Kannattaako ohuita hiuksia kerrostaa? Itselläni on tällä hetkellä vyötäröön asti ylettyvät aika ohuet hiukset. Haluaisin kuitenkin "revityt hiukset" ja sivuotsiksen siinä samalla. Kerrostettuja hiuksiahan on helpompi föönätä ym. tuuheaksi, mutta näyttävätkö ne alimmat ja ohuimmat hiukset ihan liruilta? Kannattaisiko hiuksia myös lyhentää samalla (mitään polkkatukkaa en kuitenkaan halua)?
Ohuiden hiuksien kerrostaminen
17
1804
Vastaukset
- keksinmurunen
mulla kans sama tilanne... oisko ketää joka vois auttaa ? :/
- vitsivitsi
OMPA HYVINKIN! hyvää ystävänpaivää vaan...oletko muuten kuunnelut apulantaa??? sitä koneeseen noussut vai mikä se oli? kokkeileppa ensin sitä? jos se ei auta. niin on on syytä kääntyä metsurin puoleen nehän leikkaa tukkia...
- kokemusta on
ei missän nimessä, jos on vyötärölle asti tukka, siitä tulee ihan älyttömän ohkainen.
- badhairday_
Mutta jos lyhentää vaikka silleen että ois jotain 10 cm olkapäiden alapuolelle?
- sssss
hmm ei kannata, itselläni kans tosi ohuet lasimaiset hiukset ja menin hölmö kerrostamaan... yhtä lättänä ja latvat oheni yli puolella.
- ?***
Itse en ainakaan pitäisi ohuita hiuksia pitkinä, mikään ei ole kamalamman näköistä kuin ohuet pitkät hiukset, -pituudella yritetään korvata paksuus.
- Hiusset
No lyhyet ja ohuet hiuksetko sitten on muka hyvännäköset? Samantien voisi olla kalju!
- hömhöm
Kiharra, se tuo tuuheutta ja kerroksellista ulkomuotoa
- nainen33.
Itselläni oli hyvin ohuet ja hennot pitkät hiukset, puoleen selkään. Leikkasin ne lyhyiksi ja ne näyttävät paremmilta kuin ikinä! Ja minä siinä samalla tietenkin :) Pitkät hiukset olivat tietysti ihanat omalla tavallaan, mutta lyhyet hiukset tuovat pirteän ja terveen ilmeen. Ei ole kaduttanut, että leikkasin. Lyhyet hiukset kasvavat "nopeammin" ja näin mallia voi muuttaa monta kertaa vuodessa.
- can we try again plz
Jos on ohuet hiukset, niitä on vaikea saada näyttämään hyviltä pitkinä. Varsinkin jos ne ovat suorat... Voit leikata hyvillä mielin kerrokset jos lyhennät samalla hiuksiasi :)
päältä kuivat ja sivuille permanentti
- eikade
Olen nähnyt turhan ohuet hiukset. Ne eivät kasvaneet vyötärölle asti, vaikka olivat hyvin hoidetut, vaan noin 10 cm hartioiden alapuolelle. Uskon, että sinulla on normaali suomalainen tukka. Ei ohut, koska on noin pitkä. Pidä kauniit hiuksesi ja nauti.
- ...
Sitä mäkin ajattelin. Sii, että ei tosi ohuet (niinku mulla) voi edes kasvaa niin pikiksi.
- Nuorinainen.
Mullakin on ohuet pitkät hiukset. Pidän hiukset aina kiinni mutta olen miettinyt itsekin leikkaamista ja otsista. Olisi samalla vähän trendikkäämpikin. Kerro sitten miten kävi jos menet kampaajalle :)
- ON HALPA
Viiskymmentäluvulla leikaattii kesäksi kalju,johan tukka vahveni,omille lapsille sama homma n.5 kertaa, nyt kaikilla tukka kuin rautalankaa,perinne jatkuu.
- 969696nolla
arabian-love'rence eli pikkis-poika ois hyvännäköinen akkansa huntu päässä mut parasta ois et leikkais siitä mistä Miehillä parta alkaa kasvamaan oikein syvän viillon vasemmalta oikealle,sieltä leuan alta
- Tuuheutta?
Mikä auttaisi jos on päätä pitkin menevät hiukset (normaalit suorat hiukset) tuuheammiksi ilman että kuluu paljoa aikaa aamuisin niiden laittoon?:)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006544
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313910törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303335Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821794- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889