AT-miesten verkkarit

AT-mies, minkä ikäisenä vaihdoit verkkarit farkkuihin vai kuljetko pelkät verkkarit jalassa vieläkin?
25226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ytmien urheiluvaatteet tekee panokeisarin? Hahaa.

Äänestä
  • Tuolla toisella palstalla sanottiin, että Audi tekee miehen. Mites tää nyt tälleen?

    Äänestä

Jos vaate tekee miehen, niin mikä tekee naisen?

Toisten luokitteleminen kertoo omasta huonosta itsetunnosta. Kun itsetunto on kunnossa, ei tarvitse välittää luokitteluista vaan voi olla oma itsensä. Silloin kun kelpaa itselleen, ei tunne tarvetta luokitella toisia.

Elä ja anna toisten elää.

Äänestä
  • Miksette vastaa selvään kysymykseen? Taidatte olla niitä verkkaripoikia.

    Lisäkysymys: minkä ikäisenä aloitte käyttämään deodoranttia vai käytättekö sellaista vieläkään?

    Äänestä

  • Olen samaa mieltä. Koko AT-luokittelu on paskaa.


    P.S. Ja itsetuntohan on kohdillaan tämän palstan miehillä, eikös juu??

    Äänestä

  • Vaatteiden pois heittäminen.

    Äänestä

  • tuoksu tekee miehen kirjoitti:

    Miksette vastaa selvään kysymykseen? Taidatte olla niitä verkkaripoikia.

    Lisäkysymys: minkä ikäisenä aloitte käyttämään deodoranttia vai käytättekö sellaista vieläkään?

    Dödöä aloin käyttämään murrosiässä. Farkkuja käytin jo lapsena. On kokeiltu merkkituoksuja (CK) ja merkkifarkkuja (Levi's). Ei ne auta. ATM:n naisonni ei vaatteista taikka hajuista parane.

    Äänestä

White trashin joukossa jaottelu verkkarit/farkut voi olla jotenkin mielekäs. Ylempien luokkien keskuudessa ei.

Äänestä
  • Kyllä minä omasta nuoruudesta muistan kun nöösipojat piti verkkareita vielä yläasteella kun kovat kundit siirtyi farkkuihin jo ala-asteen viimeisillä luokilla. Nykylasten ja nuorten keskuudessa tilanne on varmaan toisenlainen, mutta näin oli 90-luvulla. Nyrkkisääntönä voi pitää, että verkkareita pidetään vain kuntosalilla, kotona tai pururadalla. Kaikki muut verkkarinkäyttö tavat viittaavat, siihen, että verkkaripojan kivekset eivät ole vielä laskeutuneet.

    Äänestä

  • Onks nappiverkkarit? kirjoitti:

    Kyllä minä omasta nuoruudesta muistan kun nöösipojat piti verkkareita vielä yläasteella kun kovat kundit siirtyi farkkuihin jo ala-asteen viimeisillä luokilla. Nykylasten ja nuorten keskuudessa tilanne on varmaan toisenlainen, mutta näin oli 90-luvulla. Nyrkkisääntönä voi pitää, että verkkareita pidetään vain kuntosalilla, kotona tai pururadalla. Kaikki muut verkkarinkäyttö tavat viittaavat, siihen, että verkkaripojan kivekset eivät ole vielä laskeutuneet.

    Mä tunnustan. Kävin viime kesänä Alepassa päällä kolmenviivan pieruverkkarit, verkkaritakki ja varvastossut jalassa. Puolustukseni voin sanoa että oli jo ilta ja kadulla hiljaista. Lupaan etten tee sitä koskaan enää.

    Äänestä

farkut on ihan perseestä

Äänestä
  • Mutta lifemocker-liikutko sinä vieläkin niissä kirjavissa salihousuissa-mitä?

    Äänestä

  • farkku-pimu kirjoitti:

    Mutta lifemocker-liikutko sinä vieläkin niissä kirjavissa salihousuissa-mitä?

    mitä ne on?

    hei, onko maastohousut "kirjavat"?

    Äänestä

  • lifemocker kirjoitti:

    mitä ne on?

    hei, onko maastohousut "kirjavat"?

    Maatohousut on rumia ja junttimaisia.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Maatohousut on rumia ja junttimaisia.

    maastohousut on hienoja ja cooleja.

    Äänestä

  • lifemocker kirjoitti:

    maastohousut on hienoja ja cooleja.

    Missä junttien täyttämättä peräkylässä oikein asut, jos maastohousut on cooleja? Vai onko se vain oma mielipiteesi? Ainakaan täällä isossa kaupungissa maastohousuja pidetään rumina ja junttimaisena pukeutumisena. Eikä niitä juuri kukaan käytä, paitse ehkä joku muotitiedoton juntti.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Missä junttien täyttämättä peräkylässä oikein asut, jos maastohousut on cooleja? Vai onko se vain oma mielipiteesi? Ainakaan täällä isossa kaupungissa maastohousuja pidetään rumina ja junttimaisena pukeutumisena. Eikä niitä juuri kukaan käytä, paitse ehkä joku muotitiedoton juntti.

    Älä nyt, amishevarit on tosi cooleja.

    Äänestä

Nykyään on helevetin vaikea löytää sopivia farkkuja kun suurin osa on vain puoliperseeseen yltäviä tai sitten jonkun kurdin santapaperilla hinkkaamia ja revittyjä.

Äänestä
  • Mistähän ne duunipaikan kuusikymppiset sitten edelleen löytävät niitä napaan saakka ylettyviä farkkuja?

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Mistähän ne duunipaikan kuusikymppiset sitten edelleen löytävät niitä napaan saakka ylettyviä farkkuja?

    Matti Nykäs-mallit on aah niin seksikkäät. Tyyliin kuuluu myös tunkea vaikka villapaita housun kauluksen sisään.

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Mistähän ne duunipaikan kuusikymppiset sitten edelleen löytävät niitä napaan saakka ylettyviä farkkuja?

    Tarjoustalosta, kaksi paria kympillä!

    Äänestä

Yritätkö väittää, ettei kävelykengät, tennissukat, nappiverkkarit ja nahkarotsi ole enää muodissa? Voihan vyölaukku sentään!

Äänestä

Ei ole vielä kukaan vastannut suoraan kysymykseen, eli verkkaripoikia ovat nämä ATM:t, kuten arvelinkin.

Äänestä
  • siis sillä vai on todellakin VÄLIÄ mitä housuja sinä pidät yksin kotona ollessasi?!? :D:D

    Äänestä

  • lifemocker kirjoitti:

    siis sillä vai on todellakin VÄLIÄ mitä housuja sinä pidät yksin kotona ollessasi?!? :D:D

    En saa selvää mitä maastohousupoika yrittää viestiä. Kysymysmerkkien ja hymiöiden määrästä voi arvella, että olisikohan ilokaasua tullut otettua.

    Pikkupojat kulkee verkkarit jalassa kaupungilla. Miehet ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Farkut tekee miehen kirjoitti:

AT-mies, minkä ikäisenä vaihdoit verkkarit farkkuihin vai kuljetko pelkät verkkarit jalassa vieläkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu