Palkansaaja, miksi äänestät kokoomusta?

-Puskasta-

11

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ~cs~

      Siellähän se vastaus oli jutun alla heti:

      Koska en ole sosiaalipummi? Suurempi kysymys onkin Li se, että miksi kukaan työssä käyvä äänestäisi vasemmistoliittoa?

    • vili.

      Li, raikas tuulahdus vasemmalta!

      Hähä! :D

      • Muka vasemmalta:.?!1

        .

        Eiköhän näille ole jo sovittu tehkää max paljon haittaa suomalaislle niin kesämökkipaikat on varmat ruots saaristossa

        .


    • Ai kun nappasi taas ideologista minääni.

      Li Andersson voisi selittää ensi alkuun, miksi hän antaa rahamme mielummin kehitysapuun kuin suomalaisille köyhille. Tai no tähän se varmaan pystyy, mutta haluan kysyä uudelleen, kun se joskus alkaa tehdä tuottavaa työtä. Etenkin, että pitäisikö rahat mielummin antaa Afrikkaan vai vaihtaa sen mummon vaipat.

      Hyväntekeväisyys ja maailmanparannus on hienoja asioita niin pitkään kun ne tehdään omilla rahoilla. Harva vihervasurifemakko tekee. Valitettavasti.

    • rekattuna puskasta
      • "Työnteon tulee aina olla kannattavaa!"

        Sinulta jäi kertomatta, miten se tehdään kannattavaksi. Yrittämiesestä puhumattakaan...


      • Ratikkakuski.
        Ratikkakuski kirjoitti:

        "Työnteon tulee aina olla kannattavaa!"

        Sinulta jäi kertomatta, miten se tehdään kannattavaksi. Yrittämiesestä puhumattakaan...

        Aina porvarille on työläisten tekemä ilmainen työ kannattanut


    • vitun tyhmää

      Palkansaaja kuvittelee olevansa rahaeliittiä koska pankista saa lainaa liian helposti. Paskapuheet uppoavat kun tyhmät kuvittelevat olevansa jotain koska omistavat (pankki omistaa) materiaa jolla näyttävät samalta kuin naapurit.

      • ~cs~

        Tai sitten tavallinen palkansaaja on vaan kyllästynyt puna-agitaatioon. Haluaisi vaan tehdä työnsä ja saada siitä palkan ilman messuamista.


    • En äänestäkään, vaikka moni puolella tuloistani äänestääkin. En ainakaan ennen kuin siihen keskinkertaisuuksien pataljoonaan tulee jotain tasoa yksittäisten valopilkkujen lisäksi.

    • aisalla istuu piru

      Olen jo 20 vuotta ansainnut elantoni äänestämättä yhtäkään kertaa minkäänlaisissa vaaleissa. Jatkan valitsemallani tiellä.

      Li Anderssonkin voisi vaihteeksi alkaa paiskia duunia pikku kätösillään ja jättää höpisemiset sikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2431
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      1412
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe