Siis minä yksinkertaisesti vihaan tätä naamakarvaa niin paljon että olen valmis tekemään ihan mitä vaan! Partakoneet ovat itsessään jo yksi vitsi ja jos haluaa täysin sileäksi niin höylä joka tarkoittaa sitä että minun tapauksessa naama on pientä veripistettä täynnä ja seuraavana päivänä se sileä naama on vain muisto vaan eikä edes ne ruvet ole parantuneet ja lisää tulee kun höylää. Höylän lisänä tuleekin se että nuo erään merkin terät ovat aivan sairaan kalliita. Kokeilin myös kylmävahaa joka ei toiminut. Nyt sitten ostin epilaattorin mutta se toimi käsissä hyvin mutta naamassa aiheutti lähinnä kipua ja nyppii vain sattunnaisia karvoja irti asti.
Joten jos jollain on epilaattori parranajossa käytössä joka vielä toimii siinä niin merkkiä ja mallia kiitos!
Epilaattori joka tehoaa partaan
7
1658
Vastaukset
- N S
Itse olen nyt 25v poik
20 vuotiaana kävin 6 kertaa laseroinnissa (á 170€) ja eipä ole sen jälkeen karvoja kasvoissa näkynyt, ei edes mitään pientä, ja iho on tasainen ja sileä kuin 12 vuotiaalla.
Eli suosittelen laserointia, se toimii.
Olen tässä lähiaikoina aloittamassa saman käsittelyn myös alapäähän, koska tuo viikon välein ajelu rupeaa kyllästyttämään.
Miksikö näin? no siksi koska minä(kin) halua näyttää nuorekkaalta, enkä wanhalta äijältä - sou lääst wiik
Oletko ajatellut, että tehokkain epilaattori kasvoihin on pinsetit.
Toisaalta ei partakarva kasva kovinkaan monta päivää juuresta ihon pinnalle, joten melko turhaa touhua se on.
Kyllä kai miehen pitää oppia partansa ajamaan. Ihmetyttää, miten saat kasvosi täyteen veripistettä, ellei ihosi ole finninen. Kai höyläät vasta suihkun jälkeen ja käytät geeliä/vaahtoa ja kunnon teriä?
Into hinkata naamansa veripisteille vaikuttaa pakkomielteeltä päästä parrasta eroon - mistä sitten perimmältään johtuukaan. - ........
Partakarvat pitävät miehen kasvot kuosissa ja rypyttömänä pidempään, niin että jos haluat poistattaa itseltäsi parrankasvun jollain menetelmällä, menetät kyllä myös tämän edun, joka kostautuu myöhemmällä iällä.
- huhhhhuh24
Näyttää kyllä tyhmältä jos miehellä ei näy ollenkaan parrankasvua. Ei se tee vanhan näköiseksi-ellei kasvata jotain joulupukin partaa, mitä tuskin teette! Noi laser hoidot sopii varmasti hyvin transuille.
- Anonyymi
Puhu vain omasta puolestasi. Naiset pitävät karvattomia miehiä seksikkäämpinä karva-apinoihin verrattuna.
- hyistna.aa
Suomalaiset miehet on outoja. Laserointia naamaan parrankasvun ehkäisemiseksi. Ei hyvää päivää! Missä äidin helmoissa nykymiehet kasvavat?
Ja ei, parta ei ole se tekijä joka vanhentaa miestä välttämättä..
Kuulostaa niin hintiltä käydä alapääkarvoituksenkin syynäämässä luonnottomasti. Ihme pornoa tuijottavia hiiriä..
Ottaisivat oppia euroopasta miten oikeat miehet partaa ajavat.- Anonyymi
Jos saisin valita, en haluis parran kasvua laisinkaan, miks haluisin että naamassa kasvaa jotain karvoja PRKL. Samoin kainaloissa, rinnassa, alapässä. En haluu näyttää joltain apinan jälkeläiseltä joten karvat helvettiin vaan ja silleen. Mielummin "poslari" kun ku neandertalilainen apina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3112784Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä522604- 1201712
- 1181410
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301265PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441221- 691080
- 741079
- 701010