Miksi nainen lihoo 7 - 20 kiloa heti suhteen virallistamisen jälkeen? Musta se on huijausta!
Avioliitto ja lihominen
Jampe
202415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
sitä minäkin olen miettinyt, se on tosiaan huijausta. Mieheni on lihonut melk. 20kg ja sit pitäisi sekstailla kuten ennenkin...hmmmmmm...
MINUN mieheni painaa jo 120 kg ja itse olen 48 kg. Mitä tää ny o?
Hah, hyvä hyvä! Tekisi ihan uteliaisuudesta mieli kysellä sulta jotain kysymyksiä ihan teidän käytännön asioista, mutta enpä kehtaa kuitenkaan. Tsemppiä teille!
..lähes kaikki äijät on olleet yli 100kg, mut pitkiä ja lihaksikkaita.. 192-195cm ei läskiä, lihasta, urheilijoita... mut vaatii muuten jätkältä taitoa naida pientä 50kg tyttöä ilman että liiskaat, panet liian kovaa.. heh mut toisaalta nää pitää sylissään vahvan hellästi ja koppaa kainoloon ku pikku tytön.. nami!!
lemppaa se lehmä pihalle!! heti!! :D
Naiset tykkää pupeltaa muonaa ja karkkia. Sitte ne kulkee tuulipuvussa eivätkä laita itseään lainkaan. He vaativat myös voimakkaasti, ettei läskiä saa sanoa läskiksi vaan pyöreäksi ja että pyöreä on paras ja sisäisesti erittäin kaunis.
Itse pidän akkaa varpaillaan. Olen sanonut heti alussa etten pidä lihavista naisista enkä ala sellaista katselemaan jatkuvasti. Toistakymmentä vuotta muija on pysynyt hoikkana välillä kiitellen, välillä manaten minua.
Ja lihavat miehet kutsuvat itseään nallekarhuiksi!
Niin kai sitten. Toisaalta minua ei miehet eikä muut nallet kiinnosta vaan hoikat naiset ja vain hoikat. Itse olen aina ollut hoikka ja aion olla myös tulevaisuudessa, sillä liikunta on minulle mieluisampaa kuin kaikenlaisen tarpeettoman moskan suuhun ahtaminen.
Ei pidä aina paikkaansa. Itse laihduin n. 8 kg, vaikka olin jo ennestäänkin laiha. Vasta neljännen lapsen saamisen jälkeen palasin "normaali kiloihin", enkä ole vieläkään edes lihava.
Olen myös miettinyt, miksi muut naiset lihovat herkemmin. Tulin siihen tulokseen, että myös itse lihon, mikäli en liiku ja harrasta. Nuoret naiset lihovat varsinkin, mikäli he hoitavat lapsia kotona ja omat harrastukset ovat jääneet. Olen myös huomannut, että masennus lisää lihomista.
Useimmiten miehet naimisiin menon jälkeen ovat kiireisiä ja unohtavat naisensa myös vapaa-aikoinaan, koska luullaan, että nainen pysyy kotona vähemmälläkin huomiolla.
Ehdotan, että otatte naisianne enemmän huomioon, kuten seurusteluaikoina ja järjestätte naisillenne muutakin tekemistä. Viettäkää heidän kanssaan enemmän aikaa (ei TV:tä töllöttäen) ja olkaa itsekin kotona lapsia hoitamassa, jotta naisenne saavat myös harrastaa, jotta he pääsevät ulos pois jääkaapin luota.
on tylsä ja äijä tylsä ja elämä tylsää!!!!!!!!
äijä juo joka viikonloppu kaljaa, käy vuorotöissä, läskiintynyt itsekin.
mitään ei pysty harrastamaan sen paskan vuorotyön takia ja kersoja pitää vahtia alati, kun kukaan ei ainakaan suvusta anna hoitoapua.
raskausaika lihottaa sekä naista että miestä.
läski kaljamahainen mies ei ole kovin kiihottava jos ei läski eukkokaan!
