lookfantastic.com on perseestä!

VihainenKuluttaja

Tilasin sieltä hiustuotteita. Olivat kyllä edullisia juu. Tilasin Paul Mitchellin hiushoitotuotteita. Sain shampoon ja hoitoaineen, mutta loppua tilauksesta en ole edelleenkään, YLI KUUKAUDEN PÄÄSTÄ tilauksesta saanut!!!! Web-sivuilta ei löydy edes kunnollista sähköpostia, mihin voisi asiasta valittaa/tiedustella. No, laitoin sähköpostia siihen ainoaan sp-osoitteeseen, minkä pitkän etsinnän jälkeen sivuilta löysin, mutta paskat sieltä ole mitään vastausta tullut. Tais sitten kuitenkin mennä kankkulan kaivoon nekin rahat, useampi kymppi! V****TTAA! Mikä hel****tin huijariyritys tuokin on!

10

5840

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JOOJO..

      Moi! no olisithan saanut lähempääkin kyseessä olevia shampoita ja hoitoaineita noitahan on joka kulman takaa eikä tuo PM nyt mitään ihmeellistä ole:)

    • Saman huomannut

      Mietin itsekään aikoinaan sieltä tilaamista, mutta tosiaan toimivaa sähköpostiosoitetta ei ole, joten ongelmatilanteista yhteydenotto onnistuu vain soittamalla. Tämän takia en viitsinyt tilata mitään.

    • tyytyväinen

      Itse aikoinaan ehkä kolmisen vuotta tilailin sieltä. Tilaukset onnistuivat.

    • e-shoppailija

      Juu, ei kannata tilailla sieltä enää nykyisin mitään. Kun laittoivat postikulut ilmaisiksi niin palvelun taso laski. Itse en ole tilannut mutta tämän mukaan http://www.trustpilot.fi/review/www.lookfantastic.com monilla on ollut negatiivisia kokemuksia. Kannattaa aina ennen ensimmäistä tilausta tarkistaa toisten ihmisten kokemukset ja mielipiteet ko. firmasta.

    • vivv1

      Ennen ei ole ollut mitään ongelmia mutta viimeisin tilaus oli yhtä sotkua! Lähettivät väärän tuotteen ja jouduin maksamaan postimaksut sen palauttamisesta.Luulin heidän lähettävän oikeat tuotteet minulle mutta sen sijaan sain s.posti viestin että 1/3 osa tilauksesta on maksettu vain tililleni. Todella hankalaa olla yhteydessä asiakaspalveluun. Varmaan juuri sen takia että ihmiset eivät jaksaisi vaatia rahojansa takaisin. En suosittele tilaamaan mitään koko kaupasta!

      • malla

        Juuri lähti iso tilaus shampoista ja hoitoaineista. Kesken tilauksen asiakakaspalvelija tuli messengerillä kyselemään tarvitsenko apua tai onko kysyttävää. Pähkäilin kahden poskipunasävyn kanssa ja sain häneltä heti avun. Aiemmat toimitukset ovat tulleet perille noin kymmenessä päivässä. Miinus on se, että lähetysten seuranta on aatamin aikaisella tasolla:( Minulla siis ihan hyviä kokemuksia.


    • todella pettynyt

      En voi suositella kenellekään, tuotteet tilattu 5 viikkoa sitten eikä ole vieläkään tullut. Seurantakoodia lähetyksellä ei ole Brittien ulkopuolelle. Kolme kertaa olen tiedustellut lähetystä, kahdesti viestiboksissa ja kerran online-keskustelussa. 2 kertaa käskivät vain odottaa, kunnes viimeisin viesti oli että minun tulee täyttää lomake jossa vakuutan, etten ole saanut tuotteita. Toki voin sen täyttää, mutta lomake pitää kuitata ja lähettää postitse. Joudun siis maksamaan nämä postikulut ja lisäksi ykkösluokan kirjeen toimitusaika Britteihin on sen 4-5 päivää, eli en tule saamaan korvaavaa pakettia (mikäli sellaista aikovat lähettää..) ainakaan seuraavaan kahteen viikkoon. Asiakaspalvelusta on joka kerta kyllä vastattu nopeasti, mutta vastauksista ei ole ollut mitään konkreettista hyötyä. Lisäksi ovat ilmoittaneet eri lähetyspäiviä tuotteilleni, ja nämä päivät ovat olleet 2 välein..Ei anna kovin laadukasta kuvaa ko. puljun asiakaspalvelusta.

      Alhaisten hintojen takia tilasin paljon laadukkaita hoitoaineita, mutta jäi viimeiseksi tilaukseksi LookFantasticilta. Vertauksena esimerkiksi FeelUniquen tilaukseni tuli alle viikossa. No, onneksi maksoin luottokortilla että voin sitä kautta saada rahani takaisin jos tämä pirun tilaus nyt jää kokonaan tulematta :P

    • fantastikki

      Olen itse tilannut kaksi kertaa.
      Tuotepaketin tulo on kestänyt kaksi viikkoa.
      Luvattiin ilmainen lisäpaketti jota ei tullutkaan heti vaan vaan sekin kahden viikon päästä :)
      Olen tyytyväinen ja tilaan edelleen.

    • Asiakas 2

      Itselläni oli myös ongelmia yrityksen kanssa.olin sinnikäs usean kuukauden ajan ja lopulta laittoivat tulemaan uuden paketin.tämä vaati useita kymmeniä sähköpostiviestejä sinne .osaan vastattiin ja osaan ei .

    • Anonyymi

      Tilasin ensimmäistä kertaa tutkimatta palautteita tai yrityksen taustoja. Maksoin 90 euroa ja minulle toimitettiin tyhjä paketti.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4286
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3496
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      83
      3350
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      25
      3249
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3242
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2916
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      64
      2797
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2790
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2569
    10. Autolla törmäilijä

      Kuka törmäili yläkouluikäiseen pyöräilijään?
      Jämsä
      9
      2472
    Aihe