henkilöitä kuin edellisenä syksynä itse olen yksi lomautetuista. Tulosta pitää tulla sulkekaa koko Haapajärven inwido niin tulosta tulee ja ikkunoiden laatu paranee kun muista tehtaista tehdään laatua, kun tietäisitte miten huonolaatuista ikkunaa tiivillä tehdään ette varmaankaan ostaisi. Minä en ostaisi enkä kyllä suosittele muillekaan, en nyt viitsi ruveta luottelemaan mitä vikoja niissä on kaikki tyyppivikoja joille ei tehdä mitään ei muuta kuin tulosta