Siis mitä ihmettä onko muilla kokemuksia, että mies peruu treffit toistamiseen, mutta haluaa silti nähdä? Vetoaa työkiireisiin...pitää silti yhteyttä oma-aloitteisesti ja ehdottaa tapaamista. Tämä siis tapahtunut kaksi kertaa, kun perunut n. tunti ennen sovittuja treffejä. Ei olla nähty vielä kertaakaan, vaan ekoista treffeistä kyse. Ei ymmärrä, mikä tässä on takana?
kummallista
15
523
Vastaukset
- ei kun eteenpäin
Oletteko kirjoitelleet paljon ennen kuin päätitte tavata.
Mietin vain, että mies on sinusta kiinnostunut, koska haluaa tavata, mutta se onneton on mennyt valehtelemaan itsestään oleellisia asioita ja on lähettänyt tyyliin rippikoulussa otetun vanhan valokuvan.
Ulkoinen olemus ja mikään muukaan ei ole kuten on sinulle kertonut, niin ei sitten uskalla tavata ja ei tiedä miten sen sinulle kertoisi.
Itse lopetin nettitreffit. Yksi sankari, jonka tapasin oli valehdellut pituutensa ja koulutuksensa, vaikka näillä ei ole mitään merkitystä, niin valehtelun takia sanoin heippa.
Jos olisi todellisesti kertonut olevansa lyhempi kuin keskiverto mies ja koulutuksensa, niin olisin nähnyt toistekin - ihme3
Ei kirjoiteltu kauaa, koska myös kaikennäöisiä kokenut täällä, joten parasta tavata nopeasti. Olen kyllä miettinyt tota samaa mitä kirjoitit plus että varattu ( ehdottaa tapaamista heti töiden jälkeen, ei kirjaudu profiiliinsa illalla eikä viikonloppuna jne.) . Tajuan kyllä nämä mahdollisuudet, lähinnä ihmetyttää että jos näin, niin mihin pyrkii tällä kaikella? Onko vaan kiva piristää arkea ja kirjoitella tekstareita ja soitella ja suunnitella? Yhteydenpito on ollut lähinnä "koska nähdään"-tyylistä, eli ei juuri muuta. Koska jo ei ole sitä mitä sanoo, tai kuva vanha/jonkun toisen, sanon myös heippa ihan siitä syystä, että valehtelee. No joo, ei pysty ymmärtämään aina kaikkea, kai hänellä joku syy tähän on, olkoon se sitten mikä on.
- mansen mies 54
Mies saattaa tosiaan olla varattu. Ja sehän tiedetään mitä sellaiset etsivät. Ennen kaikkea seksiä. Soita hänelle illalla ja viikonloppuna. Jos ei oikein pysty vastaamaan, on varmasti varattu.
Itse törmäsin varattuun mieheen, väitti olevansa vapaa.Valehteli aivan kaikkea elämästään. Minun tapauksessani jo keski-ikäinen johtajamies, joten hyvin yllättävät miehet valehtelevat. - :-9
mansen mies 54 kirjoitti:
Mies saattaa tosiaan olla varattu. Ja sehän tiedetään mitä sellaiset etsivät. Ennen kaikkea seksiä. Soita hänelle illalla ja viikonloppuna. Jos ei oikein pysty vastaamaan, on varmasti varattu.
Itse törmäsin varattuun mieheen, väitti olevansa vapaa.Valehteli aivan kaikkea elämästään. Minun tapauksessani jo keski-ikäinen johtajamies, joten hyvin yllättävät miehet valehtelevat.Juu, ei se saanut akkaansa järkätyksi sittenkään pois edestä.
- äijä35.1
Ei kannata tavata tollasta juupas eipäs tyyppiä kun ei ole kovin luottevan kuuloinen.
- Juupaseipäsleikki
Itselläniin menossa samanlainen kuvio...antaahan miehen vetkutella...katsotaan mihin se johtaa. Mies siis on perunut viimemetreillä jo kahdet trefft, suunnittelee kolmansia.Minä en suunnittele mitään.
- V***un mies!
Näyttää olevan nettimaailmassa oikeasti aika paljon näitä varattuja miehiä, jotka esittävät sinkkuja ja pelaavat sinkkunaisien tunteilla. Todella todella ikävää. En pysty ymmärtämään, vaikka miten päin yritän, kuinka itsekäs sika voi olla tuollainen mies. Ja en tietenkään uskonut, että sellainen omalle kohdalle, ennen kuin sitten osui ja kolahti oikein kovasti. Harmillista, kun tietää että tuo jatkaa samaa peliä muiden kanssa ja taas saa viattomat kärsiä.
Mutta itselle jatkossa kaikki pienikin juupas- eipäs laittaa netissä yhteyden poikki. Jos ei pysty puhumaan puhelimessa juurkin iltaisin ja viikonloppuisin, jos tapaaminen tuntuu hankalalta tai jotain muuta hämärää tuntuu olevan, niin todennäköisesti varattu pelaaja.- mikäxlie
Tämä minun "pelurini" kylläkin nimenomaan pystyy puhumaan puhelimessa iltaisin ja viikonloppuisin...ja on kertonut itsestään ihan totuuksia..olen pystynyt ne toteamaan ihan muualta.Ja hän on kehoittanut minua soittamaan milloin vain...mutta tämmösen pelin keskellä en kyllä soittele...soittakoon itse..mutta tapaaminen tuntuu olevan hirveän vaikeaa...
