äsken, että kukaan ei ole koskaan rakastanut minua.
Tajusin
9
210
Vastaukset
- past time girl
Täällä nainen, jota ei ole kukaan rakastanut. Itsekin havahduin tähän totuuteen jokin aika sitten. Ihan sellaiset pikkujutut tekevät surulliseksi; en ole koskaan saanut mieheltä syntymäpäivälahjaa, en mitään kaunista, ei helliä sanoja, huolenpitoa, turvallista oloa, ei kainaloa johon painautua. Aika järkyttävää. Takana loistava parisuhdetulevaisuus. Mutta varoitettiinhan minua. Ei olisi pitänyt odottaa juuri niin oikeaa vaan asettua elämään jonkun hyvän mukavan miehen kanssa. a-men.
- mietin vain
Tottaksi se oli hyvä odottaa oikeaa. Onko miehesi narsisti? Et voi hyvin nyt suhteessa. Kannattaako raahata mies pariterapiaan. Se ei tietty auta jos olisi narsisti.
- past is lost
mietin vain kirjoitti:
Tottaksi se oli hyvä odottaa oikeaa. Onko miehesi narsisti? Et voi hyvin nyt suhteessa. Kannattaako raahata mies pariterapiaan. Se ei tietty auta jos olisi narsisti.
Niinpä niin varmaan, mutta nyt onneksi se suhde on takanapäin. Kelloa ei voi kääntää taaksepäin, harmi. No mutta, ehkäpä tässä tapahtuu jotain suhde-evoluutiota...
Sama homma. Moni ei saa rakkautta kuten minä. SItä väkisinkin miettii et joutuuko olemaan yksin kuolemaan saakka ja ei mulla ole syytä uskoa että tilanne muutuu paremmaksi.
- ei vaivuta epätoivoo
en tiedä kirjoittajien ikiä, mutta toisaalta mitä sen on iällä väliä...sitä ei voi koskaan tietää milloin se hetki yllättää, että oikea kumppani ilmestyy elämään ja toisekseen voi olla niin, että teitä on jo rakastettu/rakastetaan...maailma on väärällään tarinoita joissa todetaan ettei ko henkilö koskaan uskaltanut kertoa tunteistaan rakkautensa kohteelle!
- past time girl
Kiitos tästä muistutuksesta. Hyviä kohtaamisia ja rakkautta kaikille etsiville! Ehkä meidän aikamme tulee vielä.
- Tajua lisää
Älä puhu soopaa. Vanhempasi varmasti tekevät niin, välittävät ainakin kovasti ja se on oikeampaa sitä lajia soopaa, mistä puhut, kuin parisuhepelleilyt.
- eräs nainen
Ei minuakaan, sellainen jota olen itse rakastanut.
- lalalaa
Asioilla on tapana järjestyä. Sitä odotellessa kyllä useasti tuntuu todella pahalta, mutta tulee päivä jokaiselle, jolloin voipi hymyillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2776114Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss643148- 2002971
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232332- 731797
- 1461572
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1921514Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1621468Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1121428- 881343