Kun rikollinen Kaikkonen syrjäytetään eduskunnasta, niin varaedustaja Uudellamaalla on Paavo Väyrynen, hän siis nousee tilalle.
Väyrynen Eduskuntaan
jee jee hihuu
54410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Jokos jalamökkirikos on vanhentunut?
ei ole tuomittu mistään jalasmökkiin liittyvästä rikoksesta
jalasmökki on jo vanhentunut ja tarvitaan uusi.
nyt olis paavin paikka ,eiköhän paavo olis sopiva siihen virkaan?
Paavosta ei ole mihinkään virkaan korkeintaan tyhjän toimittajan.
Pöljät keminmaalaiset kun eivät vastusta Väyrysen elinkeinohommia. Kyllä Kemijärvellä olisi pantu stoppi joutaville yrityksille!
jos joku menestyy, niin kateus nousee heti Kemijärvellä
eduskuntavaaleissa on kemijärvellä ehdokkamme yli puoluerajojen valtuuston uusi puheenjohtaja heikki nivala. uudet tuulet puhaltamaan jo vihdoin!
Eduskuntavaaliin SDP Kemijärveltä maanmittausneuvos, diplom. - insin. Harju. Hän on katse kohti tulevaisuutta. Ei mitään uusia valtuutettuja heillä ei ole mitään oikeaa kokemusta. Harjulla on.
Onhan se SDP Harju yrittänykki. Saiko se n.800 ääntä kerran. Toivoton tapaus ees yrittää. Eihän täältä ny sostemi mee läpi. Sostemit tippuu muutenki. Mikä son se Ojala Rovaniemeltä vai mistä se son ? Eipä siitäkään lapille oo ko haittaa.
kemijärven Harjumarkku sai 300 ääntä jippijaijee
http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/74/
läpi meni pelkkä kansanedustaja Mustajärvi 7621 äänellä ja Savukoskelta varatuomari Maijala 4692 äänellä
http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/51/
http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/22/
muut kemijärven ehdokkaat
metsäteknikko Nivala 2321 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/23/
entinen kaupunginjohtaja Ojala 534 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/71/
psykiatri Remes 307 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/98/
lintubongari Aalto 529 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/108/
puistotyöntekijä Nurmikumpu 28 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/13/
yrittäjä Harjula 56 ääntä http://www.vaalikone.fi/eduskuntavaalit2011/tulos/ehdokas/15/106/
yksi ehdokas joka on hyvä on pikkarainen
sillä mustajärvi ei ole enää vasemmistoliiton ryhmässä niin uusi itälapista oikea vasemmistoliiton ehdokas ja se on tietenki pikkarainen kemijärveltä
KENESTÄ MUUSTA SIIHEN OLISI??
Heittäkää jo tyjän töpötys siitä Paavo Väyrysestä siitä ei ole enään PASKA HUUSSIN VAHIKSIKAAN
On se mokoma venkura jo nähty, mitään ei ole saanut aikaa ja kymmeniä vuosia siellä oli.
Siksi pitääkin ylipuoluerajojen valita nyt KOKO LAPIN EDUSTAJA Pirkka Aalto Eduskuntaan! Sovitteleva ja yhteistyökykyinen! Tuloksia syntyy!
Muistaa pitää ---- !!
Keskustelijat, Kemijärven OMA ehdokas, syntyperäinen
ei ole enää ehdokas 2015, on kieltäytynyt
JA se päätös PITÄÄ! siis te viimeisen kerran saitte
mahdollisuuden, tilaisuuden ja se on käytetty
että enään voi äänestää häntä, KTP ehdokas
Kemijärvellä Nurmikumpu toiselta kutsuntanimeltä
Nurmi Kaarlo, hän ei ole ehdokas, siis uusi nimi on
nyt löydyttävä. Nurmikumpu sanoi kiitos mutta ei kiitos.
Eduskunta, euvaalit ja muut vaalit.
kommunistinen työväenpuolue jää ilman ehdokasta luultavasti jos kaarlo ei ala ehdokkaaksi.
EU vaaleihin Muutos 2011 listalle O Harjula yrittäjä.
O Harjula ei menesty kunnallisvaaleissa, kun Kemijärvellä äänestetään vanhoja puolueita. EU vaaleissa koko maa vaalipiirin ja foorumit tuoda ideoita esille aivan eri tasoa.
-ktp: n lista? 7.3.2013 10:23)...
Väärin, - kyllä KTP: lla tulee varmasti olemaan ehdokkaita tai ainakin ehdokas Lapissa, - v. 2015 Edsukunta vaalissa.
-KTP ei jää ilmaan ehdokasta, ehdokkaita Lapissa, -vaikka ei Kaarlo, siis minä ala ehdokkaaksi...
-En ole korvaamaton, enkä milloinkaan ole sellaista edes kuvitellut...
