Entäs jos asia on niin, että ei ole edes sitä 10% miehistä, jotka vievät kaikki naiset?
Niitä =%.
Kimi & Jenny erosivat.
Puhdas kulissiliitto pelkästä rahasta.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288538207226.html?pos=alista-1
Naiset ovat kiinnostuneita miehistä, vain, jos heillä on rahaa. Sitten kun raha ei ole enään ongelma, erotaan.
Niitä =%.
Kimi & Jenny erosivat.
Puhdas kulissiliitto pelkästä rahasta.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288538207226.html?pos=alista-1
Naiset ovat kiinnostuneita miehistä, vain, jos heillä on rahaa. Sitten kun raha ei ole enään ongelma, erotaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ehkä Kimi ei ole luontainen YTM.
Jos Kimi ei olisi saanut tilaisuutta loistaa urheilun parissa, johon hänellä mitä ilmeisimmin on erityislahjakkuutta, niin mitä hänestä olisi tullut? Todennäköisesti joku automekaanikko, putkimies tai työtön pleikkarinnyplääjä? Olisiko Kimi siis taviksena tai alemman tason taviksena tuolla olemuksellaan ja ulkonäöllään YTM? Tuskinpa.
Eli kyse on vain ja ainoastaan rahasta ja maineesta, mikä tekee hänestä keinotekoisen YTM:n. Toisin kuin esimerkiksi Michael Schumacher, Berlusconi tai Donald Trump ovat synnynnäisiä YTM:iä koko olemuksiltaan.
aina keskistään selityksiä, että kun ja jos.
Juuri palstalla käsiteltiin kuinka miehelle status on kaikkein tärkeintä.
Jos Kimi Räikkösellä ei ole statusta, kenellä sitten on?
Minähän en ole tuota väittänyt.
Mutta status on yksi tekijä muiden joukossa. Kimillä se osa on kunnossa.
Kokonaisuuteen pitää kuitenkin ottaa muutakin huomioon. Ja statuskin vähän riippuu arvioijasta, monen mielestä esim. tuntemattoman lääkärin tai tuomarin status on korkeampi kuin Kimin.
Jonkun mielestä voi olla niin, mutta Kimi on suositumpi kuin juuri kukaan lääkäri tai tuomari. Varsinkin kun ne tuomarit ja lääkärit ovat kasvottomia, eli ei ole mitään syytä olettaa heidän olevan fyysisesti Kimiä kummaisempia.
Joo, yleisen huutoäänestyksen Kimi varmasti voittaisi.
Mutta jos tuomarismies ajattelee omaa "kohdeyleisöään", niin hän saattaa pärjätä ihan yhtä hyvin tai paremminkin kuin Kimi heidän joukossaan. Sitten taas Kontulan Venlassa tuomarilla voisi olla aika kuivaa, kun taas Kimi saisi viedä sieltä bussilastillisen lähiövosua kämpilleen.
Toki tässä nyt edellytyksenä, että se tuomari käyttäytyy kuin stereotypinen herrasmies, on älykäs, hyvää keskusteluseuraa, syvällinen jne.. Jos tuomari on muutoin samanlainen kuin Kimi, niin tuskin tuomariutensa antaa plussaa Kimiin verrattuna.
Eiköhän se kimi uuden eukon vielä saa. YTM voi olla monesta syystä. Toimivin niistä on raha.
Ihmeen kauan se jenni vaan vietti kimin kanssa.
"Naiset ovat kiinnostuneita miehistä, vain, jos heillä on rahaa. Sitten kun raha ei ole enään ongelma, erotaan."
Tänään arvioitiin Kimin omaisuudeksi enää reilut 100 M€. Paljonkohan sillä vielä pitäisi olla, ettei Jenni olisi sitä jättänyt?
Kimillähän oli se naapurintyttö kihlattunsa (Hanna), jonka jätti kun alkoi tulla kuuluisaksi ja kohosi missitasolle (Jenni). Se oli puhtaasti juuri sen oloinen peliliike, että voisi olettaa olleen melkoista "tyytymistä" siihen entiseen tavisamispojan tasoiseen tyttöystävään.
Jennin voisi nyt kuvitella saavan tasokkaamman kuin Kimi siellä Monacon ja Sveitsin seurapiireissä.
mutta kato kun Kimi on kovista kovin. Maailmanmestari. Sen kovempaa ei Suomesta löydy. Miesten tason mittaa se oletko maailmanmestari vai et. Miehelle joku ulkionäkö onh toissijainen.
Paitsi ettei Jennillä ole mitään, minkä vuoksi hän olisi minkään arvoinen jossain Monacon tasoisessa paikassa. Kyllä nyt Jennin seurapiiri elämä päättyi ja ja jatkossa on tyytyminen luultavasti suomalaisiin tavismiehiin.