- outoaoutoa
mikäxlie kirjoitti:
Tämä minun "pelurini" kylläkin nimenomaan pystyy puhumaan puhelimessa iltaisin ja viikonloppuisin...ja on kertonut itsestään ihan totuuksia..olen pystynyt ne toteamaan ihan muualta.Ja hän on kehoittanut minua soittamaan milloin vain...mutta tämmösen pelin keskellä en kyllä soittele...soittakoon itse..mutta tapaaminen tuntuu olevan hirveän vaikeaa...
SAmoja kokemuksia. Viestittele ja soittelee, joskus ei vastaa kun soitan tai vastaus viestiin tulee vasta tosi myöhään.
Perunut jo yhdet treffit.
Jos vielä peruu niin ei tartte enää tuhlata aikaa kummankaan.
Mutta tämäkin pystyy iltaisin puhumaan puhelimessa ja myös kehottanut nimenomaan kehottanut minua soittamaan / viestittelemään..
- 35..
Joku Uki'lainen mies jahkasi joskus kuukauden, soitti joka ilta pitkiä puheluja ja sopi joka vkl:ksi treffit, lupasi tulla, mutta aina perui viime hetkellä, vedoten ihan älyttömiin tekosyihin, yhtenä vkl:na lupasin itse mennä sen paikkakunnalle ja sekään ei sopinut. kunnes se ihan itse tekstasi että tästä ei taida tulla mitään. Koskaan ei nähty, edes valokuvia.
Kaikkia niitä on. - 41...
samoja kokemuksia minullakin miehistä. Ei oo luottoa suomi24:n miehiin!
Siinä ajassa, minkä tuhlaatte näihin ohareita tekeviin, tapaisitte livenä monta mielenkiintoista miestä yksinkertaisesti lähtemällä ulos pubiin/kahviloihin/yökerhoihin. Nettitutustuminen on niiiiin turhaa.
- "kunnollinen mies?"
Nykypäivänä deittailu on todella hankalaa
netti tarjoaa mahdollisuuden moniin suhteisiin :(
Toki toisen "elämää" voi hieman tarkistella
pitääkö osoite ym paikkansa ja muitakin taustoja yleensä
löytyy...
Ja tämä Suomi on kuitenkin niin pieni, että
aina joku tuntee...
Tapasin todella mielenkiintoisen ja mukavan tuntuisen miehen
kirjoittelimme ja puhuimme puhelimessa tunteja lähes joka päivä
Tapasimme ja vietimme hauskan illan kävellen kaupungilla ja
kahvilassa istuen.
Vielä viikon juttelimme joka päivä ja myös näimme
muutaman kerran
ja sitten
mies hävis kuin pieru saharaan...
Lähettelee joskus viestejä mut ei muuta
Kysyin suoraan onko varattu ja jo rupes taas tulemaan viestejä
vetos työkiireisiin ja poikaansa
Voi v... et te miehet olette tyhmiä...
Varattu mies yrittää pitää naisia "varalla"
Mut hän saa toki lähetellä viestejä niin paljon kuin haluaa
mut en enään vastaa...
Menee kyllä luotto "kunnollisiin" miehiin
Parempi yksin kuin vilpillisessä suhteessa
En yleistä, varmaan jostain löytyy fiksujakin miehiä
mut ei oo vielä vastaan tullut... - Näin se vaan on.
Aloittaja, on tasan kaksi vaihtoehtoa:
1) Mies on varattu.
2) Olet 2, 3, 4... sijalla treffailtavissa naisissa, ja olet saanut aina väistyä jonkun kiinnostavamman tieltä.
Kukaan aidosti parisuhdetta etsivä SINKKUmies ei tee useita ohareita KIINNOSTAVALLE naiselle. Jos on oikeasti kiinnostunut niin ei peru treffejään.Selityksiä maailmaan mahtuu.Pakko myöntää,että olen itsekkin sortunut samanlaiseen perumiseen.Enkä ole asiasta ylpeä...Silloin oli syynä se,kun kirjoittelin monen muun kanssa niin niin yksi heistä oli ohikulkumatkalla ja halusi nähdä.Parempi ottaa se varma treffi kuin epävarma.Tuntuu,että pakko pitää yhteyksiä moneen,koska ohareita tulee todella paljon.Tai sitten treffeillä näkee ettei toinen ole "läsnä",Tietää toisella olevan muitakin tapaamisia odottamassa,jolloin tulee itsellekkin sellainen olo ettei oikein viitti edes yrittää.Tuntuu,että naiset on kuin pikkulapset karkkihyllyn vieressä,eivät osaa päättää mitä haluavat...niin paljon hyviä vaihtoehtoja,ettei osata valita.Ainut asia mitä toivoisin,että peruttais ne treffit edes päivää aikasemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1456783Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142488Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471700Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141391Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna891252- 711097
Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481055Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631053Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271049- 63966