Jos... -niin, jos: -"tätillä olisi munat, olisi setä tai eno"...
-Kuitenkin jos niin ikävästi kävisi, ettei KTP saisi ehdokkaita tai ehdokasta Lapin vaalipiiristä, - on minun silloin yhtenä KTP:n perustajajäsenenä Lapissa asetuttava
KTP:n ehdokkaaksi, - ja se silloin olisi periaatteellinen ratkaisu asiaan, - ei enää itse asiassa halu toimia "pyrkyrinä", - vaan työväenluokan ja sen puoliueen, KTP: n puolesta on silloin peruttava kieltätyminen, - vaatii sitä kommunsitin moraali, että katsotaan, . kuinka "äijän käy". - puheli "täi löylyssä"...
Kemijärvellä 17.8.2013 - Kaarlo Nurmikumpu
Ei helvetti Paavo paska huussin vahdiksikaan !
Kyllä J Kaisanlahti on arvatenkin, Väyrysen kannalla, vaikka Paaviksi.
Patella nimikin valmiina, Paavo I Suuri. Sitä met Jannen kanssa tuemme.
Itselle toivomme Gartinaalin pestiä.
Ei Väyrynen käy kun ei ole ordotoksi. Mut Timo Soini pers. käy. Uskonto passaa.
Kaisanlahti on netissä kirjottanut, että Milanon "kartinaali" voisi olla hyvä mies paaviksi, ei siis ole kannattanut Väyrystä. Eduskuntavaaleissa on sanonu että naisista Maijala ja Rovaniemen blondi Viitala pitää saada läpi ja Väyrynen nyt "ilman muuta".
Myös Kaisanlahden kommunistiystävä Nurmikumpu on äänestänyt presidentinvaaleissa Väyrystä. Toisella kierroksella ei äänestänyt ketään.
Kuka muuten on toiseksi ansioitunein nykypoliitikko? Eli siis minkälainen CV olis esittää?
kyllähän maunossa olis potenttiaalista tietämystä eduskuntaan.
Joo alkakaa haalaamaan pitäjäneuvos Mauno Kerkelää oikein isolla porukalla koko Itä-Lapin pitäjän yhteiseksi ehokkaaksi seuraaviin eduskuntavaaleihin. Saisi varmasti muhkean äänisaaliin. Olis parempi ko Nivala.
Joo perustakaa M. Kerkelä faniklubi niin ko M. Torvisellekki. Kyllä manu Torvisen peittoaa vaaleissa jos saahan laaja klubi.
Kemijärven Keskustanaisten johto julisti lehdessä, S Nampajärvi tulevaisuuden toivo. Hänetkö näemme seuraavana ehdokkaana eduskuntaan Kemijärveltä? Vai onko joku varttuneemmista Keskustanaisista. Nyt on naisen aika. Anita Ruokamo, Aulikki Imporanta, Lea Soppela, Eeva Moilanen... Kemijärven vahvoja Keskusta naisia, ei tartte sanoa, ei löydy ehdokkaita. On kovia nimiä ja läpimeno mahdollinen.
Mauni kerkiää, vain klapia viiessään pistäytymään eduskunnassa.
kyllähän se parempi manulle on ,että touhuaa klapien kanss ,eikä yritä päästä sotkemaan valtakunnan asioita ,kun oman kylän asiat on saanut päin peetä.
Neuvos M. Kerkellä on kuulemma laaja kannatus sanovat ainaki. Ei näiltä kairoilta parempiakaan taija löytyä ?
Teillä oli mahdollisuus, äänestää Nurmi - Kaarloa. Ette äänestäneet. Nyt se on MYÖHÄISTÄ. Ei ole enää ehdokkaana. Nukuitte onnen ohi, voi teitä!!!!!!!!!!
Kari Väänänen yli puolue rajojen eduskuntaan. Massa-liikkeen piti perustaa "Lapin puolue". Nyt on SEN AIKA!
Eikös se Nivaal oo massaliikkeen aivot. Sehän se pitää eduskuntaan saaha? Paljonko massaliikkeessä on jäseniä ?
http://www.kemijarvenmassa.fi/massaliike/
Koillis-Lapin Anita Seppänenkin näkyy olevan vielä massaliikkeen asiantuntijajäsen.
No mikäs on Massaliikkeen seuraava siirto ? Kovin hiljaasta on ollu?
alamme laittaa pöllejä pinoon odotellessa tässä uutta tehdasta.
Voi köpölä...saattaa ne lahota ja tuholaisia kerätä ennen kuin massaliike tehtaan saa ???
Väyrynen on todellinen vaihtoehto seuraavissa vaaleissa ja läpimeno varma. Paavo on viisas mies ja Lappi tarvitsee osaavan henkilön pulustamaan meidän oikeuksia.
Puolustettaisko itse meidän oikeuksia? Olisiko siinä idistä?
Meidän ehdokas, kuka on?
Onko Kemijärveltä muita ehdokkaita EU vaaleissa ja Itä Lapista muita kuin Oili Harjula Muutos 2011 ? Hänen keskus aloite, Suomun terveyskeskus/hoitola jne. on valtuuston käsiteltävänä Kemijärvellä, kaupunginvaltuuston kokous siis.
Älä puhu PASKAA Väyrynen ei kelpaa huussin vahiksikaan enään eikä koskaan.
Jos KTP puolue vaatii boikoteeraamaan EU-vaaleja, niin tarkoittaako se sitä, että ei äänestetä. Eikö olisi parempi boikoteeraus: mennä äänestyspaikalle ja kirjottaa ALAS EU äänestysl appuun???
EI! arvoisa nimimerkki - boikoteeraus)...
Kommunistinen Työväenpuolue - Rauhan ja sosialismin puoloesta on päättänyt, ettei osallistu EU - parlamenttivaaliin 2014. Kehoittaa kansalaisai boikotoimaan ko. EU - vaalia, eli ei pidä käydä äänestämässä, koska äänet lasketaan osallsitujiksi, aj jos se ylittää kirjoitusboioteerajienkin äänellä 50 prosenttia, voivat EU - hurahtaneet väittää saanneen kansalta enemistöltä luvan jatkaa EU - vouhhotusta kohti liittovaltion kurimusta...
Mitä alhaisemmaksi jää vaalien äänestysprosentti, sen selkeämpi on koko vouhotukselal kansan antama tuomi, boikotimlalla vaalia niin, ettei edes käy äänestämässä...
Niin me KTP:n komminsitit-, ja kannattajat teemme, - boikotoimme, - eli emme äänestä.
EU: n eri valtioiden kannatusluvut prosenteina ovat jo tuntuvasti alle 50 prosentin, että tuo kolossi, -(EU) jo pian hajoaa...
KTP: n perustajajäsen, Kaarlo Nurmikumpu, Kemijärvi
Tutustukaa ensin Väyrysen työhistoriaan, ennenkuin menette häntä äänestämään. Onhan se Olli Rehn sentään eri luokan poliitikko.
Älkäämme äänestä Paavoa kivireeksi Keskustapuolueen toimintaan.
Väyrynen on puolustanut Suomen itsenäisyyttä eri tehtävissä, ei liittovaltion rakentaja kuten Rehn.
Miten sitten Rehnin työhistoria? Eduskunta valitsi EU-parlamenttiin, putosi kun tuli vaalit. Putosi myös eduskuntavaaleissa eikä uskaltanut pyrkiä uudestaan. Väyrynen on kerran myös pudonnut eduskunnasta, ei koskaan EU-parlamentista. Rehniä ei valita enää komissaariksi, on siis palkka pakko jostain saada.
Väyrynen on täysin yhteistyökyvytön. Kekkosen aikainen asema on vieläkin "pissana pipossa."
Viime vaalikaudella oli kehitysapuministerinä sillä puheella, että pitää suunsa kiinni. Tippuikin sitten eduskunnasta. Ei ole tehnyt mainittavaa Suomen kansan hyväksi, jos on jonkun mielestä, niin sanokaa mitä.
Kuka on Kemijärven Keskustan ehdokas - Raivion ja Nivalan jälkeen?
Mielenkiintoista on nähdä...
Eikö ole muita EU ehdokkaita kuin O Harjula Kemijärveltä? onko Näin?
Se riittää. O. Harjula on ainoa mahdollisuutemme hyvät kemijärveläiset. Olkaamme kerrankin todellisia mestareita, meillä ON ehdokas, jolla sanan säilä sinkoaa sekä puheissa että kirjoituksissa. Ajatelkaa EU_parlamenttia, jossa on MEIDÄN OMA EDUSTAJA!!
tällä palstalla huhuttu on, että arto ojala olisi tunnettu elinkeinoelämän nimi ehdokkaana
saisi paljon kannatusta kun on ansiot ja koko maa vaalipiiri. onko rohkeutta Lapin Kokoomus, kysymme vain
eikö Kemijärven Kokoomus uskalla esittää? onko liian hyvä mies
Väyrynen valitaan nyt presidentiksi, Lapin oma syntyperäinen ehdokas, numerolla 7
Ei tartte soitella ympäri eurooppaa ja kysellä,saako naapurin "diplomaatti" tulla kylään!
Sellainen presidentti, joka kyselee Merkkeliltä neuvoja,ei ole sopiva itsenäisen Suomen presidentiksi!
Ei osaa tehdä itsenäisiä päätöksiä,jotka olisi Suomen hyväksi!
"Jos minä kieltäisin naapuria käymästä meillä kylässä,siitä seuraisi jatkossa ongelmia!"
Tämänhän tietää lapsikin!