Aion ottaa lähiaikoina ensimmäisen tatuointini ja mulla on kuva ja sen paikka aika lailla selvillä. En kuitenkaan ole ihan varma, että mikä olis mahdollisimman hyvä tatuointiliike kuvan ottamiselle, koska en halua ottaa sitä missä tahansa ja katua mahdollista huonoa jälkeä myöhemmin.. Olen miettiny eniten tuota Rovaniemen Iron Beard Tattoota, koska se olisi lähimpänä minua ja olen kuullu siitä hyvää (toki myös jonku verran huonoa...)
Haluaisinki siis kuulla kokemuksia kyseisestä paikasta niiltä, jotka on joskus ottanu tatskoja siellä. Mikä oli positiivista ja negatiivista paikassa? Entä kenellä tatuoijalla olette siellä käyneet? Itse olen miettiny Erikaa ja Jaria..
Saa myös ehottaa muita liikkeitä, jos tiedätte jotain hyviä (: KIITOS
Kokemuksia Rovaniemen Iron Beard Tattoosta?
7
2643
Vastaukset
- hieno kuva
Parasta on kun käyt aina itse paikanpäällä tutustumassa heidän töihinsä ja henkilökuntaan. Täällä kun yleensä huudellaan perättömyyksiä ja jopa suoria valheita jos enkilökemiat tai näkemykset poikkeaa. Siellä on 4 tatuoijaa joista voi valita, itse sain sellaisen kuin halusin, ystävällistä palvelua. Kaupungissa on myös red and white mutta periaatteesta suljin sen mahdollisuuden pois.
- roilady
itsekin olen miettinyt tuota iron beard tattoo liikettä, josko siellä kävisin ensimmäisen tatskani ottamassa... itselläni ei ole valmista kuvaa, vain ajatus päässäni. onko tietoa/kokemuksia kuinka hyvin osaavat suunnitella?
- öjkjkjp
Ironbeard* Kokeilemmallahan se selviää, jos ei suunniteltu kuva miellytä eihän sitä ole pakko ottaa.
- minäkinnn
haluaisin kans kuulla vähän kokemuksia.. vähän liian pitkän matkan päässä käydä ensin paikan päällä =)
- roilady
niin... ja vaikka kävisikin vain paikan päällä, se ei ole koko totuus. kun muut on kertonut omia kokemuksia, nii saa laajemman käsityksen tatujoidan/liikkeen ammattitaidosta.
- juujooh
roilady kirjoitti:
niin... ja vaikka kävisikin vain paikan päällä, se ei ole koko totuus. kun muut on kertonut omia kokemuksia, nii saa laajemman käsityksen tatujoidan/liikkeen ammattitaidosta.
Liikkeessä on 4 tatuoijaa ja lävistäjä. Jokaisella tatuoijalla näyttäisi olevan oma tyylisuuntansa. Itse kävin Erikalla, kuvasta tuli juuri sellainen kun halusin.
- juus3
Niin ja kannattee ottaa selvä'ä ,kaikesta!? EN ikinä menisi akalle !
Rovaniemellä tavallinen taso,EI Kummempaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184651Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4982447Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1422011Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181929- 811586
- 1461505
- 121256
- 102994
- 124852
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40849