Olen tässä suunnitellut kosivani tyttöystävääni, mutta mitenkäs nuo sormus asiat. Pitääkö/voiko miehellä olla paksumpi sormus kuin naisella vai pitäiskö olla saman kokoiset. Auttakaa rakastunutta toheloa ;)
Tahtoo kihloihin
9
1343
Vastaukset
- nasu
Se on varmaan ihan maku asia! Meillä ei ainakaan edes tullut mieleen miettiä tollasta asiaa, ihan saman paksuiset meillä on molemmilla. Kai se on miten jokainenkin tykkää, mutta itse en näkisi sillä olevan mitenkään edes merkitystä! ja onnea teille vaan:)
- Pikimies
Kyllä naisella tulee olla leveämpi, tai sitten samanlaiset. Itse en aikanaan voinut pitää sormusta, kun olin pikihommissa(asfaltti), mutta kullä se jo nyt on jo vakiovaruste.
Tuolla muuten heitetään läppää sormuksien kaytöstä, niiden leveyksistä ja kaikesta muustakin, mikä kuuluu hihlajaiskemuihin-Z
http://lm.h4xx.com/ - Satan
Pikimies kirjoitti:
Kyllä naisella tulee olla leveämpi, tai sitten samanlaiset. Itse en aikanaan voinut pitää sormusta, kun olin pikihommissa(asfaltti), mutta kullä se jo nyt on jo vakiovaruste.
Tuolla muuten heitetään läppää sormuksien kaytöstä, niiden leveyksistä ja kaikesta muustakin, mikä kuuluu hihlajaiskemuihin-Z
http://lm.h4xx.com/Saatana mitä nuijia täältä löytyy.
Edellisen postauksen linkin takaa avautuu samantien kymmeniä rivoja ikkunoita.
Pikimiehelle:
Haluaisin nuijia piikkinuijalla aivosi muusiksi.
Oikeesti. - tyttö
Satan kirjoitti:
Saatana mitä nuijia täältä löytyy.
Edellisen postauksen linkin takaa avautuu samantien kymmeniä rivoja ikkunoita.
Pikimiehelle:
Haluaisin nuijia piikkinuijalla aivosi muusiksi.
Oikeesti.eikai tost saatanan linkistä tuu mitään viruksii??!! mä idiootti meinaan klikkasin sitä..
- M22
Kysyt rakkaaltasi: kulta, mennäänkö naimisiin? Toki voit kysyä myös että mennäänkö kihloihin, mutta koska kihlaus on lupaus avioliitosta niin selvempää on kysyä heti naimisiinmenosta.
Sormuksia ei välttämättä tarvita ollenkaan.
Sitten se rumba vasta alkaakin. Häiden suunnittelu on kuitenkin jo toinen asia. - Sussu
Tosiaan, aivan makuasia. Kosia voi ilman sormuksiakin, ei ne sormukset kihlausta tee. Suosittelen siirtymään Keskustelut -> häät -> Kosiminen & kihlaus TAI Sormukset.
- Goldfinger
Niillä on siellä kokemusta sormuksista. Huomasin, että olit saanut negatiivisia vastauksia. Johtunee varmaan, että monilla on pettymyksiä kihlautumisista.
Minunkin tuli mieleeni nuoruudenrakkauteni, joka oli jo silloin entinen rakkaus, kun hän tuli vastaan eräässä tavaratalossa ja piilotti vasemman kätensä selän taakse, kun näki minut.
Minä onnittelin kuitenkin reippaasti, kun tiesin, että hän oli kihlautunut toisen tytön kanssa. (Nyyh). Sekin kihlaus sitten purkautui, olen kuullut. - Kitty
Kosi ensin, ja miettikää sitten sormuksia yhdessä! Naiset ovat usein tarkkoja siitä, millaisen sormuksen haluavat, esim. valko- vai keltakultaa, leveän vai ohuen, sileän vai "kuvioidun", kivellä vai ilman... Vaihtoehtoja riittää! Mies voi ottaa paksumman sormuksen tai sitten samankokoisen kuin nainen. Voitte siis itse päättää, millaiset hankitte.
Mutta suosittelen tosiaan, että kosit ensin, ja menette sitten yhdessä ostamaan sormuksia. Näin kumpikin saa varmasti mieleisensä sormuksen! - miten itse tykkäätte..
Meillä ainakin on samankokoiset sormukset... Aika paksut, että varmasti huomaaa, että on kihloissa. Se on ihan siitä, mistä itse tykkää.. :)
Onnea teille!! :) :) :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399154Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737897Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605600William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542341Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62085Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821734Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191673Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921419Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381355Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71243