miten nayttaa pidemmalta?

x-vartalo

Eli oon 157cm sopusuhtainen tiimalasivartaloinen 28-vuotias nuori nainen ja kyselisin etta miten tammosen vartalotyypin kannattaa pukeutua etta nayttaisi pidemmalta?

5

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hghhf

      Korkkarit ;)

    • x-vartalo

      Joo sen jo tiedankin mutta tarkoitan nyt lahinna pukeutumista.

      • Laiha ja pätkä

        Tummiin. Mulla tepsii ainakin.


    • DenLilla

      Noh, ne korkokengät tietty. Mutta ei niin korkeat, että tulee sellainen kummallinen lyhyt selkä - pitkä jalka -vaikutelma

      Samanvärinen ylä ja alaosa.

      Pitkittäissuuntaisia raitoja.

      Pitkät hiukset kiinni korkealle (jos on siis pitkät hiukset, muuten lyhentävät jos roikkuvat kuin lehmän häntä).

      Tässäpä, mitä mulla tulee mieleen. Itsekin kaipailisin lisää vinkkejä, esim. pidentävätkö tietynlaiset leikkaukset vaatteissa. Voisin kuvitella että poikittaissuuntaiset ainakin lyhentävät.

      Olen 153cm ja saman ikäinen sun kanssa. Kiva et pidät itseästi nuorena. :) Musta kun tuntuu, että oon jo toinen jalka haudassa.

      • Bergklack

        Suosittelisin nimenomaan mahd.korkeita korkoja ja miel. polvimittaista mustaa hametta,Hiukset kannattaa pitää pitkinä ja kammata mah. korkeaksi niin että mitään ei jää roikkumaan. korostaa.Jos selkä on lyhyt kannattaa ehdottomasti korostaa alavartaloa ja tuoda esiin sääriä. Jostain syystä suomalaisnaiset vierastavat korostaa esiin pitkää alavartaloa kun taas etelän maissa sitä korostettaan. Tätä mieltä miesnäkökulmasta tarkasteltuna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1662
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      911
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      859
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      811
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      786
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      738
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      730
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      728
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      700
    Aihe