LAPPI ITSENÄISEKSI?

TAI AUTONOIMIAKSI KUTEN AHVENANMAA?MITÄ MIELTÄ?HANNELE POKKAHAN ESITTI TÄTÄ VUOSIA SITTEN.MÄ OLISIN POKAN KANNALLA EDELLEEN.KYLLÄ TÄÄLLÄPÄRJÄTTÄIS ILMAN ETELÄN IHMISIÄ. VV VV VVV
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin suojelualueet sais poistaa saman tien. Silloin elämisen mahdollisuudet paranisivat 100% Lapissa.

Äänestä

Oon samaa mieltä,olishan niitä vaikeuksia aluksi mutta me selvittäis ja sen jäläkhin
tulis asukasvirta etelästä tänne. Uskokaa pois.
Lappi itsenäiseksi.oma raha käyttöön.Nyt barrigaadeille..

Äänestä

KUPLA ? ? ? MULLAKIN ON VOLKKARI . . . MUUTA SIPERIAAN TAI GRÖNLANTIIN@

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VV VV VV VV kirjoitti:

TAI AUTONOIMIAKSI KUTEN AHVENANMAA?MITÄ MIELTÄ?HANNELE POKKAHAN ESITTI TÄTÄ VUOSIA SITTEN.MÄ OLISIN POKAN KANNALLA EDELLEEN.KYLLÄ TÄÄLLÄPÄRJÄTTÄIS ILMAN ETELÄN IHMISIÄ. VV VV VVV

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu