Somelainen taitoluistelijatar

Lomailee oman ilmotuksen mukaan TAHITILLA ?? kenen ja millä RAHALLA? kun ei ole työpaikkaa.ammattiakaan.
29404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Noh, älä nyt, saahan hän opetusministeriltä verotonta kuukausipalkka, ja vähän spossori tuloja.Niillä tuloillahan se oma asuntokin on ostettu.Niinhän se Laurakin taiteili parivuotta.

Äänestä

Ihan kuukausipalkkaa? Älä nyt lässytä.. Isällään on rahaa kuin roskaa ja poikaystäväkään ei ole sieltä köyhimmästä päästä. Jos haluat jatkaa schaissen jauhamista, niin puolestani jatka toki. Heitä seuraavalla kerralla pari linkkiä mukaan - ihan noin varmistukseksi..

Äänestä
  • heitä ite, oot varmaan seonnut Korvesta,ei Rauno vaan Pekka on se rahamies
    opiskele luistelun rahanjako ålåkå turhaan pullistele.

    Äänestä

  • no niin kirjoitti:

    heitä ite, oot varmaan seonnut Korvesta,ei Rauno vaan Pekka on se rahamies
    opiskele luistelun rahanjako ålåkå turhaan pullistele.

    Äläpä nyt itse jauha sitä kakkaa ihan turhaan.. Kukaan nykyisistä maajoukkueluistelujoistamme ei saa mitään helvetin kuukausipalkkaa. Sanooko amatööriurheilu yhtään mitään..? Älä nyt naurata. Tarkista ensin omat lähteesi..

    Äänestä

  • WaZap kirjoitti:

    Äläpä nyt itse jauha sitä kakkaa ihan turhaan.. Kukaan nykyisistä maajoukkueluistelujoistamme ei saa mitään helvetin kuukausipalkkaa. Sanooko amatööriurheilu yhtään mitään..? Älä nyt naurata. Tarkista ensin omat lähteesi..

    Tyhmä tyhmä tyhmä. Onko Kiira Juulia Ja Beata muka jotain maajoukkue luistelijoita. Maajoukkueeseenhan pääsee nykyään kaikki jotka osaavat muutaskin kuin valssihypyn.Kiira ja edm kuuluu sothsi ryhmään jotka saavat rahaa niin v*****i. Jos isäs maksaa sun harkat niin me maksetaan näiden bissiksien asunnot

    Äänestä

  • no niin kirjoitti:

    Tyhmä tyhmä tyhmä. Onko Kiira Juulia Ja Beata muka jotain maajoukkue luistelijoita. Maajoukkueeseenhan pääsee nykyään kaikki jotka osaavat muutaskin kuin valssihypyn.Kiira ja edm kuuluu sothsi ryhmään jotka saavat rahaa niin v*****i. Jos isäs maksaa sun harkat niin me maksetaan näiden bissiksien asunnot

    Paskaa oikein tuutin täydeltä.. Tarkistappa ihan huvikseen ketkä siihen maajoukkueeseen kuuluvat. Mitä johonkin sponsorituloihin tulee, en ota kantaa. En ole nähnyt heidän solmimiaan sopimuksia.. Jos nyt en ihan metsään mene niin saavat kaiketi olympia"ryhmästä" tms. rahoitusta, mutta eivät mitään VITUN KUUKAUSIPALKKAA. Koita nyt jumakauta ymmärtää ero!

    Äänestä

Suomen naisluistelijat ovat pikkupissiliisoja. eivät synnytä omia lapsiaan ja elättävät itsensä ja audin äidin lihapullilla koko ikänsä.

Äänestä
  • Koetko kutsumustehtäväksesi heidän raiskaamisensa? Lue lisää hommofoorumia.

    Äänestä

melkein ku yli-ihmiset kelluvat ja leijailevat pilvissä.ja kaatuilevat taajaan.

Äänestä

Onhan se pehmeämpi kaatuilla Tahitin hiekkarannoilla, kun jäällä. Ihan ymmärrettävää. Kiiran ura on loppunut kaks vuotta sitten. Urheilijapalkka olisi pitänyt myös loppua. Sponsorit saavat kyllä rahansa tunkea Kiiran pyllyyn omiansa he hakkaavat. Rumempiakin mannekiineja on

Äänestä

"Mielentila, joka merkitsee yleensä toisen paremmuuden, menestyksen tai muun sellaisen aiheuttamaa vihan, alemmuuden, mitättömyyden, huonommuuden, kykenemättömyyden, syyllisyyden tai harminsekaisen pahansuopeuden tunnetta. Nykysuomen sanakirjan mukaan kateus liittyy ihmiseen, joka ei suo toiselle hyvää ja haluaa itselleen hyvän, joka toisella on."

Äänestä

Katastrofi=catastrophe koetaan aivan kohta. Kansankielellä se tarkoittaa täydellistä epäonnistumista. Sen STLL on onnistunut tekemään. Meidän tytöt on nyt mennyttä aikaa toivottavasti myös nämä päälliköt. Selityksiä kuullaan sitten syksyllä lisää kun ei tipu niitä olympia paikkoja

Äänestä

"Rehellisyys tarkoittaa yleiskielessä ensiksi totuudessa pysymistä ja totuuden mukaisuutta ja vilpittömyyttä"
Rehellisyyden nimissä olisi myönnettävä ongelmien olevan psyykkisiä ei fyysisiä.

Äänestä

Realisti tietää asioita. Haihattelijat puhuu psyykkisesti. 40,70 on hyvä tulos depeille ei olympia paikkaa havittelevalle edustus urheilijalle. Sinne meni sekin 30000€

Äänestä

Joo. Aika pahassa jamassa suomalaisten taitoluistelu on tällä hetkellä. Menee vielä jonkin aikaa, kun saadaan noviisi-ikäiset naisten sarjaan. Täytyy vaan toivoa, että mahdollisista kasvun myötä tulevista ongelmista selvitään kunnialla. En jaksa uskoa, että nykisistä naisten sarjassa luistelevista kukaan pääsee 10 joukkoon. Sen verran kesyä on heidän luistelu.

Äänestä

Riemunkirjavakerrasto päällään luiskahdellut Turkkila liukui Suomen pois Olympia taitoluistelujäiltä. Hermoromahdusta Tahitilla paranteleva Korpi on saanut yhtä neuroottisen jatkajan.

Äänestä
  • Siinähän on sitten sulle hyvä tilausuus kiilata väliin. Sothsin valintakisoja on vielä jäljellä että sinne vaan, ole hyvä.

    Äänestä

  • jäälle vaan kirjoitti:

    Siinähän on sitten sulle hyvä tilausuus kiilata väliin. Sothsin valintakisoja on vielä jäljellä että sinne vaan, ole hyvä.

    Huom!!! Sothsin valintakisoja on vain yksi jäljellä ja sinne liitto lähettää edustajan. Vaikka" nervi " olisikin suvereeni edustaja ei hän voi ottaa osaa niihin kilpailuihin.
    Liitto tekee sinne valintansa kuten näihinkin kisoihin. Ainoa mitä voidaan ja ehditään tehdä on vapauttaa nykyiset päättäjät, Rahkamon johdolla ja valita uusi, asiantunteva ja tasaarvoinen päätöksen teko elin.

    Äänestä

  • Voitto kirjoitti:

    Huom!!! Sothsin valintakisoja on vain yksi jäljellä ja sinne liitto lähettää edustajan. Vaikka" nervi " olisikin suvereeni edustaja ei hän voi ottaa osaa niihin kilpailuihin.
    Liitto tekee sinne valintansa kuten näihinkin kisoihin. Ainoa mitä voidaan ja ehditään tehdä on vapauttaa nykyiset päättäjät, Rahkamon johdolla ja valita uusi, asiantunteva ja tasaarvoinen päätöksen teko elin.

    Kenet sitten itse valitsisit? Ei taida nyt juuri sita valinnanvaraa olla... Nailla mennaan kunnes uusi sukupolvi kasvaa.

    Äänestä

Ehkä hänellä on perussuomalaisen tai perussomelaisen (sosiaalista mediaa käyttävien perussuomalaisten?) mulliturpakaartin erityislupa poistua epäisän maalisesti uklo maile?

Äänestä
  • Nythän se on siellä kuvissa bikineissä- koskaan aiemmin ei ole tarvinnut esitellä paljasta pintaa ennen kuin nyt kun on toiset mm- kisat jääneet välistä ja uran jatko hieman epävarma. Eihän siinä mitään, mutta vähän nyt vaikuttaa siltä, että lehdistön huomiota kaipaa. Ensin oli järvessä, nyt näkyy jo selkäkin- jos ei kohta ole iltalehden lööpissä niin tulemme näkemään varmaan enemmänkin. Jännityksellä jään seuraamaan tilannetta.

    Äänestä

  • hmm4 kirjoitti:

    Nythän se on siellä kuvissa bikineissä- koskaan aiemmin ei ole tarvinnut esitellä paljasta pintaa ennen kuin nyt kun on toiset mm- kisat jääneet välistä ja uran jatko hieman epävarma. Eihän siinä mitään, mutta vähän nyt vaikuttaa siltä, että lehdistön huomiota kaipaa. Ensin oli järvessä, nyt näkyy jo selkäkin- jos ei kohta ole iltalehden lööpissä niin tulemme näkemään varmaan enemmänkin. Jännityksellä jään seuraamaan tilannetta.

    Mistäs näitä bikinikuvia löytyy?

    Äänestä

Liittyykö luistelu juttuihin nämä doping,steroidet.hormonit epot sun muut syntettiset myrkyt.

Äänestä

suomen taitoluistelija naiset vai mitä lie tyttösiä ovatkin. kimittävät ja narisevat ku ladon ovet.kasvamista on.

Äänestä
  • No ei ne ääntä tarvitse luisteluun. Jos Kiira olisi ollut terveenä tämän vuoden mm- kisoissa niin olisi hyvin voinut saada mitalin, aiempina vuosina ilmeisesti eivät hermot pitäneet ihan tarpeeksi vaikka lahjoja olikin. En tiedä mikä on mennyt vikaan kummankin harjoittelussa kun molemmilla pahoja ongelmia akilles- jänteen kanssa.

    Äänestä

  • Tosi asia on, että sähän tässä nariset ihan turhista. Olis kiva nähdä rakentavaa ja asiallista keskustelua, taitaa vain olla liian paljon vaadittu suomalaisilta. On niin helppoa olla aina negatiivinen ja lytätä muita.

    Äänestä

Kortisoni ja doping pehmittää päätä ja jänteitäkin kovasti.et sillai.

Äänestä

Ovatkohan näiden kaunottarien poikakaverit mukana isojen kaupunkien doping.steroidien ja humeiden bisneksessäkin.

Äänestä
  • Säälittävää provoilua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koora kirpi kirjoitti:

Lomailee oman ilmotuksen mukaan TAHITILLA ?? kenen ja millä RAHALLA? kun ei ole työpaikkaa.ammattiakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu