Töihin kassalle?

Moikka!

Millä perusteilla valitaan kassalle? Jos pääsisin töihin vaikka Cittariin, niin voiko kassalle "joutua" automaattisesti? 18 on ikää, mutta en kyllä haluaisi kassan puolelle töihin. Aikaisempaa "kunnon" työkokemusta ei ole.

Kiitos!
192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos olet Keskon hakemusta katsonut, niin siellä on ihan selkeästi kohta, jossa kysytään mille osastolle haluaisit, jos et valitse kassaosastoa, ei sinua sinne suoraan laiteta.

Sitä voi joku tietysti ehdottaa, mutta et ole mitenkään velvollinen sitoutumaan siihen, jos et tee sopimusta. Voi olla, että heillä ei sitten ole tarjota sinulle muuta työtä, mutta seon sitten taas oma valintasi.

Kassalle ei vain laiteta, se vaatii perehdytystä, joten mitään pikakomentoja sinne ei ole tulossa.

Kyllä ne kassatyöntekijät ovat ihan siihen hommaan valittu ja muut myyjät toimivat sitten muissa tehtävissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muuan ihminen kirjoitti:

Moikka!

Millä perusteilla valitaan kassalle? Jos pääsisin töihin vaikka Cittariin, niin voiko kassalle "joutua" automaattisesti? 18 on ikää, mutta en kyllä haluaisi kassan puolelle töihin. Aikaisempaa "kunnon" työkokemusta ei ole.

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu