Oli säätöä miehen kanssa, seksiäkin. Olemme ystäviä ja tunteneet kauan. Kerroin miehelle, ettei meistä kuitenkaan voi tulla mitään, ei vain voi (kerroin syyn, joka on hyvin pätevä). Nyt mieheen ei saa mitään kontaktia. Facessa ei päivityksiä, ei vastaa puhelimeen, hävinnyt jonnekin. Ryyppyreissulla? Kuulin juuri, että mies olis ollut minuun kuulemma vuoden hyvin rakastunut. En tiedä onko totta. Ei kai tällä ole yhteyttä asiaan?
Miehen katoamistemppu
naisen huoli
3112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oikein normaali reaktio pohjalta poissa silmistä poissa mielestä jos haluaisi paljon enemmän kuin saa. Miksi kiusata itseään turhaan olemalla tavoittamattoman lähellä? Voisi tietysti sanoa, että tää oli nyt kaikin puolin tässä ettei jätä epävarmuuteen.
Taisin kyllä nyt keksiä, mihin hän on lähtenyt, selvisi kavereiden kautta. Ryypiskely liittyy reissuun, vaikka onkin työjuttu.Mutta olet siis sitä mieltä, että katoaminen liittyisi minuun/meidän juttuun, joka lipsahti liian pitkälle? Sanoin kyllä, että tää oli tässä, ei jäänyt epäselväksi. Mutta en ymmärtänyt, että hän olisi ottanut sitä raskaasti. Nyt vain joku tosiaan mainitsi, että olis ollut jotain rakastumista.
En olekaan enää oikeastaan huolestunut, koska tiedän missä hän on. Ehkä hän on loppujen lopuksi hyvällä mielellä. Saihan hän seksiä ja pitää minusta. Vaikka meistä ei mitään tullutkaan. Eikö seksi ole miehille kuitenkin aina piristävä juttu?