Sydänkipuisen on parempi paastota

Sinnittelen kotioloissa varjoainekuvausjonossa. Kaikki isompi rasitus ottaa sydämen päälle. Söin iltanälkääni eilen kaksi maustekurkkua. Sekin jo kostautui.
Naapuri neuvoi ottamaan aspiriinia rintakipuun. Tiä auttaako?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moni potilas menehtyy liian pitkään odotusaikaan lääkärille pääsyyn. Jos kohtaus tulee päälle, pitää tilata ambulanssi. Sen henkilökunta osaa asiansa. Tarvittaessa nämä kuljettavat kriisiapuhoitoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sukuvika on kun... kirjoitti:

Sinnittelen kotioloissa varjoainekuvausjonossa. Kaikki isompi rasitus ottaa sydämen päälle. Söin iltanälkääni eilen kaksi maustekurkkua. Sekin jo kostautui.
Naapuri neuvoi ottamaan aspiriinia rintakipuun. Tiä auttaako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu