Elämä on turhaa

ilman ystäviä. Toivon oikeesti että kuolisin pois kun en jaksa elää ilman ystäviä/ rakkautta. Vanhemmat hylkäsi jo pienenä ja sukulaisia ei kiinnosta olenko olemassa. Töitäkään ei saa varmaan ikinä joten miksi elää? Rahaa ei saa mistään et vois harrastaa jotain. Anosin soskusta tukea mut ei niitä kiinnosta. Niille on siis parempi että kuolen pois.
395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin miksipä elää. *kohaut* Tarviiko siihen jotain syytä? Ihmisille ei yleensä kelpaa se mikä on. Oikeasti elämä on aika karua ja yksinkertaista. Katso vaikka eläinmaailmaa.

Tietenkin sossulle on parempi että kuolet pois. Sossun tehtävänä on antaa mahdollisimman vähän rahaa. Sen kanssa toimiminen on tappelemista. Elämäkin on taistelua.

Äänestä

Hei 666!
Vaikuttaa, että olet masentunut. No, kukapa ei masentuisi, jos ei ole ystäviä, rahaa ja työtä.
Oletko ajatellut mitään vapaaehtoistyötä? se voisi piristää hiukan mieltäsi.
Harrastaakin voit aivan ilmaiseksi, lähde kävelemään ulos, käy kirjastossa, mene paikkoihin missä muita ihmisiä, älä jää yksin.
Onko paikkakunnallasi työttöminen yhdistystä? Mene sinne, siellä on toimintaa, tekemistä ja sieltä löytää ystäviä.
Kaikkea hyvää sinulle ja auringon paistetta!

Äänestä

Kuka idiootti tekee vapaaehtoistyötä. Töitä ei kannata tehdä jos siitä ei makseta edes kohtuullista palkkaa. Työttömien yhdistyksessä on ihmisiä jotka ovat juopotelleet koko elämänsä eikä niillä ole muuta paikkaa missä tapaa ihmisiä. Sellaisten pulsujen ja rikollisten kanssa ei kannata kaveerata. ja käveleminen on ihan turhaa myös. Miksi kävellä ilman mitään määränpäätä. kotonakin voi makoilla eikä rasitu. Kyllä se on niin etttä ilman rakkautta ei voi elää ja masentuu vaan enemmän...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


666. kirjoitti:

ilman ystäviä. Toivon oikeesti että kuolisin pois kun en jaksa elää ilman ystäviä/ rakkautta. Vanhemmat hylkäsi jo pienenä ja sukulaisia ei kiinnosta olenko olemassa. Töitäkään ei saa varmaan ikinä joten miksi elää? Rahaa ei saa mistään et vois harrastaa jotain. Anosin soskusta tukea mut ei niitä kiinnosta. Niille on siis parempi että kuolen pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu