Ostatko vaatteita kirppikseltä?

kaappitilan tarve!

Kiinnostaisi tietää, kannattaako lainkaan edes yrittää viedä myyntiin itsepalvelukirpparille isoja naisten vaatteita, jotka itselleni käyneet suuriksi laihtumisen myötä (joukossa ihan uusiakin vaatteita, joissa laput kiinni).

En ole koskaan nähnyt paikallisella kirppiksellä myynnissä isokokoisia vaatteita naisille. Olen miettinyt, että onko se niin kannattamatonta, vai mistä moinen...

Ostatteko ikinä vaatteita kirpparilta xl-xxxxxxl-kokoiset? Oletteko myyneet kirpparilla vaatteita, saitteko myydyksi vai oliko ihan turha yritys?

7

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • CinCilla10

      Hei,
      Mulla on ollut myynnissä isojen naisten vaatteita yms.sekä itsepalvelukirpparilla että huutonetissä. Hyvin teki kauppansa molemmissa! Suosittelen!

    • akka kemistä

      jututin erästä kirppiksen pitäjää helsingissä ja hän sanoi, että isojen naisten vaatteita kysytään jatkuvasti.
      myös facebook'ssa on erittäin toimia isojen naisten kirppiksiä.

      itsekin olen myynyt kirppiksellä isoja vaatteita ja hyvinhän ne menivät kaupan. huomioitavaa toki, että mulla oli todella edullisia vaatteita, sillä tavoitteeni oli saada vaatekaappiin tilaa :)

    • Tyhjin käsin pois

      En ole viitsinyt käydä kirppiksillä koska en ole löytänyt sieltä riittävän suuria vaatteita itselleni. Uskoisin että jos kirppiksillä olisi enemmän suuriakin kokoja, kysyntää on (minä ainakin alkaisin käydä).

    • -ap-

      Kiitos vastauksista! Taidankin nyt sitten varata myyntipöydän kirpparille :).

      Olen niin tumpelo, etten Facebookista löytänyt niitä kirppareita :(

    • täti monika

      Noihan on suljettuja ryhmiä miten lie niitä pääsee lukemaan.

    • akka kemistä

      suljettuihin fb-ryhmiin liitytään :) ryhmillä on ylläpitäjät, jotka hyväksyvät uudet jäsenet.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45291
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      179
      10827
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3190
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1525
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe