suomessa enää? mulla on yks, melkein kuin uus
montako nissan sunny 1.5 sgl mallia
7
558
Vastaukset
- 4d muovi+massatuote
Eipä käy katteeksi.
Myy romuksi tai varaosiksi jollekkin jolla mielenkiintoisempi korimalli.
Varmasti eräs tylsimmistä" harmaavarpusista" vailla mitään mielenkiintoa niin silloin kuin nykyään.
Kaikki kunnia harmaavarpusille,hieno lintu.- B11 SGL
Tuntuupa käyvän kateeksi, tuossa nurkalla yksi puna-harmaa varpunen odottelee vajaan kaksi vuotta vielä museoautorekisteriin pääsyä.
- uno mirafiori
ton ikäiset Sunnyt olivat idioottivarmoja autoja. tuleeko niistä sitten koskaan haluttuja on eri asia, mutta onhan se aina mukavaa ajaa vanhalla mutta hyvänkuntoisella autolla. Kannattaahan tuota säästää ja pitää kunnossa, jossei muuta kun itseään varten.
- datsun nissan
hei mutta onkohan väriltään sini hopea montaa enää? mulla on yks sini hopea, en oo nähny pitkään aikaan. tämä b11 on huomattavasti onnistuneempi sunny mitä n14.
- datsun nissan
siis en oo nähny pitkään aikaan toista sini hopeaa b11 sgl datsunia
- coupe-nissan
Tuli joskus omistettua 1.5 coupe, -83 muistaakseni. Ei näy niitäkään enää.
- wjfwejg90wjg03ri
Tuo Sunny korimalli oli eräs Suomen ostetuimpia autoja 80-luvulla mutta yleisimmin taisivat olla 1,5 GL mallia. Parhaiten varusteltu kaksivärinen SGL malli on varmaan harvinaisempi. Kannattaa ehdottomasti pitää tallessa ja kunnossa.
Mielestäni eräs näteimpiä Nissaneita, samoin samanikäinen Cherry :)
80-luvun autoissa oli sitä jotakin mikä nykyautoista puuttuu. Muotoilu järkiperäinen suoralinjainen mutta silti aerodynaaminen, sisustuksissa oli muitakin värejä kuin nykyajan musta ja harmaa jne.
Nytkin Nissanilta on tulossa uusi Note, ulospäin harvinaisen hyvän näköinen nykyautoksi mutta kojetaulu on tyypillisen nykyajan ruma. Mikä vimma on tehdä niistä ilmasuulakkeista pyöreitä ja läpällisiä kuin 70-luvun kotteroissa :-/
80-luvun autojen neliön tai suunnikkaan muotoiset ilmaritilät näyttää paljon asiallisemmalta ja hienommalta minusta, samoin lämmityslaitteen liukusäätimet on mielestäni tarkemmat käyttää kuin nykyautojen hellan nupit.
Hitto kun olisi rahaa ja tiloja niin hankkisin kyllä jonkun 80-luvun auton harrastepeliksi, toivottakaa mulle onnea tämäniltaisessa lotossa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896062KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3395387Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512625Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852871912Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051707- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181553seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423