Olisikohan kuitenkin niin että jotkut miehet ja naiset lihovat iän myötä eivätkä minkään liiton takia.
Kyllä se läski on niin hupaa tulemaan että todella kovaa taistelumielialaa saa ylläpitää jos meinaa edes jotenkin ruodussa pysyä!
Ja minua lihottivat raskausajat, eikä pikkuvauvan kanssa oikein jaksa tsempata. Voimat menee yökukkumisiin ja koliikkeihin.
Välillä tuntuu, että onko se sen väärti. Olla nälässä ja himoita koko ajan ties vaikka mitä herkkuja ja jos hiukankin repsahtaa, niin heti kiristää housunvyötärö.
Mitä jos keskittyis muihin asioihin.
miksi tykkäät laihoista naisista? Ite pidän pulskemmista, ja SE on ongelma kun löytää sopivan niin johan alkaa laihdutus. Eikö niitä kiloja saa millään pysymään? minusta SE on huijausta. Olen halunnut naista 90 kiloa ja yhtäkkiä onkin enää 45 kiloa jäljellä. Onko se reilua täh?
Miksi nelikymppiset naiset ovat valmiiksi 7-20 kiloa ylipainoisia jo etsiessään uutta suhdetta? Mietippä sitä, mitä siitä seuraa, kun siihen lisätään mainitsemasi määrä!!??
Siitä seuraa tyypillinen suomalainen naisvartalo :(
Ja sitten naiset valittavat parisuhdefoorumilla, kun mieheltä ei saa seksiä...
Näinhän se on, että poikamaiset naiset kiinnostavat salaa poikiin mieltyneitä miehiä.
Pitäähän sitä nyt naisella rintaa ja pyllyä olla!
Naisella pitää olla rintaa ja pyllyä, MUTTA ei kahtakytäkiloa extralaardia!
Ja voishan homppelikin olla sikäli fiksoitunut että tykkäis läskeistä miehistä :)
Jos vaikka pitää paikkansa että "hyvä rakastaja vie kilon yössä". Liitossani se hyvyys kun karisi tuolta kumppanilta muutamassa vuodessa sen jälkeen kun pappi sanoi aamen.
Eron jälkeen olen hoikistunut 10 kiloa (ero kyllä johtui muusta kuin kiloista), johtunee siitä kun on taas mitä yöllä touhuilla:) Turhautuminen se syötättää, ja rahapula kun ei voinut ostaa kuin lenkkimakkaraa ja halvinta läskiä.
Eli jos liitoja on vaikkapa viisi niin nainen on siihen mennessä lihonut 35-100kg.
"Eli jos liitoja on vaikkapa viisi niin nainen on siihen mennessä lihonut 35-100kg."
Eipä tommonen läskikeiju kauas liitäis :)
No mihinkään ei pääse kun äijä kyttää kello kourassa perään.
Ennen äijää sitä tuli liikuttua paljon ja tanssittua. Nykyään ei ole muuta tekemistä kuin istua himassa ja kattoa telkkaria kakaroitten kanssa kun ukko hengaa kavereitten luona pelaamassa.
Ikääkin on tullu lisää ja lihasmassa lähteny litoon, sen kautta sit aineenvaihduntakin hidastuu pikkuhiljaa.
Sitä vaan unohtaa ettei saa enää syödä niin paljon kuin parikymppisenä.
Toisaalta mulla niinkuin suurimalla suomalaisista naisista rasva tuntuu mielellään kertyvän reisiin lantioon ja mahaan.
Geenit ei ole oikein ajantasalla. Eihän nykyään enää ole nälänhätää niin että vararasvaa lapsia varten pitäisi kerätä kehoon.
Mä teen myös hyvää ruokaa jota syön mielellään.
Olen myös masentunut.
Kärsin unettomuudesta.
Olen laiska.
Olen ihminen.