Epilaattori joka tehoaa partaan

parran vihaaja

Siis minä yksinkertaisesti vihaan tätä naamakarvaa niin paljon että olen valmis tekemään ihan mitä vaan! Partakoneet ovat itsessään jo yksi vitsi ja jos haluaa täysin sileäksi niin höylä joka tarkoittaa sitä että minun tapauksessa naama on pientä veripistettä täynnä ja seuraavana päivänä se sileä naama on vain muisto vaan eikä edes ne ruvet ole parantuneet ja lisää tulee kun höylää. Höylän lisänä tuleekin se että nuo erään merkin terät ovat aivan sairaan kalliita. Kokeilin myös kylmävahaa joka ei toiminut. Nyt sitten ostin epilaattorin mutta se toimi käsissä hyvin mutta naamassa aiheutti lähinnä kipua ja nyppii vain sattunnaisia karvoja irti asti.
Joten jos jollain on epilaattori parranajossa käytössä joka vielä toimii siinä niin merkkiä ja mallia kiitos!

7

1658

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N S

      Itse olen nyt 25v poik

      20 vuotiaana kävin 6 kertaa laseroinnissa (á 170€) ja eipä ole sen jälkeen karvoja kasvoissa näkynyt, ei edes mitään pientä, ja iho on tasainen ja sileä kuin 12 vuotiaalla.

      Eli suosittelen laserointia, se toimii.

      Olen tässä lähiaikoina aloittamassa saman käsittelyn myös alapäähän, koska tuo viikon välein ajelu rupeaa kyllästyttämään.

      Miksikö näin? no siksi koska minä(kin) halua näyttää nuorekkaalta, enkä wanhalta äijältä

    • sou lääst wiik

      Oletko ajatellut, että tehokkain epilaattori kasvoihin on pinsetit.

      Toisaalta ei partakarva kasva kovinkaan monta päivää juuresta ihon pinnalle, joten melko turhaa touhua se on.

      Kyllä kai miehen pitää oppia partansa ajamaan. Ihmetyttää, miten saat kasvosi täyteen veripistettä, ellei ihosi ole finninen. Kai höyläät vasta suihkun jälkeen ja käytät geeliä/vaahtoa ja kunnon teriä?

      Into hinkata naamansa veripisteille vaikuttaa pakkomielteeltä päästä parrasta eroon - mistä sitten perimmältään johtuukaan.

    • ........

      Partakarvat pitävät miehen kasvot kuosissa ja rypyttömänä pidempään, niin että jos haluat poistattaa itseltäsi parrankasvun jollain menetelmällä, menetät kyllä myös tämän edun, joka kostautuu myöhemmällä iällä.

    • huhhhhuh24

      Näyttää kyllä tyhmältä jos miehellä ei näy ollenkaan parrankasvua. Ei se tee vanhan näköiseksi-ellei kasvata jotain joulupukin partaa, mitä tuskin teette! Noi laser hoidot sopii varmasti hyvin transuille.

      • Anonyymi

        Puhu vain omasta puolestasi. Naiset pitävät karvattomia miehiä seksikkäämpinä karva-apinoihin verrattuna.


    • hyistna.aa

      Suomalaiset miehet on outoja. Laserointia naamaan parrankasvun ehkäisemiseksi. Ei hyvää päivää! Missä äidin helmoissa nykymiehet kasvavat?

      Ja ei, parta ei ole se tekijä joka vanhentaa miestä välttämättä..

      Kuulostaa niin hintiltä käydä alapääkarvoituksenkin syynäämässä luonnottomasti. Ihme pornoa tuijottavia hiiriä..

      Ottaisivat oppia euroopasta miten oikeat miehet partaa ajavat.

      • Anonyymi

        Jos saisin valita, en haluis parran kasvua laisinkaan, miks haluisin että naamassa kasvaa jotain karvoja PRKL. Samoin kainaloissa, rinnassa, alapässä. En haluu näyttää joltain apinan jälkeläiseltä joten karvat helvettiin vaan ja silleen. Mielummin "poslari" kun ku neandertalilainen apina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      311
      2784
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      52
      2604
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1410
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1380
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1265
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      144
      1221
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1080
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1010
    Aihe