Olen jo pidemmän aikaa ihmetellyt, kun poikaystäväni ei enää lähes koskaan halua suudella minua. Kun yritän suudella häntä, niin hän vain antaa pienen pusun ja jatkaa muita hommia. Olemme olleet yhdessä reilun vuoden ja alussa hän kyllä suuteli minua useinkin, ja siis ihan omasta aloitteestaan. Seksi kyllä sujuu, ja silloin myös suutelemme toisiamme, mutta miksi ei koskaan muulloin? Sama ongelma on myös kädestä pitämisen kanssa. Ennen pidimme useinkin toisiamme kädestä kiinni kun kävelimme vaikka jossain. Nykyään kun yritän ottaa häntä kädestä kiinni, niin hän pitää kädestäni kiinni ehkä noin kymmenen sekuntia ja sitten ottaa kätensä pois. Mikä mättää??
Totta kai ymmärrän, ettei suhteessamme enää ole samanlaista alkurakkauden huumaa, mutta ei se mielestäni tarkoita sitä että kaikki "hellät eleet" katoaisivat mitä pidemmälle suhteessa mennään.
Ja täytyy vielä sanoa, että rakkautta suhteestamme ei todellakaan puutu. Riitoja ei ole nykyään lähes koskaan ja tulevaisuudestakin on puhuttu. Silti nämä asiat vaivaavat minua.
Kommentteja kiitos.
mikä on vialla?
2
774
Vastaukset
- mungo
Kuten joskus jossain aikaisemmin totesin, niin ihminen, jolla ei ole elämässään mitään oikeita ongelmia, yrittää luoda niitä tyhjästä...
- Jees (M)
Teillä on erilaiset tarpeet. Sinä haluaisit hellyyttä mutta hänellä ei ole sellaiseen tarvetta. Oletko nähnyt hänen vanhempiensa välillä jotain kanssakäymista? Se on yleensä lapsuudesta opittua.
Oma suhteeni ensihuuman jälkeen meni tuollaiseksi kylmäksi. Se otti aluksi päähän ja sitten vaan enemmän ja enemmän ja lopuksi olin niin yksinäinen että ero tuli. Fyysinen läheisyys on tosi tärkeetä mulle.
Harmi sun puolesta. Toista ihmistä ei voi muuttaa vaikka kuinka keskustelisi ja yrittäisi. Jos hänen kanssaan jatkat niin tuollaisia pieniä mukavia asioita ei enää koskaan elämässäsi ole. Jos pystyt hyväksymään sen, niin sitten teillä on tulevaisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3536475Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483836Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava11336Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard31102- 971035
- 52900
- 56866
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,140862- 41830
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v9827