Mistä löytyisi pitkähihainen iltapuku? Tuntuu, että kaikki ovat nykyään hihattomia, vaikka Suomessa on talvella -20 pakkasta toisin kuin Hollywoodissa, josta hihaton tyyli ilmeisesti on kopioitu.
Teettävätkö kaikki vanhemmat naiset nykyisin iltapukunsa, kun harvalla vanhemmalla naisella näkee näitä hihattomia iltapukuja, vaikka kaupoista löytyy vain näitä hihattomia?
Teettävätkö kaikki vanhemmat naiset nykyisin iltapukunsa, kun harvalla vanhemmalla naisella näkee näitä hihattomia iltapukuja, vaikka kaupoista löytyy vain näitä hihattomia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Samaa olen ihmetellyt muidenkin juhlavaatteiden osalta.. Jos kirjoittaa vaikka hakusanan "juhlamekot" lähes kaikki puvut ovat hoikille, liehuvahelmaisia, pituus polven yläpuolelle ja ovat hihattomia. Entäpä, kun tarvitsija on lyhyt, pyöreä, keski-ikäinen ja haluaa peittää sekä polvensa että käsivartensa?
Eksyin vahongossa sivustolle
http://www.marisota.com/brands/coleen-nolan/icat/coleennolan/
ainakin Coleen Nolanilla on tukeville sopivia ihanan kauniita vaatteita. Siellä on muitakin brändejä, mutta pidin tästä. Vastaus on myöhässä, mutta ajattelin jos joku muukin googlettaa ankarasti tukevan keski-ikäisen naisen kauniita vaatteita.
Ei kai tarvitse olla paksu vanha nainen halutakseen hihallisen puvun? Olen hoikka ja nuori, ja siltikin olisi hihallinen kiva saada. Tuntuu älyttömältä pistää talvella päälle hihaton mekko.
Vip Juhlapuvuista löydät kaikenlaisia ja kaikenkokoisia juhlapukuja. Hihattomia, hihallisia, kapeita, leveitä ja kokoja riittää 34 -56.
Netistä löytyy ihan kivoja, esim. tuolta on kavereilla hyviä kokemuksia: http://www.lightinthebox.com/fi/narrow/long-sleeve_v1300t0/formal-evening_v1508t0/erikoistapahtumien-mekot_c2048