rapunzel of sweden, hiusten latvat..

Heipparallaa, mä ostin rapunzelilta pidennyksiä päähäni (teippi) ja no ekan pesun jälkeen huomasin että hiusten latvat alkavah "haaroittamaan" hirveästi, koitin vähän leikellä ja tunkea kaikenmaailman aineita (suoristaminen ei auttanut) kokoajan se vain on levällään kuin aasin perse ja menevät helposti takkuun, muistuttavat paljon paljon vaalennettuja hiuksia jotka ovat heikossa kunnossa ja vetäytyvät "serpentiiniksi", onko tähän mitään keinoa saada ne latvat kuriin..? >:|
6251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

juu mullaki sama ongelma...en tiiä mikä toimis, kaveri on kampaaja ja on koittanut kaikenlaisia aineita, ei toimi..aoua kiitos joo

Äänestä

EI oo apua kun on jo valmiiksi pilalla se latva :( Se on siis niin huonokuntoinen että ei sitä voi enää korjata. Ne hiukset saadaan paksulla silikonikerroksella näyttämään hyvältä sillon kun ne ostaa, mutta kun peset hiuksen ensimmäistä kertaa, silikoni lähtee pois ja paljastuu se hiuksen todellinen kunto. Kuluttajaa tässäkin huijataan taas kympillä!

Äänestä

rapunzel....=ruotsi = älä osta, tai älä sit koskaan pese...ei saa korjattua mitenkää, saman ongelman kaa pähkiny tässä jo melkee vuoden.. (olen sitkeä juu koska hiukset kumminkin maksoi ihan vitusti..)

Äänestä

Rapunzel suosittelee käytettäväksi hiustenpidennyksille tarkoitettuja tuotteita, sillä hiustenpidennykset vaativat todella paljon hoitoa ja kosteutta. Parhaiten tähän soveltuvat Rapunzelin omat hoitotuotteet.

Rapunzel on myös koonnut hoito-ohjeet hiustenpidennyksille, joita noudattamalla saa nauttia pitkistä hiuksista pitkään. Rapunzelilta voi aina kysyä hoito-ohjeita ongelmatilanteissa.

Tietenkin on mahdollista, että hiustenpidennys on viallinen. Tällöin Rapunzel toivoo saavansa tiedon näistä tuotteista, jotta voi tehdä reklamaation eteenpäin tehtaalle.

Oikein aurinkoista kevään odotusta kaikille asiakkaillemme!

Terveisin
Rapunzel of Sweden

Äänestä

Siis Rapunzel toivoo että sille ilmoitetaan viallisista tuotteista, muttei itse ota mitään vastuuta eikä korvaa asiakkaan rahoja??? Hyvää palvelua? NOT

Äänestä

Rapunzelin laatu on surkeaa! Ostin viime kuussa sellaisen 60 cm ponnarilisäkkeen, maksoi noin 200 €. Tullessa ja ensimmäisillä käyttökerroilla se toki oli todella kaunis. En ole käyttänyt lisäkettä päivittäin, enkä ole edes pessyt sitä vielä kertaakaan, mutta hiusten kunto on nyt jo järkyttävän hamppuinen ja ruma.
Minulla on joskus aiemminkin ollut Rapunzelilta pidennykset ja silloin oli laadun kanssa sama juttu, eikä auttanut vaikka kuinka käytti heidän omia hoitotuotteitaan. Annoin nyt uuden mahdollisuuden, mutta laatu ei ole lainkaan parantunut vuosien varrella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rapunzelpeikko kirjoitti:

Heipparallaa, mä ostin rapunzelilta pidennyksiä päähäni (teippi) ja no ekan pesun jälkeen huomasin että hiusten latvat alkavah "haaroittamaan" hirveästi, koitin vähän leikellä ja tunkea kaikenmaailman aineita (suoristaminen ei auttanut) kokoajan se vain on levällään kuin aasin perse ja menevät helposti takkuun, muistuttavat paljon paljon vaalennettuja hiuksia jotka ovat heikossa kunnossa ja vetäytyvät "serpentiiniksi", onko tähän mitään keinoa saada ne latvat kuriin..? >:|

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu