Miten voi olla mahdollista että osasto toimii.Mökki myyty missä rahat.Kyllä sielläki pieni piiri pyörii.Ei kaikki entiset jäsenet saa nauttii niistä rahoista vaikka minusta nillä siihen olisi kyllä oikeus.
paperiosasto 84
ex-selluköpi
21468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
kaverille ei jätetä.
Kyllä kait vouti selvittää ? Rahat on tallessa.
jakakaa ne sentit.Saa peruspäivärahaan jatketta
katelkaahan täältä mallia miten kusetetaan...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013022016700194_uu.shtml
Paperiosasto 84 ry on eläkeläisten hallussa, jos tunnet kiinnostusta osallistua sen toimintaan, niin kevätkokous on kohta. Seuraa ilmoituksia lehdistä ja tule kokoukseen.
Siellä eläkeläiset tuhlaa kaikki rahat.ei saa muut senttiikään
Sinne menevät kaikki rahat kaffeeseen ja pullaan.
Näitä tyhjän kätisijöitä on aina ollut ammattijörjestön jäseninä.
Heille pitäisi palkankorotuksetki toimittaa käteen, ilman että ne itse tekisi mitään.
"juupajuu" voisi mennä töihin ja toimia sen alan järjestössä, eikä ruikuttaa tyhjää.
LAKKO!!!!!
LAKKO!!!!
Satamat seis kaikki vienti!
Tässä on selvää vääryyttä!
Vai miten se meni...
pieni piiri pyörii he hee.Kommarit jyrää
Ei toveri toveria petä. Höpö höpö teitä .
Älä sinä "köpi" ole yhtään huolissasi, met ryypättiin jo ne rahat pienessä piirissä ja hiljaisuudessa, ettet tulis kinuamaan osille.
Toverit ne on kepu- ja persulaisetkin orjatyöstä nostanut.
Näin on, jalka toverin pään päällä!
Tovereista ei ole ollu muutako harmia
Orjatyöstä pelastettiin, mutta typeryyden kitkeminen ei onnistu, näemmä.
Lakko on Suomen kaltaisessa yhteiskunnassa käyttökelpoinen keino tavoitella parempia työoloja.
Joukkovoiman kunnossapito on kaiken aikaa välttämätöntä, jotta emme joutuisi orjan asemaan.
Suomesta on kadonnut työtä tekevät ihmiset. Jäljellä on vain kokoomuslaisia jotka eivät lakkoile. Siinä onkin sitten kovin kiva yhtälö työolojen parantamiseksi.
Sinä, jolla menee hyvin ja olet riippumaton toisten tekemisistä, äänestä vain kokoomusta. Mutta jos näin ei ole, on syytä turvata toisiin, joukkovoimaan.
olipa lapinkansassa hyvä kirjoitus.haastateltu kavereineen tuhlaa kaikkien keräämät rahat omiin juhliinsa ja oman egonsa pynkittämiseen.uutta sellu/liukosellu tehdasta ei ikinä tuu enään kemijärvelle eikä mitään mikä liittyisi kemialliseen selluteollisuuteen.paskan puhujia on tässä kylässä aina riittäny.kumma että aina samasta puolueesta tulevat.
eräälle sellumiehelle ei kelvannut Kemijärveltä eläkevirka, kun olisi maksettu samaa vähän yli kahden tonnin palkkaa, kuin niille jotka ovat jopa koulutettu vastaavaan tehtävään. Lisäksi olisi pitänyt tehdä töitä.